Real prehral 2:4, hoci viedol 2:0, Barca vyhrala 1:0, Neapol 2:1

Erik Lamela z Tottenhamu (v bielom) a hráč Liverpoolu Dejan Lovren.
Erik Lamela z Tottenhamu (v bielom) a hráč Liverpoolu Dejan Lovren. (Autor: SITA/AP)
Karol Svozil|2. sep 2014 o 12:51

Zápasy, ktoré v nedeľu stáli za to. Neapol rozhodol o výhre 2:1 v 5. minúte nadstaveného času.

BRATISLAVA. Víkend bol futbalovo bohatý, k nemeckej, anglickej, španielskej a francúzskej sa pridala už aj prvá talianska liga. Vybrali sme súboje, ktoré v nedeľu stáli za to.

A nemýlili sme sa. Real hoci viedol v San Sebastiane 2:0, napokon súboj prekvapujúco prehral 2:4.

Neapol vyhral s Janovom 2:1 vďaka gólu z 5. minúty nadstaveného času, pričom hrali Hamšík aj Kucka.

Škrtel pre zranenie chýbal vo víťaznom zápase jeho FC. No a Zlatan Ibrahimovič opäť vystrájal vo francúzskej lige, strelil hetrik.

Taliansko - 1. kolo:

AC Miláno - Lazio Rím 3:1 (1:0)

Góly: 7. Honda, 56. Muntari, 64. Menez (11 m) - 67. Alex (vlastný)

FC Janov - SSC Neapol 1:2 (1:1)

Góly: 40. Pinilla - 3. Callejón, 90.+5. de Guzman (jeho gól je na gifku)

Španielsko - 2. kolo:

San Sebastian - Real Madrid 4:2 (2:2)

Góly: 35. Inigo Martinez, 41. a 65. Zurutuza, 76. Vela - 6. Sergio Ramos, 11. Bale

Villarreal - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Gól: 82. Sandro Ramirez (po skvelej akcii a prihrávke Messiho)

Anglicko - 3. kolo:

Tottenham - Liverpool 0:3 (0:1)

Góly: 8. Sterling, 49. Gerrard (11 m), 60. Moreno

Alberto Moreno rozhodol zápas. Loptu vzal súperovi ešte na svojej polovici ihriska, prešprintoval s ňou takmer úplne voľný a trafil vzdialený roh bránky domácich, Lloris bol bezmocný.

V I. polčase boli hostia aktívnejším tímom, domácich prestrieľali 8:3, akurát na rohy 4:1 vyhrali domáci. Žlté karty videli hosťujúci hráči Joe Allen a Javier Manquillo.

Po sobote, kedy neuspeli tímy z Manchestru City ani United, prichádza na rad Liverpool, nastúpi v Londýne bez zraneného Martina Škrtela, ktorý pre prasknutú ihlicu na ľavej nohe bude pauzovať necelý mesiac.

Sobotňajší výber vrátane ďalšieho "failu" United nájdete tu:

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Real prehral 2:4, hoci viedol 2:0, Barca vyhrala 1:0, Neapol 2:1