Atletico prehralo 2:3, Dortmund zdolal Arsenal 2:0, Liverpool Razgrad 2:1

Hráč Borussie Sebastian Kehl (vľavo) a hráč Arsenalu Aaron Ramsey bojujú o loptu v zápase Ligy majstrov skupiny D Borussia Dortmund - Arsenal Londýn. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. sep 2014 o 19:11

Liverpool vyhral po dráme. Gerrard premenil penaltu v nadstavenom čase.

BRATISLAVA. Nový ročník futbalovej Ligy majstrov sa začal v utorok zápasmi 1. kola v skupinách A až D.

Obhajca Real Madrid vyhral 5:1 nad FC Bazilej. Borussia Dortmund zdolala v šlágri Arsenal 2:0. Nečakalo sa zaváhanie španielskeho majstra Atletica v Pireu 2:3.

FC Liverpool bez zraneného Martina Škrtela takmer remizoval s bulharským nováčikom súťaže Ludogorcom Razgrad. Až z penalty v 3. minúte nadstavenia rozhodol kapitán Steven Gerrard.

Online, výsledky a góly:

79. min v Madride: Real pridal gól na 5:1 po krásnej spolupráci Ronalda s Benzemom.

45. min a 48. min v Dortmunde: Krásne sólo premenila talianska posila Dortmundu Ciro Immobile, Arsenal preto v Nemecku prehráva 0:1. V úvode druhého polčasu úradoval aj druhý útočný hrot Dortmundu Aubameyang a je to 2:0 pre Dortmund.

36. min: James Rodriguez po strele Benzemu do obrancu hostí a brankára dorazil do prázdnej brány na 4:0. Hneď nato hostia znížili po peknej strele Gonzaleza.

Dva góly po sebe strelil Real Bazileju po polhodine hry. Najskôr sa elegantne individuálne presadil Bale, hneď po ňom zaklončil kombináciu domácich gólom do odkrytej brány zblízka Ronaldo.

14. min v Madride: James Rodriguez v zápase Realu s Bazilejom pätičkou vysunul Nacha, jeho prízemný center si do vlatnej brány zrazil Čech Marek Suchý.

A-skupina:

Olympiakos Pireus - Atlético Madrid 3:2 (2:1)

Góly: 14. Masuaku (na gif), 32. Affelay, 73. Mitroglou - 39. Mandžukič, 86. Griezmann

Juventus Turín - Malmö 2:0 (0:0)

Góly: 59. a 90. Tevez (krásny prvý gól je na videu)

B-skupina:

Liverpool – Razgrad 2:1 (1:0)

Góly: 82. Balotelli, 90.+3. Gerrard (11 m) - 90. Abalo

Real Madrid - FC Bazilej 5:1 (4:1)

Góly: 14. Marek Suchý (vlastný), 30. Bale, 31. Ronaldo, 36. James Rodriguez, 79. Benzema - 38. Gonzalez

C-skupina:

Monaco – Leverkusen 1:0 (0:0)

Gól: 61. Joao Moutinho

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 0:2 (0:2)

Góly: 5. Hulk (na gif), 22. Witsel, červená karta: 18. Artur (Benfica)

D-skupina:

Galatasaray Istanbul - Anderlecht Brusel 1:1 (0:0)

Góly: 90.+1. Yilmaz - 52. Praet

Borussia Dortmund - Arsenal Londýn 2:0 (1:0)

Góly: 45. Immobile, 48. Aubameyang

2:0 Aubameyang:

1:0 Immobile:

Domov»Futbal»Liga majstrov»Atletico prehralo 2:3, Dortmund zdolal Arsenal 2:0, Liverpool Razgrad 2:1