Rybáriková prehrala set 0:6, v New Haven i tak postúpila

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková.
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. aug 2014 o 20:18

"Hoci sa mi nedarilo, stále som sa snažila zabojovať a vyhrať. Behala som za každou loptičkou, nevzdávala som sa a vyšlo to," hovorila po postupe do semifinále naša tenistka.

WTA v New Haven

M. Rybáriková - A. Riskeová 7:5, 0:6, 6:4 za 141 minút

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA v americkom New Havene (dotácia 710 000 USD, tvrdý povrch).

Vo štvrťfinále dvoch nenasadených hráčok si 25-ročná Rybáriková poradila s o rok mladšou Američankou Alison Riskeovou za 141 minút 7:5, 0:6, 6:4.

Nevzdávala sa

"Som rada, že teraz nemusím hovoriť: 'Dnes mi nič nešlo, prehrala som 1:6, 1:6 a môžem ísť domov.' Hoci sa mi nedarilo, stále som sa snažila zabojovať a vyhrať. Behala som za každou loptičkou, nevzdávala som sa a vyšlo to," hovorila Rybáriková pre stránku WTA.

"Ľudia vtipkujú, že je ťažší ako Grand Slam. Na Grand Slam-e máte súperky, proti ktorým ste si isté, že vyhráte. Tu sa hrá proti každej hráčke veľmi ťažko."

Súperkou Slovensky v boji o finále bude Talianka Camila Giorgiová (38. vo svetovom rebríčku).

Rybáriková postúpila druhý raz v tomto roku do semifinále dvojhry na turnaji hlavného okruhu WTA. V júni sa jej to podarilo na tráve v holandskom Hertogenboschi.

Potom však prišla aj vinou rôznych zdravotných problémov séria až piatich prehier. Jediný víťazný zápas pred turnajom v New Havene dosiahla začiatkom augusta v Montreale práve nad Riskeovou.

V rebríčku klesla

"Bolo tam viac dobrých zápasov z mojej strany, ale mala som smolu na náročné žreby. Som rada, že som to konečne prelomila a v New Havene dokázala zdolať aj svetovú dvojku Halepovú," priznala Rybáriková.

Rybáriková je momentálne až piata najlepšia slovenská tenistka, keďže v singlovom rebríčku za posledné dva týždne klesla zo 44. na 68. miesto. V New Havene má však už istotu prémie 33 865 USD a 185 bodov do svetového renkingu.

Online:

Rybáriková vyhrala posledné dva gemy a vyhrala aj celý zápas 2:1.

tenis_lipticka_15.jpg 4:2 - Tretí set. Dĺžka stretnutia už prekročila dve hodiny. Rybáriková si vzala Riskeovej servis a vedie v treťom sete 4:2.

tenis_lipticka_15.jpg 3:0 - Tretí set. Zápas sa hrá už hodinu a 45 minút. Slovenka po zlom druhom sete naopak v treťom vyhrala dve svoje a aj Riskeovej servis a vedie už 3:0.

1:1 - Riskeová vyrovnala jasným druhým setom. Vyhrala ho 6:0.

tenis_lipticka_15.jpg 0:3 - Druhý set. Rybárikovej sa v druhom sete nedarí a prehrala už dve svoje podania.

1:0 - Magdaléna Rybáriková prvý set napokon vyhrala za hodinu a tri minúty 7:5.

tenis_lipticka_15.jpg 5:4 - Prvý set. Riskeová nechce prvý set pustiť zadarmo. Posledné dve hry vyhrala na nulu.

tenis_lipticka_15.jpg 5:2 - Prvý set. Slovenke Rybárikovej sa podarilo vyhrať nekonečnú hru. Siedma hra prvého setu mala až 19 loptičiek. Rybáriková si podanie však udržala a vedie 5:2 v prvom sete. Zápas sa hrá už viac ako 40 minút.

tenis_lipticka_15.jpg 3:2 - Prvý set. V New Haven sa hrá veľmi vyrovnané stretnutie. Po Rybárikovej súperke servis vzala aj Riskeová.

tenis_lipticka_15.jpg 3:1 - prvý set. Rybáriková ako prvá vzala v zápase súperke podanie a išla do brejku. Vedie 3:1.

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková hrá na turnaji v americkom New Haven štvrťfinále. V druhom kole zdolala druhú nasadenú Rumunsku Simonu Halepovú a dostala sa tak medzi posledných osem.

Magdaléna Rybáriková sa dnes dozvedela aj žreb prvého kola US Open. V 1. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open nastúpi proti nasadenej desiatke a bývalej svetovej jednotke Dánke Caroline Wozniackej. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v New Yorku.

Rybáriková má s Wozniackou zatiaľ nepriaznivú bilanciu 1:2, začiatkom mesiaca jej podľahla na turnaji v americkom Cincinnati.