Nagy strelil hetrik, Slovan zdolal Záhreb 5:2

Ladislav Nagy strelil prvé dva góly Slovana.
Ladislav Nagy strelil prvé dva góly Slovana. (Autor: SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
SITA|4. sep 2014 o 12:45

Slovan Bratislava vstúpil do novej sezóny KHL víťazne, na domácom ľade zdolal Medveščak Záhreb.

Hokej - KHL - štvrtok:

Slovan - Záhreb 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistencie: 7. Nagy (Nedorost), 11. v oslabení Nagy (Bartovič), 29. Sersen (Jeglič), 57. Hudáček (Netík, Surový), 58. Nagy (Vondrka) - 27. Anderson (Haydar), 41. St. Pierre (Pelletier, Carle)

Rozhodovali: Belov, Rogačjov - Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení 12:14 na 2 min, navyše Hudáček 10 min za nešportové správanie, presilovky 3:1, oslabenia 1:0

((f))

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Starosta, Sigalet, Brejčák, Mihálik - Nagy, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček - Murley, Tičar, Bartovič - Jeglič, White, Ölvecký

Medveščak: Dekanich - Flood, Morrisonn, Carle, Martinovic, Hutchinson, Popovic - Glumac, Murray, Bjorkstrand - Thomas, St. Pierre, Pelletier - Haydar, Krog, Anderson - Stewart, Rodman, Hedden

10 055 divákov (vypredané), ďalšie výsledky KHL zo štvrtka sú v dolnej časti článku

Zostrih zápasu.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava úspešne vstúpili do svojej tretej sezóny v KHL. V úvodnom zápase zdolali na domácom ľade Medveščak Záhreb aj zásluhou hetriku Ladislava Nagya 5:2.

Prvú tretinu režíroval nový muž v belasom drese Nagy, ktorý skóroval v presilovke aj parádne v oslabení. Hráči Medveščaku síce v 27. minúte znížili zásluhou Matta Andersona, no už o dve minúty neskôr obranca Michal Sersen delovkou v početnej výhode vrátil domácim dvojgólový náskok.

Nagyov oslabovkový gól.

V úvode tretej časti vlial hosťom nádej korigujúcim zásahom Martin St. Pierre, no domáci si nenechali víťazstvo vziať. V 57. minúte zvýšil na 4:2 Libor Hudáček a o minútu neskôr skompletizoval hetrik Nagy, ktorý skóroval do prázdnej bránky pri neúspešnej power play hostí.

Najbližšie sa Slovan predstaví v sobotu 6. septembra o 13.00 h na ľade víťaza Gagarinovho pohára v Magnitogorsku, kde začne trojzápasovú šnúru u súperov. Doma opäť nastúpi v nedeľu 14. septembra proti Nižnému Novgorodu.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Sme spokojní, že sme prvý zápas zvládli z hľadiska očakávaní, sily súpera, podmienok, keďže na štadióne bola pomerne vysoká teplota, i z hľadiska súčasného rozhodovania v hokeji, ktoré bude podstatne prísnejšie ako v minulosti. Dobrým prísľubom do ďalších zápasov je, že sme strelili gól v oslabení a presadili sme sa výrazne i v presilovkách. Mrzela nás iba nepremenená dvojminútová presilovka 5 na 3, to bol jediný nedostatok v našom výkone."

Chuck Weber, tréner Medveščaku: "Bolo to pre nás náročný štart do sezóny. Rýchlo sme inkasovali a od začiatku zápasu sme tak museli chytať zajaca za chvost."

Ladislav Nagy: "Na úvod sezóny to nebolo zlé. Ruskí rozhodcovia dnes všetko pískali, čakajú nás náročné súboje proti kvalitnejším mužstvám. Musíme sa vyvarovať vylúčení, pretože Magnitogorsk má silnú presilovku. Hrali sme dobre, bojovali sme a zaslúžene vyhrali."

