Rybáriková vyhrala 2:0, v New Haven si zahrá finále s Kvitovou

Camila Giorgi.
Camila Giorgi. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. aug 2014 o 19:13

Magdaléna Rybáriková vyradila Camilu Giorgi a zahrá si vo svojom šiestom finále WTA.

WTA v New Haven - semifinále

M. Rybáriková (SR) - C. Giorgiová (Tal.) 6:2, 6:4 za 83 minút

Petra Kvitová (ČR-2) - Samantha Stosurová (Aus.) 6:3, 6:1 za 73 minút

BRATISLAVA. Slovensko-česko finále dvojhry odohrajú v sobotu po 21.00 nášho času na tenisovom turnaji WTA Connecticut Open v americkom New Havene. Proti sebe sa postavia Magdaléna Rybáriková a Petra Kvitová.

Rybáriková si v piatkovom semifinálovom zápase zdolala po kvalitnom výkone Talianku Camilu Giorgi v dvoch setoch 6:2, 6:4. Zápas trval 85 minút.

Bude to jej šieste finále

Rybáriková si zahrá v šiestom finále na hlavnom okruhu WTA v kariére. Dvadsaťpäťročná Slovenka sa už vďaka postupu medzi najlepšiu štvoricu vráti do prvej päťdesiatky rebríčka WTA.

V piatom geme druhého setu Rybáriková opäť vzala servis súperky a viedla 3:2. Za stavu 5:4 premenila tretí mečbal a tešila sa z postupu do finále.

Víťazka urobila iba deväť nevynútených chýb, kým zdolaná až 33. Rybáriková a Giorgiová hrali proti sebe vôbec prvý raz. Dvadsaťdvaročná Talianka bola vzhľadom na vyššie postavenie v rebríčku (38., resp. 68. miesto) miernou favoritkou.

Na tvrdom povrchu sa jej darí

"Som veľmi vďačná za toto finále. Po náročnom štvrťfinálovom zápase som si nebola istá, či dokážem rýchlo zregenerovať a oddýchnuť si. Neviem, čím to je, že sa mi v Amerike tak darí. Možno tým, že mi vyhovujú tunajšie turnaje na tvrdom povrchu," povedala Rybáriková v prvom interview na kurte organizátorom.

"Dôležité bolo, že som si počas celého zápasu udržala svoj servis. Vedela som, že Camila je náchylná k dvojchybám, nie vždy sa jej darí pri vlastnom podaní. Celá jej taktika vyzerala tak, že mala plán A, ale chýbal jej plán B. Je ešte mladá, ak sa naučí mať v zálohe aj plán B, v budúcnosti z nej bude veľmi dobrá hráčka," povedala pre agentúru AP Rybáriková.

Online:

tenis_lipticka_15.jpg Výborne, Rybárikovej sa darí, vedie už 5:3 a podáva Giorgi. Rybáriková vedie v zápase na esá 7:2, dvojchyby sú, naopak, 1:7.

tenis_lipticka_15.jpg V druhom sete si súperky držia zatiaľ svoje podania. Neplatí to však o piatej hre druhého setu, v ktorej opäť Rybáriková berie súperke podanie a vedie prvýkrát v sete 3:2.

tenis_lipticka_15.jpg Rybárikovej sa darí brať Talianke podanie, vzala jej už dve z troch a vedie 5:1 v I. sete. Následne si udržala servis a set vyhrala 6:2.

tenis_lipticka_15.jpg Slovenka následný gem prehrala a takmer prehrala aj svoje podanie, za stavu 30:40 však zabrala a hru získala. Vedie tak 3:1.

tenis_lipticka_15.jpg Rybáriková vzala hneď v prvej hre súperke podanie, svoje potom vyhrala tiež, a tak vedie 2:0.

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková iba deň po úspešnom štvrťfinále hrá semifinále turnaja v americkom New Haven proti Talianke Camile Giorgi.

Domov»Tenis»Rybáriková vyhrala 2:0, v New Haven si zahrá finále s Kvitovou