Degenkolb vyhral na Vuelte v utorok aj stredu, Slováci skončili opäť vzadu

Degenkolb.
SITA|27. aug 2014 o 18:30

Piata etapa viedla slnečnou Andalúziu smerom na juh Španielska a jazdilo sa pri teplote vyše 30°C.

RONDA. Víťazom 5. etapy 69. ročníka cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa sa v stredu stal John Degenkolb z tímu Giant Shimano. Dvadsaťpäťročný nemecký cyklista zopakoval svoj triumf z koncovky utorkovej 4. etapy, keď tentoraz zdolal v záverečnom špurte Francúza Nacera Bouhanniho z tímu FDJ a Holanďana Morena Hofland z Belkinu.

Víťaz zvládol 180 km z Priego de Córdoba do Rondy za 4:04:21 h.

Slovenský cyklista Peter Sagan (Cannondale) opäť nešpurtoval a nebol klasifikovaný medzi najlepšími v cieli. To isté platí aj pre Martina Velitsa z tímu Omega Pharma - Quick-Step. Slováci napokon obsadili až 166., resp. 184. miesto s odstupom 13:32 min za víťazom.

V celkovom poradí je Sagan priebežne na 144. priečke (+31:07) a M. Velits je na 162. pozícii (+34:25).

Červený dres lídra pretekov si udržal Austrálčan Michael Matthews (Orica GreenEdge) s náskokom 13 sekún pred kolumbijským favoritom Nairom Quintanom (Movistar) a 20 sekúnd pred jeho tímovým kolegom Španielom Alejandrom Valverdem.

Išlo sa pri vyše tridsiatke

Piata etapa Vuelty viedla slnečnou Andalúziu smerom na juh Španielska a jazdilo sa pri teplote vyše 30°C.

Už v jej úvode unikli Nemec Tony Martin (Omega Pharma Quick-Step) a Holanďan Pim Ligthart (Lotto Belisol) a na 12. km mali už trojminútový náskok. Ligthart vyhral obe šprintérske prémie a na tej druhej na 121. km bol už na čele sám s dvoma minútami k dobru pred pelotónom.

Napokon 32 km pred cieľom sa jeho už len sólový pokus skončil a hlavný balík sa začal poriadne naťahovať. Pätnásť kilometrov pred cieľom bola vrchárska prémia tretej kategórie a po víťazstvo si došiel Španiel AmetsTxurruka (Caja Rural).

V závere sa šprintérske tímy tradične snažili utvoriť čo najlepšie pozície pre svojich lídrov. Napokon triumfoval John Degenkolb pred Nacerom Bouhannim, hoci sa Francúz v závere rozčuľoval, že ho nemecký pretekár zablokoval pri pokuse predstihnúť ho.

Výsledky - Vuelta a Espaňa:

5. etapa (Priego de Córdoba - Ronda, 180 km): 1. John Degenkolb (Nem.) Giant - Shimano 4:04:21 h, 2. Nacer Bouhanni (Fr.) FDJ.fr, 3. Moreno Hofland (Hol.) Belkin, 4. Jasper Stuyven (Belg.) Trek Factory, 5. Paul Martens (Nem.) Belkin, 6. Lloyd Mondory (Fr.) AG2R La Mondiale - všetci v čase víťaza,... 166. Martin Velits, Omega Pharma Quick-Step +13:32,... 184. Peter Sagan (obaja SR) Cannondale +13:32.

Poradie po 5. etape: 1. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge 17:35:05 h, 2. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +13, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +20, 4. Rigoberto Urán (Kol.) Omega Pharma - Quick-Step +24, 5. Damiano Caruso (Tal.) Cannondale +26, 6. Estéban Cháves Rubio (Kol.) Orica GreenEdge +26,...144. Peter Sagan, Cannondale +31:07,... 162. Martin Velits (obaja SR) OPQS +34:25.

Domov»Cyklistika»Degenkolb vyhral na Vuelte v utorok aj stredu, Slováci skončili opäť vzadu