Azarenková vypadla s Makarovovou, od hnevu rozmlátila raketu

Viktoria Azarenková nepostúpila do semifinále US Open.
Viktoria Azarenková nepostúpila do semifinále US Open. (Autor: SITA/AP)
TASR|3. sep 2014 o 20:49

Victoria Azarenková sa na posledných dvoch ročníkoch US Open prebojovala do finále, teraz ju zastavila ruská tenistka Jekaterina Makarovová.

NEW YORK. Treťou semifinalistkou na grandslamovom turnaji US Open sa stala ruská tenistka Jekaterina Makarovová.

Turnajová sedemnástka vyradila v stredajšom štvrťfinále dvojhry vlaňajšiu finalistku a bývalú svetovú jednotku Victoriu Azarenkovú z Bieloruska v dvoch setoch 6:4, 6:2.

Premiérovo v semifinále

V boji o postup do finále vyzve víťazku duelu Serena Williamsová - Flavia Pennettová.

Azarenková tak nenadviazala na predošlé dva ročníky, v ktorých sa zakaždým prebojovala v New Yorku do finále.

Dvadsaťšesťročná Makarovová naopak prenikla medzi najlepšiu štvorku na grandslamovom podujatí premiérovo v kariére, podarilo sa jej to dokonca bez straty setu.

Kľúčovým momentom stredajšieho duelu bol záver prvého setu, keď si Bieloruska za stavu 4:5 neudržala vedenie 40:15 pri vlastnom podaní a dôležitý gem stratila.

V druhom sete si obe hráčky najprv držali servis, za stavu 3:2 pre Makarovovú ale Azarenková nezvládla niekoľko výmen, stratila servis a v návale zlosti rozmlátila svoju raketu.

Z tohto momentu sa už nespamätala, naopak, do konca setu si prehrala ešte jeden gem pri vlastnom podaní a s turnajom sa rozlúčila.

Priotrávila sa jedlom

Azarenková, ktorá vynechala značnú časť sezóny pre chronické problémy s ľavou nohou, tak v novom vydaní svetového rebríčka vypadne z elitnej dvadsiatky.

Po zápase jej hovorca uviedol, že sa bieloruská hráčka v utorok priotrávila jedlom, zvracala a zrušila tréning. Na zdravotné problémy sa však nechcela vyhovárať. Zato Makarovová žiarila spokojnosťou.

"Cítim sa úžasne. Konečne som sa dostala do semifinále. Už predtým som mala na to niekoľko šancí, no nikdy sa mi to nepodarilo. Nemyslela som na skóre, snažila som sa ísť loptičku po loptičke. Bolo skvelé hrať na kurte Arthura Asha, nikde inde nie je také publikum," tešila sa ruská tenistka.