Slovan dostal v Berne debakel 0:5, trafil tri žrde

Slovan hrá v skupine I s Neapolom, Spartou a klubom Young Boys z Bernu.
Slovan hrá v skupine I s Neapolom, Spartou a klubom Young Boys z Bernu. (Autor: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
Pavol Spál|18. sep 2014 o 20:22

Futbalisti Slovana v prvom zápase skupinovej fázy Európskej ligy prehrali na pôde Young Boys Bern hanebne 0:5.

Európska liga - skupinová fáza

Young Boys Bern - Slovan Bratislava 5:0 (2:0)

Góly: 5. Lecjaks, 29. Steffen, 63. Nuzzolo, 80. Nikci, 90.+2 Hoarau, ŽK: Steffen - Grendel, Kolčák, Peltier, Jakúbek. Rozhodovali: Kučin - Belski, Chodin (všetci Kazach.)

YB Bern: Mvogo - Hadergjonaj, von Bergen, Rochat, Lecjaks - Bertone, Sanogo Junior - Steffen (79. Nikci), Costanzo (64. Kubo), Nuzzolo - Afum (70. Hoarau)

Slovan: Perniš - Čikoš, Hudák, Gorosito, Kolčák - Meszároš (71. Žofčák), Grendel (63. Milinkovič), Lásik, Halenár (75. Jakúbek) - Peltier, Kubík

BRATISLAVA, BERN. Umelá tráva, ktorej sa tak pred zápasom báli, im absolútne nesadla. Neurobili dobrý dojem, skôr naopak. Spravili si hanbu.

Zlá chémia, naivita, obrovské chyby, chaos, slabý dôraz, spomalený pohyb – jednoducho žalostná defenzíva.

Sklamal a prehral

Smerom dopredu chýbal nápad. Slovan v úvodnom zápase skupinovej fázy Európskej ligy na pôde Young Boys Bern sklamal a prehral 0:5. Súper bol očividne rýchlejší, šikovnejší, dôraznejší a efektívnejší. Švajčiari vyškolili Slovan technicky, fyzicky aj v taktike.

Úradujúci majster Slovenska mal aj smolu, keď parádne strely Juraj Halenára a Erika Grendela mierili iba do konštrukcie brány. A Halenárov gól pre ofsajd neplatil.

Tréner Slovana František Straka sa pokúsil Bern zaskočiť, keď do ofenzívy nasadil netradičnú trojicu - skôr rýchlych hráčov. Karol Mészáros, Lester Peltier, František Kubík však Bern takmer neohrozili.

Kapitán Žofčák, Marko Milinkovič a Fořt, ktorí tvorili hlavnú kostru tímu v kvalifikácii o postup do Ligy majstrov začali iba na lavičke. Tento ťah Slovanu nevyšiel.

V nadstavenom čase piaty

Slovan po zlej rozohrávke a viacerých chybách v defenzíve inkasoval už v 5. minúte, keď sa presadil Lecjaks, netradičný strelec domácich.

Druhý gól pridal hlavou Steffen, ktorého Slovan vôbec nepokryl. V druhom polčase vyškolil slovanistov najlepší strelec Bernu Raphael Nuzzolo. V závere si ešte Nikciho strelu zrazil do brány Čikoš a piaty gól pridal Hoarau.

Bern za víťazstvo zinkasoval prémiu dvesto tisíc eur. Slovan odohrá druhý zápas v I. skupine druhého októbra, keď privíta doma SSC Neapol.

Povedal po zápase

František Straka, tréner Slovana Bratislava: "Prehra je úplne zaslúžená, aj keď príliš krutá, keďže sme mali aj svoje šance a trikrát sme trafili žrď. Tento výsledok ma neskutočne mrzí, aj kvôli našim fanúšikom, ktorí za nami vycestovali do Bernu. Zahodili sme za hlavu to, čo sme si veľmi ťažko vybojovali v predkolách Ligy majstrov postupom do skupiny Európskej ligy. Teraz najmä musíme rýchlo nájsť príčiny, prečo k tomu takto prišlo. Verím, že takéto niečo sa už nebude opakovať."

I-skupina

SSC Neapol - Sparta Praha 3:1 (1:1)

Góly: 51. a 81. Mertens, 23. Higuaín (z pok. kopu) - 14. Hušbauer, ŽK: 23. Nhamoinesu (Sparta), rozhodoval: Blom (Hol.)

1. Young Boys Bern 1 1 0 0 5:0 3

2. SSC Neapol 1 1 0 0 3:1 3

3. Sparta Praha 1 0 0 1 1:3 0

4. Slovan Bratislava 1 0 0 1 0:5 0

Priebeh zápasu

Zápas sa skončil. Slovan s Young Boys Bern prehral 0:5.

futbal_15.jpg 90. min. Young Boys pridali v nadstavenom čase ešte jeden gól, trafila sa nová posila v klube Hoarau.

futbal_15.jpg 80. min. Slovan už je v Berne na hranici debakla. Nikči vystrelil z hranice šestnástky a tečovaná strela spadla za chrbát Dušana Perniša do bránky Slovana.

66. min. Konštrukciu súperovej bránky trafil aj Kolčák. Pre Slovan je to tak v zápase už tretia nastrelené žrď.

futbal_15.jpg 64. min. Po chybe v obrane Slovana sa sám pred Perniša dostal Nuzzolo a pohodlne ho obstrelil.

59. min. Sám pred Pernišom sa dostal do šance Afum, vystrelil však len slabo a do rúk brankára Slovanu.

54. min. Juraj Halenár dorazil loptu do bránky Bernu, pre tesný ofsajd však jeho gól rozhodcovia neuznali.

53. min. V Berne sa nehrá tak rýchly futbal ako v úvode prvého polčase, domáci sa zrejme snažia výsledok viac brániť.

Polčas - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrávajú po prvom polčase štvrtkového duelu 1. kola I-skupiny Európskej ligy vo švajčiarskom Berne s domácim tímom Young Boys 0:2.

43. min. Slovanisti v zápase už druhýkrát nastrelili brvno. Tentoraz ho trafil Erik Grendel.

35. min. Young Boys Bern vedie na strely už 7:3, na strely na bránu 2:1. Slovan mohol znížiť, ale Peltier sa nepresadil.

futbal_15.jpg 28. min. Vo veľkej šanci pred Costanzom zachránil len s námahou brankár Slovana Dušan Perniš. Z následného priameho kopu síce Slovan loptu odvrátil, ale z následného centra Steffen poslal hlavou loptu do Pernišovej bránky aj druhýkrát.

17. min. Slovanista Juraj Halenár mohol dať krásny gól, svojou strelou však trafil len žrď.

futbal_15.jpg 5. min. Skóre otvoril po šťastnej akcii český obranca Jan Lecjaks, Slovan tak v úvode zápasu prehráva 0:1.

1. min. Domáci hráči Young Boys mali hneď v úvodných sekundách zápasu dve dobré akcie pred bránkou Slovana.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan dostal v Berne debakel 0:5, trafil tri žrde