Euroligy: Di Maria striedal pre kŕče, Schalke - Bayern 1:1

Angel Di Maria v strede a hráč Burnley Scott Arfield.
Angel Di Maria v strede a hráč Burnley Scott Arfield. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|30. aug 2014 o 09:57

Ani v 3. kole Premier League sa tréner Manchestru United Luis van Gaal netešil z víťazstva.

BRATISLAVA. Aj tento víkend je futbalovo bohatý, k nemeckej, anglickej, španielskej a francúzskej sa už pridáva aj talianska liga.

Po remíze 0:0 majú v tabuľke dva body. Burnley si po dvoch prehrách pripísalo prvý.

V drese hostí nastúpila od začiatku aj nová posila z Realu Madrid Angel Di Maria, no v 70. minúte ho vyradili z hry kŕče a miesto na trávniku prenechal Andersonovi.

Prvý polčas priniesol niekoľko gólových šancí, aktívnejší v tejto štatistike však boli prekvapivo domáci hráči. Po zmene strán vsadili na defenzívnu taktiku a úspešne eliminovali červených diablov.

"Oveľa lepšie sme hrali v druhom polčase a mali sme aj viac šancí. Tie však musíme premieňať. Žiaľ, nestalo sa a znamená to ďalší nepresvedčivý výsledok. Proti tímom ako Burnley musíme hrať s loptou, nie bojovať. Cítime väčší tlak a treba sa s tým popasovať," povedal van Gaal pre klubovú televíziu.

Španielsko - 2. kolo:

Atletico - Eibar 2:1 (2:1)

Góly: 12. Miranda, 25. Mandžukič - 33. Abraham

Nováčik Eibar sa ledva dostal do ligy vzhľadom na financie, Atletico sa po titule oslabilo. V prvom kole majster remizoval vo Vallecane 0:0, ale nováčik vyhral nad San Sebastianom 1:0.

Taliansko - 1. kolo:

AS Roma - Fiorentina 2:0 (1:0)

Góly: 28. Naiggolan, 90.+3. Gervinho

Hneď na úvod ligy bol na programe súboj druhého so štvrtým tímom uplynulého ročníka.

Anglicko - 3. kolo:

Burnley - Manchester United 0:0

Koniec zápasu. United nehrali opäť nijako oslnivo. Za celý zápas vystrelili na bránu domácich len raz. Celkovo strely 7:4 pre Burnley, držanie lopty 37 % - 63 % pre hostí.

70. minúta - z ihriska odišiel zranený Di Maria, nahradil ho Anderson. 73. minúta - Welbeck nahradil na hrote van Persieho.

V úvode druhého polčasu je aktívny najmä Angel di Maria, ale jeho pokusy domáci zachytávajú.

Koniec polčasu. Hostia toho v prvom polčase veľa nevymysleli. Fletcher dostal v jeho závere žltú kartu, hostia vystrelili iba raz, domáci 4-krát. United faulovali 10-krát, domáci päť, držanie lopty je 41 % ku 59 % pre hostí.

United nastúpili proti nováčikovi ligy v zostave už aj s Di Mariom, v 37. minúte to však stále je iba 0:0.

Domáci pod vedením trénera Seana Dycheho nastúpili v klasickom rozostavení 4 - 4 - 2, van Gaal zvolil systém 3 - 4 - 1 - 2. Trojica vpredu je Rooney - Mata - van Persie.

13:45 h - Všetci sú zvedaví, či sa van Gaalovi konečne podarí vyhrať. V lige zatiaľ získal len bod, v Ligovom pohári šokujúco prehral v Milton Keynes 0:4.

Nemecko - 2. kolo:

Schalke - Bayern 1:1 (0:1)

Góly: 62. Höwedes - 10. Lewandowski

Poliak dosiahol prvý gól v Bundeslige v drese Bayernu po peknej vypracovanej akcii hostí (na videu). Prvý bod Schalke v sezóne zabezpečil tímu majster sveta z Brazílie Höwedes.

Schalke, ktoré bude hrať Ligu majstrov aj túto sezónu, už vypadlo z Nemeckého pohára a ani ligu nezačalo dobre, prehralo v Hannoveri 1:2, tím je v kríze. Bayern má zasa veľa zranených, ale najnovšie kúpil z Realu Madrid Xabiho Alonsa a z AS Rím kapitána marockej reprezentácie Benatiu.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Euroligy: Di Maria striedal pre kŕče, Schalke - Bayern 1:1