City nechal najlepších na tribúne, prvú trofej berie Arsenal

Olivier Giroud z Arsenalu takto dáva gól.
Olivier Giroud z Arsenalu takto dáva gól. (Autor: SITA/AP)
Michal Trško, TASR|10. aug 2014 o 17:54

Týždeň pred štartom Premier League získal Community Shield Arsenal, Manchester City zdolal 3:0.

BRATISLAVA. Mal to byť veľký zápas novej posily Arsenalu, druhú trofej po deväťročnom čakaní však klubu vybojovali tradičné opory. Alexis Sánchez prišiel počas leta z Barcelony a vo svojom prvom súťažnom zápase v Anglicku išiel za stavu 2:0 z ihriska už počas polčasovej prestávky. A zápas sa mu práve najlepšie nevydaril.

Arsenal síce Manchester City jasne zdolal 3:0, ale Sánchez patril medzi najviac chybujúcich hráčov. V prvom polčase podľa štatistiky britského webu dailymail.com pokazil až 40 percent zo svojich 25 prihrávok.

Aaron Ramsey ich pokazil len 20 percent a pridal gól, Mikel Arteta pokazil dokonca len 15 percent. Góly ešte pridali Cazorla a peknou strelou striedajúci Giroud.

Sánchez si viackrát dokázal vybojovať sľubnú pozíciu v otvorenej obrane City, nezakončoval či neprihrával presne.

Fanúšikovia boli nadšení

Fanúšikovia na Twittri však boli jeho prínosom pre mužstvo nadšení a sklamaný určite nebol ani tréner Londýnčanov Arsén Wenger. Čiľan do klubu prišiel len pred pár týždňami a zatiaľ si zvyká.

Napokon jednou zo svojich podarených prihrávok Francúzovi Sonogovi založil akciu pred druhým gólom Arsenalu. Za svojich približne 35 miliónov eur budú od neho v Londýne zrejme chcieť viac ale Sánchez všetko určite ešte len ukáže.

Oveľa väčším sklamaním v zápase týždeň pred štartom Premier League bol určite výkon futbalistov Manchestru City.

Hráči petrodolármi napumpovaného anglického majstra síce počas zápasu vystrelili 11 striel, bránku trafili však len raz. Dostali tri góly a podľa BBC sa im niečo podobné či horšie stalo len druhýkrát za posledných 34 zápasov. Maximálne jednu strelu na bránu tiež vyslali v súťažnom zápase naposledy v roku 2012.

Najlepší zostali na tribúne

„Manchester City má dnes na tribúne lepší tím ako na ihrisku,“ zhrnul situáciu jeden z komentátorov Nova Sportu.

Na tribúne sedela kompletná obrana Kompany, Demichelis, Sagna, Zabaleta. Do zápasu nastúpilo nie veľmi známe duo stopérov Boyata – Nastasič.

V útoku chýbali Sergio Agüero i Álvaro Negredo a len medzi novými spoluhráčmi na tribúne sedel aj Frank Lampard. Po dlhej sezóne a futbalovom šampionáte v Brazílii sa do prípravy zapojili len pred pár dňami.

Len na lavičke v prvom polčase začal aj Španiel David Silva. Yaya Touré sám na všetko nestačil. Forma z prípravných zápasom chýbala aj futbalistovi z Čiernej Hory Stevanovi Jovetičovi.

Nie dobrú premiéru v drese City zažil aj argentínsky brankár Willy Caballero. Letná osemmiliónová posila z Malagy má zabojovať o miesto jednotky s Angličanom Joeom Hartom. Ligu v bránke však po dnešnom zápase začne v drese obhajcu však zrejme opäť on.

Pre britské stávkové kancelárie je však Manchester City stále druhý najväčší favorit na titul. Najviac veria londýnskej Chelsea.

Arsenal Londýn - Manchester City 3:0 (2:0)

Góly: 21. Cazorla, 42. Ramsey, 60. Giroud, 71 523 divákov

Domov»Futbal»Anglicko»City nechal najlepších na tribúne, prvú trofej berie Arsenal