Slovan doma opäť prehral, vypredané nebolo

Pred bránkou Čerepovca Milan Bartovič (Slovan), vľavo brankár Jakub Štěpánek a vpravo Alexander Šinin (obaja Čerepovec). (Autor: TASR)
SITA|16. sep 2014 o 11:15

Hokejisti Slovana prehrali aj prvý zápas aktuálnej série domácich stretnutí, v nedeľu nestačili na Novgorod.

Hokej - KHL - utorok

Slovan - Čerepovec 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly a asistencie: 8. Mons (Černov, Kagarlickij), 13. Bučnevič, 24. Bučnevič (Stoljarov, Almqvist)

Slovan: Janus - Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Starosta, Mihálik - Nagy, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček - Murley, Bližňák, Bartovič - Jeglič, Tičar, White

Čerepovec: Štěpánek - Urbom, Almqvist, Stasenko, Šinin, Šefer, Lukin, Arzamascev - Bučnevič, Stoljarov, Kvapil - Mons, Černov, Kagarlickij - Kazakovcev, Kovyršin, Nikoncev - Monachov, Zemčenko, Dedunov - Kupcov

Rozhodovali: Bulanov, Olenin - Balodis, Birin, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 8832 divákov.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorkovom dueli KHL na domácom ľade so Severstaľom Čerepovec 0:3 a predĺžili tak sériu bez víťazstva už na tri zápasy.

Zverenci trénera Rostislava Čadu síce v úvodnej tretine prestrieľali súpera 13:7, no nedôsledným bránením umožnili ruskému tímu dostať sa do dvojgólového náskoku.

Po presnom zásahu Pavla Bučneviča na 2:0 prepustil Jaroslav Janus už v 13. minúte miesto v domácej bránke Johanovi Backlundovi. Aj ten dlho nevydržal s čistým kontom, na začiatku druhej tretiny mieril presne opäť Bučnevič.

Domáci počas celého zápasu vytrvalo búšili do súperovej obrany, ale výborného českého brankára Jakuba Štěpánka neprekonali ani raz, nepomohlo im k tomu ani päť presiloviek.

Po prehre 0:3 tak patrí slovenskému účastníkovi KHL v tabuľke Západnej konferencie s 10 bodmi naďalej štvrtá priečka.

V zostave Slovana absolvoval súťažnú premiéru kanadský obranca Kurtis Foster, ktorý vynechal úvod sezóny pre problémy s medzirebrovým svalstvom.

Slovanisti odohrajú ďalší duel v sobotu, keď v Slovnaft aréne privítajú o 17.30 CSKA Moskva. Štvorzápasovú domácu šnúru zakončia v stredu 24. septembra proti Medveščaku Záhreb (19.00 h).

((foto))

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Dnes sme mali nedostatočný pohyb, čo sa prejavovalo v zlom napadaní a obsadzovaní hráčov súpera. Prehrávali sme osobné súboje a umožňovali súperovi zakončovať. Nedokázali sme si vytvoriť trvalý tlak na bránku súpera a i keď sme sa snažili a bojovali, na strelenie gólu a získanie bodu to dnes nestačilo. Čo sa týka Fostera, bola na ňom vidieť dlhá tréningová i zápasová pauza. Je to ale skúsený hráč, uvidíme, ako sa s tým vyrovná."

Nikolaj Solovjov, tréner Čerepovca: "Po minulej prehre sme mali pohovor s hráčmi a zdá sa, že slová, ktoré sme si povedali, zabrali. Som rád, že sme vyhrali. Všetky tímy v KHL sú veľmi silné. Naša úloha sa ale nemení, chceme sa dostať do play off."

Milan Bartovič (kapitán Slovana): "Bol to asi náš najhorší zápas v tejto sezóne, niečo podobné by sa vôbec nemalo stávať. Dnes to nebolo o súperovi, ale o nás. Nehrali sme proti najsilnejšiemu protivníkovi, ale po našom slabom výkone sme nemohli ani uvažovať nad bodmi."

Mário Bližňák (útočník Slovana): "Dostali sme po našich chybách dva lacné góly a od toho sa odvíjal celý zápas. Máme dosť kvalitné mužstvo, aby sme tvorili. Musíme sa s tým vyrovnať."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Musíme pracovať na našej hre a odstrániť v ďalšom zápase chyby, ktoré sme dnes spravili. Pri situáciách troch na troch by sme nemali dostávať góly. Musíme lepšie navzájom komunikovať v defenzíve. Nemôže sa stať, že príde krížna prihrávka a voľný súper dá gól."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Nemyslím si, že by sme nebojovali. Dnes sme chceli, ale nešlo to. Bol to jeden z tých dní, keď nám nič nevychádzalo. Neviem, čím to je, že sme Čerepovcu nedali gól. Súperi sa veľmi dobre stavali do striel, nedalo sa to obstreliť. Dnes to jednoducho nechcelo padnúť."