Michal Sersen: "Teraz nás čakajú ťažkí súperi vonku, ale taká je liga. Bude to náročnejšie, no nie viac ako pred rokom. Atmosféra bola vynikajúca. Každého hráča to napĺňa, keď to zažije. Kvôli tomu to hráme, je radosť nastúpiť pred takým publikom."

Tomáš Starosta: "Chvalabohu to dobre dopadlo a dokázali sme zápas dotiahnuť do víťazného konca. Bolo vidno, že rozhodcovia prísnejšie posudzovali situácie."

Ericssonovi stačilo 7 sekúnd

Švédsky útočník ruského klubu SKA Petrohrad Jimmie Ericsson sa gólom v siedmej sekunde zápasu proti Lokomotivu Jaroslavľ takmer postaral o vyrovnanie rekordu Alexandra Radulova.

Ericsson prekonal bezprostredne po začiatku stretnutia brankára Lokomotivu Curtisa Sanforda a jeho gól napokon pomohol Petrohradčanom k domácemu víťazstvu 5:3.

Ruský kanonier Radulov sa v októbri 2010 v drese Salavatu Julajev Ufa v súboji proti Jugre Chanty-Mansijsk zapísal do listiny strelcov už v šiestej sekunde.

Podarilo sa mu vtedy prekonať rekord najvyšších ruských súťaží zo 7. marca 1998, keď útočník Čerepovca Andrej Pčeľakov skóroval v siedmej sekunde. Sedemsekundový rekord vyrovnal o päť rokov neskôr Dmitrij Juškevič z Metallurgu Magnitogorsk.

Ostatné výsledky KHL:

Omsk - Novokuzneck 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 25. Komaristy (Garifullin)

Chabarovsk - Vladivostok 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Góly: 9. ŠPIRKO (Tarasov), 22. Niinimäki (A. Loginov, MIKLÍK), 37. MIKLÍK (A. Loginov), 45. Litovčenko, 54. Baškirov (Safronov, Taimi) - 4. Bergfors, 9. Gorškov, 38. Pyett (Gorškov), 57. Kolář (Lisin)

Astana - Ufa 5:4 (3:0, 0:4, 2:0)

Góly: 4. Dawes (Dallman, Bochenski), 5. D. Boyd (Dawes), 8. Dawes (D. Boyd, Bochenski), 42. Dallman (Dawes), 60. Dawes - 25. Pihlström (Zubarev, Kajgorodov), 28. Pihlström (Kirill Koľcov), 34. Dubrovskij (Lekomcev), 37. Pihlström (Kajgorodov), Ján Laco (Astana) odchytal celý zápas a zneškodnil 34 z 38 striel súpera

Lada Togliatti - Chanty-Mansijsk 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Góly: 1. PODHRADSKÝ, 54. Zaťovič - 8. Magogin, 34. Rajala, 44. Gusev, 51. Lesňuchin, 59. Jacenko

Kazaň - Jekaterinburg 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 24. Tkačov, 35. Nikulin, 36. Pesonen - 29. Bumagin, 49. Šimakov

Čerepovec - Nižnyj Novgorod 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Gól: 56. Kazionov, 60. Krasnoslobodcev

Nižnekamsk - Čeľabinsk 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. Stapleton, 8. Stepanov, 37. Berezin, 60. Sexton 57. Čistov

Petrohrad - Jaroslavľ 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Góly: 1. Ericsson, 4. Alexandrov, 27. Dadonov, 37. Kovaľčuk, 60. Kovaľčuk - 9. Kapustin, 15. Platt, 28. Thornberg

Jokerit Helsinki - Dinamo Minsk 4:5 pp (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 5. Hagman (N. Kapanen, Aaltonen), 34. Gunderson (Hahl, Ben-Amor), 50. Koukal (Omark, Todd), 52. Moses (Koukal, Todd) - 8. Cheechoo (Ellison, Vesce), 35. Linglet (Cheechoo), 48. Cheechoo (Linglet, Ellison), 51. Cheechoo, 64. Ellison (Vesce, Cheechoo)

Online prenos Slovan - Medveščak

Zápas sa skončil. V závere mal ešte Slovan k dispozícii presilovku, stav ale zostal 5:2.

