Real získal Superpohár, Sevillu zdolal 2:0. Ronaldo dal góly, Kroos zapadol

Pepe z Realu (vľavo) a Carlos Bacca. (Autor: SITA/AP)
Karol Svozil|12. aug 2014 o 20:44

Tréner Realu dal dôveru aj najlepšiemu strelcovi MS Jamesovi Rodriguezovi.

Real Madrid - FC Sevilla 2:0 (1:0)

Góly: 30. a 49. Ronaldo, Real získal európsky Superpohár (víťaz Ligy majstrov zdolal víťaza Európskej ligy)

Pred 33 000 divákmi (vypredané) rozhodoval Angličan Clattenburg, žlté karty: Carvajal, Kroos - Vitolo, strely na bránu 7:3, pokusy mimo 4:3

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrão (84. Marcelo) - Kroos, Modrič (86. Illarramendi) - James Rodriguez (72. Isco), Bale, Ronaldo - Benzema

Sevilla: Beto - Coke (84. Figueiras), Pareja, Fazio, Navarro - Krychowiak, Carriço, Vidal Parreu (66. Aspas), D. Suarez (78. Reyes), Vitolo - Bacca

CARDIFF. Real Madrid ako víťaz Ligy majstrov získal po roku 2002 druhýkrát európsky Superpohár, keď zdolal víťaza Európskej ligy FC Sevilla 2:0.

Oba tímy nastúpili z plnej prípravy bez toho, aby absolvovali súťažný zápas. Real získal trofej zaslúžene, hral lepší futbal a dal dva pekné góly z hry.

Obe akcie zakončil Ronaldo, ktorý k rekordným 17 gólom v poslednej sezóne Ligy majstrov pridal osemnásty a devätnásty presný zásah.

Komentátor nemeckej televízie ZDF ohodnotil v závere prvého polčasu výkon Nemca Toniho Kroosa, novej posily Realu, ako nečakane dobrý vzhľadom na dlhé prázdniny, ktoré absolvoval po titule majstrov sveta.

Tréner Realu Carlo Ancelotti dal dôveru aj posile z Kolumbie, najlepšiemu strelcovi MS Jamesovi Rodriguezovi, ktorý hral do 72. minúty a podieľal sa na prvom góle Realu.

((f))

Online:

V úplnom závere nadstaveného času mohol streliť doma gól aj Gareth Bale, ale Beto mu to nedoprial.

V 89. minúte Casillas vyrazil nepríjemnú strelu Krychowiaka a z následného priameho kopu poslal spoza šestnástky z voleja krásnu "šupu" tesne vedľa brány Realu striedajúci Figueiras.

Po druhom góle sa napätie z trávnika vytratilo a zaujali už skôr len striedania.

Na 2:0 zvyšuje Ronaldo v 49. minúte po peknej akcii a prihrávkach zo stredu poľa od Kroosa a Benzemu.

Druhý polčas sa začal zostra. Na jednej strane pohrozil Bacca, na druhej Ronaldo.

Nemecký komentátor verejnoprávnej ZDF Bela Rethy ohodnotil v závere prvého polčasu výkon Toniho Kroosa ako nečakane dobrý vzhľadom na dlhé prázdniny, ktoré absolvoval po titule majstrov sveta.

V 34. minúte zlikvidoval čistú šancu Sevilly na vyrovnanie Casillas, ktorý vychytal Carriça. Coentrão za to Casillasa pobozkal.

Gól po polhodine hry priniesla pekná akcia po osi James Rodriguez - Bale - Ronaldo.

V 26. minúte nedal Ronaldo čistú šancu, zo siedmich metrov ho vychytal skvelý Beto. Real kopal už 6 rohových kopov. Zahráva ich aj Toni Kroos.

V 14. minúte rozohral Cristiano Ronaldo pekný priamy kop, ale bol z toho len roh. V 18. minúte zachránil Sevillu pekný zákrok Beta pri šanci Balea.

Prvú akú-takú šancu mal v 11. minúte Gareth Bale. Za Real už hrajú aj dve veľké letné posily: Nemec Toni Kroos a najlepší strelec MS James Rodriguez. V bránke nie je Kostaričan Keylor Navas, ale skúsený Iker Casillas.

O 20.45 h sa v Cardiffe začal súboj o európsky Superpohár, stretli sa v ňom víťaz Ligy majstrov Real Madrid a víťaz Európskej ligy UEFA Sevilla.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Real získal Superpohár, Sevillu zdolal 2:0. Ronaldo dal góly, Kroos zapadol