V Nemeckom pohári padol gól z 55 metrov v poslednej sekunde

Hráč Bayernu Mníchov Dante (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi zisk Nemeckého pohára, keď vo finále zdolali rivala Borussiu Dortmund 2:0 po predĺžení 17. mája v Berlíne. (Autor: archív TASR/AP)
SITA|18. aug 2014 o 11:22

Gól Guédého, asistencia Šestáka, smola Ivanu. Aj o tom bolo úvodné kolo Nemeckého pohára.

BERLÍN. Vo víkendových zápasoch 1. kola DFB-Pokalu 2014/2015 vo futbale sa zrodilo viacero prekvapení na úkor favoritov. V nedeľu štvrtoligový Magdeburg zdolal prvoligový Augsburg (1:0), v piatok v stretnutí, ktoré muselo divákov na štadióne dvíhať zo sedadiel, vyradil líder III. ligy Chemnitzer FC ďalšieho účastníka najvyššej nemeckej súťaže 1. FSV Mainz 05 v penaltovom rozstrele.

Gól z 55 metrov

Vyše desaťtisíc divákov v hľadisku netušilo, aké futbalové divadlo s neuveriteľnou zápletkou im ponúknu aktéri. Keď japonský kanonier Mainzu Okazaki zvýšil v 49. min na 2:0 pre favorita, malo byť už prakticky rozhodnuté. Domáci však zásluhou dvoch gólov A. Finka rýchlo vyrovnali. Kórejčan Ku Ča-čchol poslal hostí v 73. min opäť do vedenia, ale Bungert vlastným gólom vrátil outsiderovi nádej na prekvapenie (3:3).

Tú zvýšil už v predĺžení hlavičkou Ziereis, ale potom Bungert odčinil svoj zásah do vlastnej siete a vyrovnal na 4:4. Eufóriu na štadióne vystupňoval v 119. min Kehl-Gómez, ale v druhej nadstavenej minúte predĺženia odkop brankára Chemnitzu Pentkeho našiel tesne za poliacou čiarou len protihráča Geisa, ktorý sa nerozpakoval a približne z 55 metrov poslal loptu rovno do opustenej svätyne (5:5).

Senzáciu síce odvrátil, ale len na chvíľu. V rozstrele zo značky pokutového kopu uspeli z desiatich exekútorov deviati. Jediný neúspešný bol Gonzalo Jara. Letná akvizícia Mainzu z Nottinghamu Forest v tretej sérii stroskotala na brankárovi Pentkem. Čilský reprezentant by sa mal na nejaký čas radšej vyhýbať penaltovým rozstrelom. Na MS 2014 v Brazílii bol tiež smutným hrdinom, keď v osemfinále proti domácemu tímu zaváhal na záver rozstrelu a rozosmutnil fanúšikov Čile.

Sezóna sa ešte poriadne ani nezačala a Mainz je mimo hry už v dvoch súťažiach. Okrem Nemeckého pohára skončil aj v Európskej lige, v ktorej dohral už 3. predkole, keď neprešiel cez grécky Asteras Tripoli.

Hrali aj Slováci

Zo slovenských futbalistov sa presadil Karim Guédé, ktorý gólom spečatil víťazstvo SC Freiburg na ihrisku Trieru (2:0). Stanislav Šesták bol tiež strojcom prekvapenia, keď v druhom polčase pri vydarenej kontre VfL Bochum skvele narazil loptu Teroddemu, ktorý dokonal vyradenie VfB Stuttgart (2:0).

Milan Ivana z Darmstadtu mohol pomôcť svojmu tímu k senzácii proti VfL Wolfsburg, ale neuspel v šiestej sérii penaltového rozstrelu. Z postupu sa tešili aj Peter Pekarík (Hertha Berlín) a Filip Lukšík (Erzgebirge Aue) i Dušan Švento (1. FC Kolín), ktorý je však momentálne zranený.

Domov»Futbal»Nemecko»V Nemeckom pohári padol gól z 55 metrov v poslednej sekunde