Premier League: Arsenal v závere vyrovnal s Evertonom na 2:2

Gól nestrelil ani útočník Aston Villy Gabriel Agbonlahor.
Gól nestrelil ani útočník Aston Villy Gabriel Agbonlahor. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. aug 2014 o 15:42

Druhým kolom pokračuje anglická futbalová Premier League. Prvý zápas programu skončil len bezgólovou remízou.

LONDÝN. V úvodnom zápase 2. kola anglickej futbalovej Premier League remizovala v sobotu Aston Villa doma s Newcastle United 0:0.

Londýnska Chelsea zvíťazila nad nováčikom súťaže Leicesterom 2:0, keď sa gólovo presadila v druhom polčase.

Najskôr v 62. minúte po peknej individuálnej akcii Branislava Ivanoviča otvoril skóre zápasu Diego Costa a o štvrťhodinu neskôr presnou strelou, ktorú jemne tečoval jeden z obrancov Leicestru za chrbát Kaspera Smeichela, pridal druhý gól Eden Hazard.

Swansea potvrdila tri body z ihirska Manchestru United domácim víťaztsvom 1:0 nad ďalším nováčikom Premier League FC Burnley, keď o jediný gól zápasu sa postaral v 23. minúte Nathan Dyer.

V záverečnom sobotňajšom zápase remizoval Everton s Arsenalom 2:2. Everton si v prvom polčase vďaka presným zásahom Seamusa Colemana a Stevena Naismitha vypracovali dvojgólový náskok.

Záver zápasu však patril hosťom, keď najskôr v 83. min znížil na rozdiel jedného gólu Aaron Ramsey, ktorý sa presadil medzi dvomi obrancami Evertonu a v 90. minúte vyrovnal po centri Nacha Monrealu Oliver Giroud.

Premier League - 2. kolo

FC Everton - Arsenal Londýn 2:2 (2:0)

Góly: 19. Coleman, 45. Naismith - 83. Ramsey, 90. Giroud. 39.490 divákov.

Aston Villa - Newcastle United 0:0

ČK: 90.+1 Williamson (Newcastle), 30.267 divákov.

Crystal Palace - West Ham United 1:3 (0:2)

Góly: 48. Chamakh - 34. Zarate, 37. Downing, 62. C. Cole, 24.242 divákov.

Chelsea Londýn - Leicester City 2:0 (0:0)

Góly: 62. Costa, 77. Hazard, 41.604 divákov.

FC Southampton - West Bromwich Albion 0:0

27.598 divákov.

Swansea City - FC Burnley 1:0 (1:0)

Zostavajúci sobotňajší program:

Everton - Arsenal Londýn (18.30 h SELČ)

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League: Arsenal v závere vyrovnal s Evertonom na 2:2