58. min - Slovan strelil gól. Strelou do prázdnej bránky dovŕšil dnešný hetrik v prvom zápase za Slovan Ladislav Nagy. Teraz sa hrá 4 na 4.

58. min - Na trestnej lavici je jednej z hosťujúcich hráčov. Slovan však nehral presilovku dlho, fauloval Jeglič. Záhreb hrá bez brankára.

57. min - Slovan strelil gól. Záhreb si za to môže sám. Zrejme rozhodujúci gól strelil Hudáček v presilovke pri avizovanom vylúčení ďalšieho hráča.

55. min - Záhrebčania sa sami pripravili o možnosť vytvoriť si tlak na vyrovnanie, teraz budú dve minúty musieť počkať, kým bude na trestnej lavici sedieť Krog.

53. min - Murray v oslabovke perfektne o mantinel vysunul Glumaca, ten ale nádejnú akciu nezakončil gólovo.

53. min - Šancí je menej, to však nemožno povedať o fauloch. Tentokrát sa previnil hosťujúci Martinovic, Slovan bude hrať presilovku.

52. min - Tretia tretina už neprináša toľko šancí ako dve predošlé.

48. min - A je tu ďalšie vylúčenie. Tentokrát si po faule Martinoviča na Bartoviča zahrá presilovku Slovan.

46. min - Slovan sa ubránil, už hrá s piatimi hráčmi.

44. min - Slovan opäť fauloval (konkrétne Sersen), Medveščak má možnosť hrať 102-sekúnd o dvoch hráčov naviac.

43. min - Slovan bude hrať ďalšiu oslabovku, fauloval Vondrka.

41. min - Medveščak strelil gól. Po perfektnej Pelletierovej prihrávke znížil na rozdiel jedného gólu v presilovke strelou do odkrytej bránky St. Pierre.

41. min - Aj začiatok tretej tretiny sa nesie v duchu dvoch predošlých - máme tu presilovku. Tentokrát si ju zahrá Medveščak, fauloval Nedorost.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

Skončila sa druhá tretina. Padli v nej dva góly - najprv na 1:2 znížil po zaváhaní domácej obrany Anderson, následne v jednej z početných presiloviek strelou od modrej čiary strelil tretí domáci gól Sersen.

Strely na bránku 19:14, vylúčení na 2 min 7:9

38. min - Slovan bude hrať dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Na trestnú lavicu si sadli Stewart aj Morrisonn.

36. min - Veľká šanca Medveščaku počas presilovky. Domáci brankár Backlund proti Thomasovi vytiahol fantastický zákrok.

35. min - Medveščak počas presilovky zatlačil domáci tím. Nepodarilo sa mu však skórovať. Najväčšiu šancu mal Stewart, zblízka ale Backlunda neprekonal. Domáci následne znova faulovali a budú hrať oslabovku. Na trestnú lavicu si sadol za zraneného Sigaleta Murley.

33. min - Záhrebčania sa počas oslabovky dostali do prečíslenia 2 na 1, spolupráca Thomasa a Pelletiera však nepriniesla gólové zakončenie. Teraz budú hrať presilovku hostia, fauloval Surový.

31. min - Vylúčeniami sa to dnes len tak hemží. Slovan teraz bude mať 6-sekundovú možnosť hrať 5 na 3.

30. min - Počas ďalšej domácej presilovky sa do brejku dostal Nagy, Dekanich však stihol včas spojiť betóny.

29. min - Slovan strelil gól. Strelou od modrej čiary sa počas presilovky Sersen.

28. min - Slovan bude hrať presilovku, fauloval Morrisonn. Domáci počas avizovaného vylúčenie dokázali vytvoriť tlak na hosťujúcu obranu.

