Cibulková prehrala s 15-ročnou Američankou a vypadla už v 1. kole US Open

Catherine Bellis.
SITA|26. aug 2014 o 14:25

Dominika Cibulková podľahla 1208. hráčke sveta 1:6, 6:4, 4:6. Je to jej najhoršia prehra v kariére.

Dvojhra žien - 1. kolo:

Cibulková (SR-12) - Bellisová (USA) 1:6, 6:4, 4:6

NEW YORK. Slovenská tenistka Dominika Cibulková v 1. kole US Open prehrala ako nasadená dvanástka s 15-ročnou americkou tenistkou Catherine Cartan Bellisovou za 103 minút 1:6, 6:4, 4:6.

Bellisová hrá na turnaji ako držiteľka voľnej karty a 1208. tenistka v rebríčku WTA.

Cibulkovej nevyšiel už začiatok zápasu, keď v úvodných dvoch gemoch nezískala ani fiftín. Bellisová v siedmom i deviatom geme súperke opäť vzala podanie a prvý set jasne získala.

Na začiatku druhého sa Slovenka po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Bellisová síce v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, no koncovka patrila Cibulkovej.

V treťom sete viedla slovenská jednotka 3:1, no Američanka otočila na 4:3 a za stavu 5:4 premenila pri podaní Cibulkovej v poradí druhý mečbal.

Kurnikovová bola mladšia

25-ročná Bratislavčanka len potvrdila, že neprežíva športovo najvydarenejšie obdobie: vrátane nezdaru s Češkou Luciou Šafářovou v 3. kole Wimbledonu má aktuálnu zápasovú bilanciu 1:6.

Pre Cibulkovú ostáva na US Open maximom štvrťfinále spred štyroch rokov. Vlani sa rovnako ako teraz lúčila v 1. kole, nestačila na Ukrajinku Elinu Svitolinovú.

Bellisová si vybojovala voľnú kartu vďaka triumfu na národnom šampionáte hráčok do 18 rokov.

Rodáčka zo San Francisca je najmladšou víťazkou zápasu na otvorených majstrovstvách USA od sezóny 1996, keď Ruska Anna Kurnikovová uspela vo veku 15 rokov a 93 dní.

Američanka bude mať na konci podujatia 15 rokov a 152 dní.

"Stále tomu nemôžem uveriť. Do poslednej loptičky som si nepripúšťala, že by som mohla prehrať. Dnešok bol príšerný. Z mojej strany to bol veľmi nevydarený zápas. Nie každý deň sa človek zobudí a predvádza super tenis," povedala Cibulková pre agentúru SITA.

Bellisová: Je to šialené

"Sebadôvera bola dnes najdôležitejšia. Nastúpila som na kurt s vierou, že môžem tento zápas vyhrať," povedala pre oficiálnu stránku turnaja Bellisová. Podľa vlastných slov nepociťovala žiadnu nervozitu, hoci v treťom sete mala manko 1:3.

"Bola som uvoľnená a v duchu som si hovorila, že ak prehrám, nič sa nedeje. Dominika je svetovou dvanástkou, takže to nebude žiadna hanba. Odrazu som začala hrať lepšie, bez tlaku."

"Je šialené, keď si uvedomím, že som v druhom kole s takými hráčkami, ako sú Serena Williamsová či Maria Šarapovová," dodala Bellisová, ktorá plánuje štartovať aj v juniorskej dvojhre.

"Budem sa snažiť zabudnúť na dnešné stretnutie a v ďalšom zápase hrať najlepšie, ako viem," zakončila Bellisová, ktorú v 2. kole čaká Kazaška Zarina Diyasová.

Domov»Tenis»Cibulková prehrala s 15-ročnou Američankou a vypadla už v 1. kole US Open