Kližan prvý raz v živote otočil zápas z 0:2 na 3:2 a postúpil

Hantuchová neobháji vlaňajšie štvrťfinále na US Open. Všetky naše ženy vypadli, rovnako aj Lukáš Lacko.

Kližan (SR) - Darcis (Belg.) 3:6, 2:6, 7:6 (7:5), 7:5 a 6:4

Čepelová (SR) - Halepová (Rum.-2) 2:6 a 1:6

Hantuchová (SR) - Cornetová (Fr.-22) 3:6 a 3:6

Dominic Thiem (Rak.) - Lukáš Lacko(SR) 6:3, 6:3, 6:2

BRATISLAVA. Streda na US Open rozhodla o tom, že slovenský tenis už stratil ženské zastúpenie vo dvojhre. V 2. kole totiž vypadli Hantuchová aj Čepelová. Obe s favorizovanými súperkami Cornetovou resp. Halepovou. Po vypadnutí Lukáša Lacka už v dvojhrách zostal len jediný Slovák Martin Kližan.

"Škoda, že som sa na kurte zdržala tak krátko. Súperka hrala veľmi dobre a ja som si z tohto zápasu zobrala aspoň nejakú skúsenosť do budúcna," uviedla Jana Čepelová.

"Panovalo veľké teplo, takže sa nehralo ľahko. Mám za sebou kvalitnú robotu a som veľmi spokojná s tým, ako mi to išlo," povedala Halepová.

Kližan otočil 217-minútový zápas

Martin Kližan sa ukázal ako veľký bojovník. Prvýkrát v kariére vyhral päťsetový zápas, trvalo mu to 217 minút. Lukáš Lacko bude hrať proti Rakúšanovi Thiemovi v noci nášho času.

Kližan si poradil s belgickým kvalifikantom Steveom Darcisom. Kližan prehrával v treťom sete 2:4, vo štvrtom dokonca 2:5, no podarilo sa mu to otočiť.

Pri podávaní na postup odvrátil zverenec Martina Damma jeden brejkbal. Kližan už má istotu 45 bodov do svetového rebríčka ATP a prémie 60 420 USD.

V 2. kole čaká osemfinalistu US Open z roku 2012 Kližana šiesty nasadený Čech Tomáš Berdych. Vlani stroskotal Kližan v New Yorku v 1. kole, keď nestačil na Američana Donalda Younga.

Muži - dvojhra - 1. kolo:

Predsa sa mu to však podarilo a rozhodujúci set otáča z 1:2 na 4:2. Napokon vyhral aj piaty set a postúpil do 2. kola.

Kližan takmer vzal súperovi v 5. sete podanie, za stavu 1:1 viedol 40:0, škoda.

Kližan po tom, čo v treťom sete dotiahol stratu a vyhral ho napokon v tajbrejku, sa dostáva do tempa aj vo štvrtom, v ktorom prehrával už 2:5.

Lacko vypadol s Thiemom

Slovenský tenista Lukáš Lacko neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenec trénera Ladislava Simona podľahol Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi hladko v troch setoch 3:6, 3:6, 2:6.

Lacko neodplatil súperovi prehru z halového turnaja vo viedenskej Stadthalle z roku 2012.

"Podal som veľmi solídny výkon, najmä som výborne podával. Ani si nepamätám, kedy predtým som v troch setoch ani raz neprehral svoj servis. Cítim sa výborne a sviežo, fyzicky aj mentálne, a teším sa na ďalšie výzvy," zhodnotil Thiem na svojej facebookovej stránke.

Jeho súperom v 2. kole bude jeho tréningový partner zo skupiny Günthera Bresnika Lotyš Ernests Gulbis, nasadená jedenástka mužskej dvojhry. "Aj keď som spokojný so svojím výkonom, vždy je čo zlepšovať. Treba skvalitniť returny a tiež byť bližšie k základnej čiare počas výmen," dodal Thiem.

muži - dvojhra - 1. kolo

Dominic Thiem (Rak.) - Lukáš LACKO (SR) 6:3, 6:3, 6:2

Ženy - dvojhra - 2. kolo:

Jana Čepelová prehrala v 2. kole so svetovou a nasadenou dvojkou Rumunkou Simonou Halepovou za 56 minút hladko 2:6, 1:6. Slovensko tak v New Yorku prišlo aj o poslednú hráčku v ženskom singli.

Čepelová sa nezľakla, po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0 a pri vlastnom podaní viedla 40:15. Halepová však potom pridala na agresivite, získala šesť gemov v rade a prvý set . V druhom dejstve finalistka Roland Garros ovládla dvorec.

Naša tenistka kopila nevynútené chyby čoraz viac, v II. sete za stavu 1:3 ich urobila už 23, súperka 11.

Zápas trval 82 minút. Hantuchová tak neobháji vlaňajšie štvrťfinále na US Open.

Naša tenistka prehrala s nasadenou favorizovanou súperkou dvakrát 3:6, v zápase urobila 14 nevynútených chýb, kým Francúzka len 5.

Daniela však opäť stráca svoje podanie, podobne ako v 1. sete v nevhodnej chvíli v jeho závere a prehráva 3:5.

V II. sete si hráčky držia svoje podanie, Hantuchová urobila v zápase za stavu 3:3 v II. sete 4 dvojchyby, Francúzka len jednu.

Napokon však Hantuchová zlyhala za stavu 3:5 pri vlastnom podaní a prvý set rovnako ako v 1. kole získala jej súperka.

Nevynútené chyby sú slabinou našej tenistky v I. sete, avšak pomaly sa Hantuchová zlepšuje. Prehrávala už 0:4, no stále je v hre o zisk prvého setu.

Štvorhra žien - 1. kolo:

Jelena Vesninová, Jekaterina Makarovová (4-Rus.) - Daniela Hantuchová, Francesca Schiavoneová (SR/Tal.) 6:2, 6:4

Christina McHalová, Anna Schmiedlová (USA/SR) - Alison van Uytvancková, Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:3, 6:1

Domov»Tenis»Kližan prvý raz v živote otočil zápas z 0:2 na 3:2 a postúpil