Európska liga: Neapol s Hamšíkom zdolal Spartu Praha 3:1

Z gólu sa tešia hráči Mönchengladbachu.
Z gólu sa tešia hráči Mönchengladbachu. (Autor: TASR / AP)
TASR|18. sep 2014 o 19:57

Po Lige majstrov sa začala aj euróspka pohárová súťaž vo futbale číslo dva Európska liga.

BRATISLAVA. Futbalisti SSC Neapol začali svoje účinkovanie v tohtoročnej edícii Európskej ligy UEFA víťazne. V I-skupine zdolali na domácom trávniku Spartu Praha 3:1.

Pod vedením kapitána Mareka Hamšíka, ktorý hral do 82. minúty, si pripísali do tabuľky prvé tri body. Ich najbližším súperom v 2. kole bude 2. októbra na Pasienkoch Slovan Bratislava, slovenský šampión vo štvrtok prehral na trávniku Young Boys Bern 0:5.

Košický bodoval

Futbalisti Asterasu Tripolis remizovali vo svojom úvodnom vystúpení v C-skupine Európskej ligy na pôde Besiktasu Istanbul 1:1.

O jediný gól domácich sa postaral v 33. minúte Gökhan Töre, ktorý strelou spoza šestnástky prekvapil Slováka Tomáša Košického v bránke gréckeho klubu.

Ten sa však napokon mohol tešiť zo zisku bodu, z jedinej strely do priestoru brány Besiktasu vyťažil vyrovnávajúci presný zásah v 88. minúte Facundo Parra.

Výborný vstup do tohtoročnej edície EL zaznamenal chorvátsky majster Dinamo Záhreb. V D-skupine zdolal na domácom trávniku najmä vďaka hetriku El Arbi Hillela Soudaniho rumunský klub Astra Giurgu presvedčivo 5:1.

Vyhralo aj Dinamo

Alžírsky reprezentant najskôr v 17. minúte otvoril skóre stretnutia presnou hlavičkou. Už o sedem minút rovnakým spôsobom zvýšil na 2:0 a hetrik skompletizoval v nadstavenom čase prvého polčasu, keď nikým nekrytý prekonal hosťujúceho brankára Lunga tretíkrát.

Štvrtý gól pridal v 70. minúte striedajúci Henriquez, za hostí korigoval sedem minút pred koncom na 1:4 z ich pohľadu Chitu. V 92. minúte dal definitívnu podobu výsledku Čorič.

Prvé tri body si do tabuľky E-skupiny pripísali futbalisti Dinama Moskva. Ruský klub triumfoval na pôde gréckeho Panathinaikos Atény 2:1 po góloch Aleksandra Kokorina a Alekseja Ionova. Tomáš Hubočan čakal na svoju príležitosť na lavičke náhradníkov, napokon naskočil do zápasu až v 89. minúte.

Európska liga 2014/2015

A-skupina

Apollon Limassol - FC Zürich 3:2 (2:0)

Góly: 9. Papoulis, 40. Gullon, 87. Koch (vl.) - 50. Rikan, 54. Yapi-Yapo. ČK: 81. Gullon - 90.+1 Chikhaoui

Borussia Mönchengladbach - FC Villarreal 1:1 (1:0)

Gól: 21. Herrmann - 68. Uche

B-skupina

Club Bruggy - FC Turín 0:0

FC Kodaň - HJK Helsinki 2:0 (0:0)

Góly: 68., 81. Jorgensen

C-skupina

Besiktas Istanbul - Asteras Tripolis 1:1 (1:0)

E-skupina

Panathinaikos Atény - Dinamo Moskva 1:2 (0:1)

Góly: 53. Dinas - 40. Kokorin, 49. Ionov

/T. Hubočan za hostí od 89. min/

PSV Eindhoven - GD Estoril Praia 1:0 (1:0)

Gól: 26. De Jong (z 11 m)

F-skupina

FC Karabach - AS St. Etienne 0:0

Dnepr Dnepropetrovsk - Inter Miláno 0:1 (0:0)

Gól: 71. D'Ambrosio. ČK: 68. Rotan (Dnepr)

G-skupina

FC Sevilla - Feyenoord Rotterdam 2:0 (2:0)

Góly: 8. Krychowiak, 31. Mbia

Standard Liege - HNK Rijeka 2:0 (0:0)

Góly: 74. Ciman, 87. Araujo

H-skupina

FC Everton - VfL Wolfsburg 4:1 (2:0)

Góly: 15. Rodriguez (vl.), 45.+1 Coleman, 47. Baines (z 11 m), 89. Mirallas - 90.+4 Rodriguez

OSC Lille - FK Krasnodar 1:1 (0:1)

Góly: 63. Kjaer - 35. Laborde

I-skupina

SSC Neapol - Sparta Praha 3:1 (1:1)

Góly: 51., 80. Mertens, 23. Higuain (z 11 m) - 14. Hušbauer. Rozhodovali: Blom - Langkamp, Van Dongen (všetci Hol.), ŽK: Mertens - Costa, Bednář

SSC Neapol: Cabral - Henrique, Albiol, Koulibaly, Britos - Gargano, HAMŠÍK (82. Zuniga), Inler - Callejon (84. David Lopez), Higuain (70. Michu), Mertens

Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Brabec, Costa - Dočkal (75. Konaté), Mareček, Hušbauer (78. Bednář), Matějovský, Krejčí - Lafata (85. Schick)

J-skupina

Rio Ave Vila de Conde - Dinamo Kyjev 0:3 (0:2)

Góly: 20. Jarmolenko, 25. Belhanda, 70. Kravec

Steaua Bukurešť - Aalborg BK 6:0 (0:0)

Góly: 61., 65., 72. Keseru, 59., 73. Rusescu, 51. Sanmartean. ČK: 57. Larsen (Aalborg)

K-skupina

AC Fiorentina - EA Guingamp 3:0 (1:0)

Góly: 34. Vargas, 67. Cuadrado, 88. Bernardeschi. ČK: 38. Diallo (Guingamp)

PAOK Solún - Dinamo Minsk 6:1 (4:0)

Góly: 11., 17., 28. Athanasiadis, 4. Nikolič (vl.), 50. Papadopoulos, 90. Tzandaris - 80. Nikolič. ČK: 64. Simovič (Minsk)

/R. Mak odohral za domácich prvý polčas/

L-skupina

Legia Varšava - KSC Lokeren 1:0 (0:0)

Gól: 58. Radovič

/D. Kuciak odchytal za domácich celý zápas, O. Duda za domácich do 92. min/

Metalist Charkov - Trabzonspor 1:2 (0:1)

Góly: 61. Homenjuk - 25. Constant, 90.+5 Papadopoulos

Domov»Futbal»Európska liga»Európska liga: Neapol s Hamšíkom zdolal Spartu Praha 3:1