Fábregas geniálne prihral Schürrlemu a Chelsea otočila zápas

Futbalisti Chelsea oslavujú gól na ihrisku Burnley.
Futbalisti Chelsea oslavujú gól na ihrisku Burnley. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál|18. aug 2014 o 21:02

V drese Chelsea upútali v 1. kole Premier League obe najvýraznejšie letné posily, dlhoročný brankár Petr Čech zostal na lavičke.

BRATISLAVA. Dlhoročná brankárska opora Chelsea Petr Čech zostal iba na lavičke náhradníkov, v úvodnom zápase Premier League dostal prednosť Belgičan Thibaut Courtois.

Londýnsky tím vyhral na ihrisku Burnley 3:1. V základnej zostave Chelsea nastúpili obe najvýraznejšie letné posily - upútali a pomohli.

Útočník Diego Costa vyrovnával na 1:1 a Cesc Fàbregas geniálne prihral Schürrlemu na druhý gól. V závere naskočil do hry aj Didier Drogba - legendárny útočník Chelsea.

Anglicko, 1. kolo

Burnley - Chelsea 1:3 (1:3)

Góly: 14. Arfield - 17. Costa, 21. Schürrle, 34. Ivanovič, 20.699 divákov

Burnley: Heaton – Trippier, Duff, Shackell (C), Mee – Taylor (70. Kightly), Marney, Jones, Arfield – Ings (82. Sordell) – Jutkiewicz (70. Barnes).

Chelsea: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Schürrle (78. Willian), Oscar (82. Mikel), E. Hazard (84. Drogba) – D. Costa.

Priebeh zápasu

34. minúta: 3:1. Brankár Burnley Heaton podbehol center z rohového kopu a Ivanovič už nemal problém zvýšiť náskok.

22. minúta. 2:1 Cheslea otáča skóre: Fábregas geniálne prihral Schürrlemu a ten dáva druhý gól.

17. minúta: 1:1. Diego Costa vyrovnáva: Zrazený center Ivanoviča skončil na žrdi, od ktorej sa odrazil k Diegovi Costovi, ktorý nemal problém poslať loptu do siete. Ide o prvý gól tohto útočníka v Premier League.

15. minúta: 0:1. Skóre zápasu otvoril domáci Arfield. Spracoval si center na hranici šestnástky a z voleja bombou nedal šancu brankárovi Chelsea.