Nagy po hetriku: Bolo to ľahké, dva som strelil do prázdnej

Laco Nagy (vľavo).
Laco Nagy (vľavo). (Autor: SME TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Ondrej Gajdoš|4. sep 2014 o 22:57

Ruskí rozhodcovia nasadili v prvom zápase mimoriadne prísny kurz, vylučovali za každý prudší kontakt s hokejkou. Slovan vyhral 5:2.

BRATISLAVA. Výborná atmosféra, dobrý hokej, množstvo vylúčených a skvelé výkony útočníka Ladislava Nagya aj brankára Johana Backlunda. Toto priniesol prvý zápas Slovana so Záhrebom v novom ročníku KHL. Bratislavský tím má prvé tri body za víťazstvo 5:2.

„Na prvý zápas to nebol zlý výkon,“ prísne hodnotil hru Slovana reprezentant Nagy, ktorý je jednou z trinástich posíl na začiatku sezóny. Skúsený pravý krídelník prvého útoku hral s chuťou, tréner Rostislav Čada ho pri presilovkách staval aj na miesto obrancu.

Bol to dobrý ťah, lebo práve v početnej výhode Nagy v 7. minúte otvoril skóre. „Venco Nedorost sa za bránkou zrazil s gólmanom hostí a puk sa odrazil rovno ku mne, strieľal som do prázdnej bránky,“ opísal kuriózny prvý gól.

V zápase pridal ešte ďalšie dva a hneď v prvom súťažnom zápase dosiahol hetrik.

Množstvo trestov

Ruskí rozhodcovia nasadili v prvom zápase mimoriadne prísny kurz, vylučovali za každý prudší kontakt s hokejkou. Vylúčili až 27 hráčov, a tak málokedy hrali na ľade piati proti piatim.

„Rozhodcovia pískali všetko, je to trend, takže v ďalších zápasoch si musíme dať väčší pozor. Treba viac korčuľovať,“ vravel Nagy.

Nagyov oslabovkový gól.

Hľadisko skandovalo Nagy

Záhreb s množstvom kanadských hráčov v zostave v druhej tretine znížil a aj v tretej tretine za stavu 3:2 mal príležitosti na vyrovnanie. Domácich viackrát podržal Backlund.

V závere už Záhreb hral vabank a Hudáček v presilovke pridal štvrtý gól a Nagy pri hre bez brankára poistil víťazstvo. „Bolo to celkom ľahké, keďže dva z troch som strelil do prázdnej bránky,“ smial sa Nagy. Vypredané desaťtisícové hľadisko dlho skandovalo jeho meno.

„V Rusku sa musíme vyvarovať vylúčení, lebo Magnitogorsk i ďalšie mužstvá majú výborné presilovky a mohli by sme na to doplatiť,“ dodal 35-ročný Nagy.

Slovan už v piatok cestuje na trip troch zápasov v Rusku.