Slováci na US Open vo dvojhre skončili, Kližan prehral s Berdychom 2:3

SITA|29. aug 2014 o 09:51

Schmiedlová vypadla aj vo štvorhre, juniorka Mihalíková postúpila.

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Berdych (ČR-6) - Kližan (SR) 6:3, 4:6, 6:2, 3:6, 6:3

BRATISLAVA. Slovenský tenista Martin Kližan prehral v 2. kole dvojhry na US Open v New Yorku s favorizovanou šestkou turnaja, Čechom Tomášom Berdychom, po päťsetovom boji 3:6, 6:4, 2:6, 6:3, 3:6.

Vyrovnané stretnutie trvalo 3:45 h a slovenský tenista v ňom neustále doháňal náskok súpera. Kližan bojoval, ale využil iba 2 zo 14 brejkových príležitostí. Spolu so 66 nevynútenými chybami to boli dva dôležité faktory prehry zverenca českého trénera Martina Damma.

Proti Berdychovi hral Kližan tretí raz v kariére a až teraz na tvrdom povrchu sa mu podarilo vziať súperovi prvé dva sety.

"Martin ukázal, že je veľký bojovnk. Prinútil ma dostať zo seba sto percent. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, teším sa z postupu do 3. kola," povedal Tomáš Berdych v prvom interview na dvorci. Jeho najbližším súperom bude Rus Teimuraz Gabašvili.

Kližanova rozlúčka znamená, že slovenský tenis po piatom hracom dni už nemá zástupcu vo dvojhre na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny v New Yorku.

Online:

Je to 5:3, Berdych podáva na víťazstvo v zápase. Kližan vyhodil ľahkú loptičku počas svojej výhody mimo a zápas vyhral Berdych 3:2 na sety.

Berdych vo 4. hre 5. setu brejkol Kližana, vedie 3:1 a podáva. Berdych medzitým pridal dokopy tri esá, vedie už 4:1, na esá je to 10:11, dvojchyby 3:8.

Divákov na Arthur Ashe štadión česko-slovenský súboj veľa neprilákal. V piatom sete je to 1:1, obaja hráči získali svoje podanie. Kližan strelil ďalšie dve esá.

Štvrtý set napokon trval najdlhšie, 49 minút. Kližan vyrovnal stav zápasu na 2:2, na esá pritom vedie nad Berdychom 9:7.

Nevynútené chyby sú v závere 4. setu 33:54.

Prvý set trval 46 minút, druhý 43, tretí 39, vo štvrtom je to 3:5 a hráme 40 minút. Kližan práve brejkol Berdycha.

Kližan v siedmej hre štvrtého setu podáva a je úspešný, vedie v sete 4:3. Že by to bol dnes prvý tajbrejk zápasu?

V závere tretieho setu zvýšil Kližan vedenie na dvojchyby už na 6:2, aj preto set prehral 2:6.

Kližan v druhom sete bojoval azda ešte viac, Berdycha brejkol za stavu 5:4 a získal druhý set.

Martin Kližan prehral prvý set po tom, čo sa dlho pri podaní Berdycha naťahovali o 7. hru v sete. Tomáš Berdych to napokon zvládol, viedol 4:3, následne vzal súperovi podanie a pri svojom zavŕšil set na 6:3

Schmiedlová vypadla, Mihalíková postúpila

Slovenská tenistka Tereza Mihalíková nasadená ako pätnásta zvíťazila v piatkovom zápase 1. kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry junioriek nad domácou držiteľkou voľnej karty Kaylou Dayovou za 71 minút.

Dvojhra junioriek - kvalifikácia - 1. kolo:

Tereza Mihalíková (SR-15) - Kayla Dayová (USA) 6:1, 6:1

Štvorhra žien - 2. kolo:

Vania Kingová, Lisa Raymondová (USA) - Christina McHalová, Karolína Schmiedlová (USA/SR) 6:0, 6:2

Domov»Tenis»Slováci na US Open vo dvojhre skončili, Kližan prehral s Berdychom 2:3