Jablonský si dal vlastný gól, do šatne Slovana prišiel zrútený

Róbert Vittek takto vyrovnal.
Róbert Vittek takto vyrovnal. (Autor: SME - Vladimír Šimíček)
Pavol Spál|20. aug 2014 o 23:48

Slovan zachránil náhradník Vittek. V prvom zápase play-off Ligy majstrov hral Slovan s Borisovom 1:1.

BRATISLAVA. Vypredaný štadión Pasienky bol vyfešákovaný v štýle Ligy majstrov. Úvod podľa scenára. Tridsaťdva tínedžerov na trávniku pred zápasom odušu zamávalo plachtou s logom, zaznela podmanivá znelka.

Fanúšikovia mávajúci trblietavými papierikmi v klubových farbách slovenského šampióna vytvorili atraktívne choreo.

Tréner Slovana František Straka nasadil až šesť ofenzívnych hráčov. V základnej zostave dostal šancu aj Samuel Štefánik, najčerstvejšia posila z holandského Nijmegenu. Nepresadil sa, pred druhým polčasom ho vystriedal Richard Lásik.

Slovan bol v úvode aktívnejší a vytvoril si tri sľubné šance, ale premárnil ich. Na druhej strane Bielorus Sergej Krivets trafil z priameho kopu brvno.

((f))

Nešťastný Jablonský

Minútu pred koncom prvého polčasu fanúšikovia zmrzli a stíchli. Útočník BATE Krivec z ľavej strany zacentroval a Tomáš Jablonský si dal vlastný gól. Český obranca v službách Slovana bol v nešťastnej situácii dezorientovaný. „Boli sme tam dobre postavení. Chcel som to odkopnúť pravou nohou, ale lopta mi nešťastne skĺzla. Ten pocit je smutný. Veľmi ma to mrzí. Mali sme taktiku, že nesmieme dostať gól, ale spravil som chybu a dal si vlastný gól."

Pôsobil veľmi smutne, kajal sa, skláňal hlavu dole. „Musím sa ospravedlniť všetkým spoluhráčom i fanúšikom. Veľmi ma to mrzí. Nikomu taký pocit neželám. Ukázali sme však, že s Borisovom môžeme hrať vyrovnanú partiu a v odvete sa pobijeme s nimi o postup. “ dodal Jablonský.

V druhom polčase sa snažil Slovan viac útočiť a vyrovnať, ale proti dobre organizovanému súperovi nedokázal dlho nič vymyslieť. BATE hrozil z rýchlych protiútokov.

Trénerovi Strakovi však vyšli striedania, keď nasadil do hry skúsených hráčov Halenára a Vitteka, ktorí si ako jediní zahrali v minulosti Ligu majstrov.

Jablonského vlastný gól.

Pohotový Vittek

Desať minút pred koncom sa v šestnástke dobre zorientoval Vittek a vyrovnal. Prihral mu tiež náhradník Halenár.

„Dobrá lopta od Juraja, trafil som to so šťastím. Škoda prvého polčasu, v ktorom sme mohli ísť do vedenia my. Potom sme búšili do plných,“ povedal strelec vyrovnávajúceho gólu.

V závere Pasienky zaburácali, ale gól Gorosita rozhodca pre ofsajd neuznal.

Tréner domácich František Straka sa Jablonského po zápase zastal. „Aj vlastné góly patria k futbalu. Chlapec prišiel do kabíny zrútený, povzbudil som ho. Mali sme byť dôraznejší v osobných súbojoch. Boj o postup nevzdávame. “

Za prípadný postup do základnej fázy Ligy majstrov lepší z dvojice zinkasuje minimálne 8,6 milióna eur.

Náš majster má už istotu, že jeseň strávi v európskych pohároch. Ak by cez play-off Ligy majstrov neprešiel, zahrá si základnú časť Európskej ligy, čiže tiež šesť zápasov v skupine. Za to by dostal prémiu oveľa nižšiu: 1,3 milióna eur.

Vittekov gól.

Play-off o Ligu majstrov

Slovan - Borisov 1:1 (0:1)

Góly: 80. Vittek - 44. Jablonský (vlastný), 8461 divákov (vypredané)

Rozhodoval Portugalčan Benquerenca, žlté karty: Hudák, Soumah, Gorosito - Chaguš, Krivec, Voloďko

Slovan: Perniš – Čikoš, Hudák, Gorosito, Jablonský – Štefánik (46. Lásik), Grendel - Žofčák (59. Halenár), Soumah, Milinkovič - Fořt (72. Vittek)

BATE: Černik - Chaguš, Poľjakov, Filipenko, Mladenovič - Voloďko, Lichtarovič (68. Karnickij), Olechnovič - Gordejčuk, Rodionov (86. Signevič), Krivec

Domov»Futbal»Liga majstrov»Jablonský si dal vlastný gól, do šatne Slovana prišiel zrútený