27. min - Slovan dostal gól. Po Brejčákovej do prvého brániaceho hráča sa hostia dostali do protiútoku. Až na úroveň kruhov vykorčuľoval Backlund, no puku sa nedotkol. Následne sa nestihol dostať do postoja, prekonal ho Anderson.

25. min - Od modrej čiary počas skrátenej presilovky tvrdo vystrelil Sersen, odrazený puk od zadného mantinelu však Jeglič neposlal na bránku rozhodeného Dekanicha. Slovinský útočník následne nevyužil ďalšiu dobrú pozíciu, pri strele z prvej mu skĺzol puk z čepele hokejky.

24. min - Sily na ľade sa vyrovnajú, Nagya pri útočnej aktivite nedovolene zastavil Hutchinson.

23. min - Prvú šancu druhej tretiny mali po uplynutí presilovky hostia, tečovaná Pelletierova strela ale neskončila v domácej bránke. Slovan opäť bude hrať oslabovku, fauloval Baranka.

21. min - Začala sa druhá tretina. Záhreb má v jej úvode k dispozícii poldruhaminútovú presilovku.

I. tretina

Skončila sa prvá tretina. Slovan si v nej vypracoval dvojgólové vedenie, oba góly strelil vo svojom prvom zápase za klub Ladislav Nagy. Prvú časť zápasu poznačili početné presilovky, Slovanu sa jednu z nich podarilo využiť.

20. min - Ďalšie vylúčenie, tentokrát na domácej strane. Za seknutie odchádza na trestnú lavicu Netík.

19. min - Slovan nevyužil polminútovú výhodu o dvoch hráčov, následne ani zvyšok presilovky 5 na 4.

17. min - Slovan má možnosť 32-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, Nagya nedovolene zastavil Carle.

16. min - Slovan s prehľadom prežil oslabovku. Počas nej mal dokonca aj šancu, Baranka však prečíslenie vyriešil tvrdou strelou. Slovan bude hrať presilovku, fauloval Glumac.

13. min - Medveščak bude hrať ďalšiu presilovku, fauloval Mihálik.

11. min - Slovan strelil gól. Druhý gól v zápase strelil Ladislav Nagy. Krídelník domácich si v oslabovke potiahol puk popri pravom mantineli, počkal si na pohyb Dekanicha a skóroval.

11. min - Pri presilovke sa k strele spomedzi kruhov dostal St. Pierre, Backlund vyrazil puk pravým betónom.

10. min - Z rohu klziska sa pred domácu bránku natlačil Krog, akciu však nezakončil. Hostia však budú hrať presilovku, fauloval Sigalet. Hudáček dostal osobný trest (10 min) za potýčku.

8. min - Slovan bude hrať ďalšiu presilovku, fauloval Hutchinson.

7. min - Slovan strelil gól. Brankár hostí Dekanich po kontakte s Nedorostom spadol pri rozohrávaní puku za bránkou, Nagy následne puk len strelil do prázdnej bránky.

6. min - Zároveň s uplynutím oslabovky Slovana sa domáci dostali k presilovke. Starostu fauloval Krog.

5. min - Pred Backlundom sa počas presilovky ocitol osamotený Hutchinson, puk sa mu však skĺzol z čepele hokejky. Na druhej strany vyrazil do protiútoku Slovan, Nagyova strela minula bránku hostí.

4. min - Záhreb bude hrať presilovku, fauloval Brejčák. Pár desiatok sekúnd predtým sa do pološance dostali hostia, Bjorkstrandovu strelu z uhla ale Backlund vyrazil.

1. min - Prvá minúta prvého zápasu divákom predviedla nové pravidlo o zakázanom uvoľnení, ktorého sa dopustil Slovan.

19:00 - Prvý zápas Slovana v novej sezóne KHL sa začal.

Domov»Hokej»KHL»Nagy strelil hetrik, Slovan zdolal Záhreb 5:2