Ďalšie výsledky - utorok:

Mytišči - CSKA Moskva 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 26. S. da Costa, 27. Arťuchin, 34. Zajcev

Záhreb - Nižnij Novgorod 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 12. Pelletier - 10. Kuľomin, 13. Bernackij, 49. Krasnoslobodcev, 60. Wolski

Online prenos Slovan - Čerepovec

60. min - Zápas sa skončil. Slovan neskóroval ani v tretej tretine, prehral aj druhý zápas z prebiehajúcej série domácich zápasov (v nedeľu podľahol Novgorodu 2:3 po sn). Domáci sa nedostávali do šancí. Naopak, hostia ťažili z chýb hráčov Slovana.

53. min - V oslabovke sa do ideálnej streleckej pozície medzi kruhmi dostal Bartovič, Štěpánek ale jeho strelu švihom vyrazil pravým ramenom.

48. min - Z tretej tretiny uplynulo už osem minút a nič nenasvedčuje, že by sa Slovanu podarilo ešte zdramatizovať zápas. Domáci sa, ako počas celého zápasu, nedostávajú do šancí. Čerepovec už veľkú ofenzívnu snahu nevyvíja.

44. min - Slovan začal v tretej tretine aktívnejšie, tlačil sa pred súperovu bránku. Trojgólový náskok sa mu ale nepodarilo znížiť. Teraz sa bude dve minúty brániť, v útočnej tretine fauloval Bartovič.

41. min - Začal sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. Čerepovec v jej úvode navýšil náskok. Slovan nevedel nájsť spôsob, ktorým by prekonal hosťujúcu obranu. Najbližšie ku gólu boli domáci pri presilovke v druhej polovici druhej tretiny a v jej závere, keď si tlak (ale bez strely) vypracoval prvý útok.

40. min - Prvý domáci útok teraz zatlačil obranu Čerepovca, Slovan ale dlho čakal na strelu, ktorá neprišla ani v jednej z črtajúcich sa šancí.

35. min - Slovan nevyužil ďalšiu presilovku. Počas tejto si však už vytvoril tlak. Problémy obrane hostí robil hlavne Surového útok. Viaceré nádejné strely po pekných kombináciách ale neskončili za Štěpánkovym chrbtom.

30. min - Počas oslabovky sa do úniku dostal domáci Netík. Za chrbtom mal ale dvoch dotierajúcich protihráčov. Útočník Slovana nezakončil dobre, kľučka mu nevyšla. Rozhodcom sa sťažoval, že bol faulovaný.

28. min - Slovan zatiaľ nevie, ako na súpera. V druhej tretine si ešte nevypracoval väčšiu šancu. Teraz navyše bude hrať dve minúty oslabovku po faule Fostera.

24. min - Čerepovec strelil gól. Slovan stratil puk pri mantineli v útočnom pásme. Následne vzniklo prečíslenie hostí 2 na 1, ktoré po Stojlarovovej prihrávke pohodlne využil strelou do poloprázdnej bránky Bučnevič.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. Pred súperovho brankára sa viac tlačili domáci hráči, hosťujúceho brankára však neprekonali ani jednou z trinástich striel. Čerepovec bol efektívnejší, sedem striel premenili na dva góly. Prvýkrát sa presadil v brejku, druhý gól pridal pri avizovanom vylúčení jedného z hráčov Slovana.

18. min - Domáci nevyužili ani tretiu presilovku. Strelou do pred sebou stojaceho obrancu ju zakončil Nagy.

16. min - Slovan nevyužil ani svoju druhú presilovku v zápase, nevypracoval si počas nej väčšiu šancu. Šancu na skórovanie budú mať domáci znova, teraz fauloval Lukin.

13. min - Čerepovec strelil gól. Počas avizovaného vylúčenia sa Buchnevič natlačil medzi kruhy a z výhodnej pozície umiestnil puk k žrdke Janusovej bránky. Brankára Slovana následne vystriedal Backlund.

8. min - Čerepovec strelil gól. Hostia zužitkovali prečíslenie, v ktorom Mons nehľadal spoluhráča, ale vystrelil - a úspešne.

8. min - Zemčenko mal ďalšiu veľkú šancu. Počas presilovky Slovana neudržal stabilitu a spadol na červenej čiare Foster, Janus však nedostal gól.

4. min - Prvú šancu zápasu mali hostia, keď sa po nedorozumení Fostera so Sigaletom rútil na domácu bránku Zemkčenko, jeho strelu však Janus vyrazil.

1. min - Zápas sa začal. Po hymnách si v Slovnaft aréne uctili nedávno zosnulých Miroslava Hlinku a Vladimíra Luptáka minútou ticha.