Borussia Dortmund - Bayern Mníchov 2:0 (1:0)

ŽK: 45. Höjbjerg, 73. Boateng, 81. Lahm (všetci Bayern)

Borussia: Langerak - Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer (46. Durm) - Kirch (85. S. Bender), Kehl - Hofmann, H. Mchitarjan, Aubameyang (63. Adrian Ramos) - Immobile

Bayern: Neuer - J. Boateng, Javi Martinez (31. Dante), Juan Bernat - Höjbjerg (59. Götze), Rode, Gaudino, Alaba - T. Müller (46. Lahm), Shaqiri - Lewandowski

BRATISLAVA. Tréner Pep Guardiola nevyhral nemecký Superpohár ani na druhý pokus.

• Držanie lopty: 42 % - 58 %
  • Strely: 22 - 4
  • Strely na bránku: 14 - 3
  • Zásahy brankárov: 3 - 12

Jeho Bayern Mníchov v stredu prehral na ihrisku Borussie Dortmund 0:2. Pred rokom mu podľahol 2:4.

Víťaz bundesligy aj národného pohára z ostatnej sezóny však nastúpil bez viacerých hráčov základnej zostavy. Nehrali Schweinsteiger, Robben či Ribéry, Müllera cez polčas nahradil Lahm.

Bayern skúšal nové rozostavenie s tromi obrancami. V prvom ostrom zápase sezóny sa neosvedčilo – stopérska trojica kopila chyby v rozohrávke a posielala hráčov Dortmundu do šancí.

Tým sa podarilo skórovať dvakrát – v 23. min otvoril skóre Mchitarjan, na konečných 2:0 dal snaživý Aubameyang.

V prvom súťažnom zápase sa v novom klube predstavil Robert Lewandowski – bývalý strelec práve Dortmundu sa ale do veľkej šance nedostal.

Podobne ani náhrada, ktorá zaňho prišla do Borussie z FC Turín, Ciro Immobile.

Guardiolovi sa zranil Javi Martinez, ktorý si zrejme poškodil krížny väz v kolene.

Zostrih zápasu.

Online prenos

90+3. min - Zápas sa skončil. Víťazom nemeckého Superpohára sa stala Borussia Dortmund, ktorá zdolala chaotický a nevýrazný Bayern Mníchov.

81. min - David Alaba zahral priamy kop z približne 25 metrov, obstrelil múr, Langeraka ale už neprekonal.

78. min - Dante predviedol katastrofálnu rozohrávku. Nebol pod tlakom, napriek tomu poslal loptu priamo na Immobileho. Nový útočník Borussie ale túto šancu nevyužil. Následne sa brankára Bayernu snažil technickou strelou prekonať Mchitarjan.

76. min - Rozbehnutý Immobile sa pekne zbavil Boatenga, nevýraznou strelou pod tlakom ale Neuera neprekonal.

73. min - Nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal Bayern vrátiť do zápasu. Rýchlo to ale môže zmeniť jeden gól.

62. min - Dortmund strelil gól. Za aktivitu v dnešnom zápase si ho zaslúžil Aubameyang, ktorý sa presadil hlavou po Pisczekovom centri. Strelec gólu si potom na hlavu natiahol masku Spidermana. Aubameyanga následne vystriedal Adrian Ramos.

60. min - Úvod druhého polčasu, podobne ako prvého, je chudobný na šance. Na ihrisko sa dostal aj druhý bývalý hráč Borussie - Mario Götze. Fanúšikovia ho vypískali.

55. min - Napriek jednogólovému vedeniu je aj v úvode druhého polčas aktívnejší Dortmund. Bayern sa nevie dostať do zápasu.

46. min - Začal sa druhý polčas. Prišlo k dvom zmenám - Thomasa Müllera nahradil Philipp Lahm, na domácej strane nahradil Schmelzera Durm.

45.+1 min - Skončil sa prvý polčas. Lepším tímom bol Dortmund, ktorý sa chytil po Mchitarjanovom góle. Domáci tím následne čakal na rýchle protiútoky, na ktoré využíval nepresnosti v rozohrávke Bayernu.

43. min - Ďalšia veľká šanca Dortmundu. Aubameyang prešprintoval Danteho, otočil sa a prihral Kehlovi. Aj on však nasmeroval loptu priamo na Neuera.

41. min - Po rohovom kope sa v šestnástke dostal k lopte Kehl, záložník Borussie ale napálil loptu priamo na miesto, na ktorom stál Neuer.

33. min - Po strelenom góle je lepším tímom Dortmund, ktorý si aj vypracoval niekoľko streleckých príležitostí. Bayernu sa zranil jeden z trojice stopérov Javi Martinez, nahradil ho Dante.

23. min - Dortmund strelil gól. Mchitarjan prihral nabiehajúcemu Aubameyangovi, toho však o loptu obrali obrancovia Bayernu. Lopta sa však odrazila naspäť k arménsku hráčovi, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre zápasu.

17. min - Javi Martinez a Manuel Neuer si nerozumeli, takmer prišlo k vlastnému gólu. Následne brankár Bayernu znova zasahoval, vyrazil Kirchovu strelu.

10. min - Po chybnej Alabovej rozohrávke sa k lopte dostal Immobile. Jeho strela spoza šestnástky však minula Neuerovu bránku. V úvode zápasu má jasnú prevahu v držaní lopty Bayern napriek novozloženej stredovej formácii.

3. min - Langerak si pripísal prvý zákrok. Vyrazil strelu Shaqiriho, ktorý sa rútil do otvorenej obrany domáceho tímu.

18:00 - Zápas sa začal. Bayern hrá bez viacerých majstrov sveta, v zostave sa objavili traja - Neuer, Boateng a Müller. V zostavách oboch tímov sa predstaví viacero relatívne neznámych hráčov - Langerak, Ginter, Juan Bernat, Höjbjerg, Rode či Gaudino. Posledne spomenutý je neznámy aj pre Eurosport, ktorý v grafickej podobe zostáv neukázal jeho fotku.