US Open: Čilič postúpil cez Berdycha do semifinále

Marin Čilič.
Marin Čilič. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. sep 2014 o 23:13

Marin Čilič (Chor.-14) - Tomáš Berdych (ČR-6) 6:2, 6:4, 7:6 za 137 minút.

NEW YORK. Chorvátsky tenista Marin Čilič po viac ako štyroch rokoch druhý raz vo svojej kariére postúpil do semifinále singlovej súťaže na veľkej štvorke.

Vo štvrtkovom zápase štvrťfinále dvojhry mužov na grandslamovom US Open v New Yorku zvíťazil nad Čechom Tomášom Berdychom za 137 minút 6:2, 6:4, 7:6 (4).

Víťaz 11 turnajov Čilič má proti Federerovi bilanciu 0:5, ale v nedávnom osemfinále v Toronte ho dostal do tretieho setu. S Monfilsom stojí 0:1 po prehre v parížskej hale pred takmer piatimi rokmi.

Pre premožiteľa Martina Kližana z 2. kola Berdycha zostáva maximom turnaja predvlaňajšie semifinále.

Dvojhra mužov - štvrťfinále:

Marin Čilič (Chor.-14) - Tomáš Berdych (ČR-6) 6:2, 6:4, 7:6 (4) za 137 minút

Zostávajúci štvrtkový program štvrťfinále dvojhry mužov:

Gael Monfils (Fr.-20) - Roger Federer (Švaj.-2) / bilancia: 2:7 (začiatok o 2.00 h už v piatok SELČ)