Slovan bez Nagya prehral s CSKA Moskva 1:4, Krajči sedel s Říhom

Muršak strieľa gól na 0:1. (Autor: SITA)
SITA|20. sep 2014 o 12:14

Hokejový Slovan Bratislava viedla proti CSKA Moskva dočasná trénerská dvojica Vladimír Országh - Ján Lipiansky.

Kontinentálna hokejová liga

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 48. Vondrka - 14. Muršak (Prochorkin, Arťuchin), 29. Stas (Denisov, Muršak), 50. Radulov (Grigorenko, Da Costa), 52. Grigorenko

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharenkov (Rus.), Rönn (Fín.) - Otmachov, Palej (obaja Rus.), 10 055 divákov

Slovan Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Starosta, Mihálik - Jeglič, Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, Hudáček - Murley, Bližňák, Bartovič - White, Tičar, Šťastný

CSKA Moskva: Galimov - Denisov, Zajcev, Panin, Kiselevič, Bondarev, Mišarin, Jegoršev - Radulov, Da Costa, Grigorenko - Arťuchin, Prochorkin, Muršak - Telegin, Stas, Andronov - Žafjarov, Korotkov, Žarkov - Mamin

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava prehrali štvrtý zápas v rade v Kontinentálnej hokejovej lige. V sobotu podvečer nestačili v domácej Slovnaft Arene na CSKA Moskva a podľahli mu 1:4.

Pre Bratislavčanov bol veľkou prekážkou brankár Stanislav Galimov. Slovan prvýkrát viedol v pozícii hlavného trénera doterajší asistent Rostislava Čadu Vladimír Országh.

Z tribúny Slovnaft Areny duel sledoval aj Miloš Říha, ktorý je najvážnejším adeptom na uvoľnený post. V zostave domácich chýbal pre zdravotné problémy Ladislav Nagy.

Bratislavčania majú najmä vďaka výbornému úvodu ročníka na svojom konte 10 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 6. priečka. CSKA je na 2. mieste s osemnástimi bodmi.

Slovan sa najbližšie predstaví v KHL v stredu 24. septembra, keď privíta doma Medveščak Záhreb a bude chcieť odčiniť sériu troch neúspechov vo vlastnej hale. O dva dni neskôr je odveta v Chorvátsku.

((video))

Povedali po zápase

Vladimír Országh (tréner Slovana Bratislava): "Dnes sme hrali proti súperovi, ktorý bol veľmi kvalitný a jeho postavenie v tabuľke odzrkadľovalo aj jeho výkon. Mal skvelé individuality a dobre organizovanú hru v strednom pásme. Desať minút pred koncom sme boli v hre, ale potom sme urobili veľkú chybu, čo rozhodlo.“

Dmitrij Kvartaľnov (tréner CSKA): "Som veľmi rád, že sme získali v Bratislave tri body. Pred zápasom sme urobili menšie zmeny v zostave, mužstvo na ne zareagovalo veľmi dobre. Až do konca sme kontrolovali hru."

Michal Vondrka (útočník Slovana): "Dnes nám chýbal kúsok šťastia, lebo v rozhodujúcich momentoch sme dali žŕdku. Gól by s nami urobil niečo podobné ako s nimi ich šťastný presný zásah od mantinelu. Ak by sme dali gól, zápas by vyzeral inak. Dreli sme, nikto nemôže povedať, že sme sa na duel vykašľali. Dnes nás zabil trocha smolný prvý gól CSKA. V koncovke nám chýba väčší pokoj."

Tomáš Starosta (obranca Slovana): "Chceli sme sa vrátiť do zápasu, dali sme v tretej tretine gól na 1:2, ale o pár minút neskôr sme inkasovali tretíkrát a to bol klinec do našej rakvy. Hneď nato sme inkasovali aj štvrtýkrát a bolo definitívne po zápase."

Online prenos

60. min. Zápas sa skončil. Dnes bolo CSKA až na pár momentov lepším tímom. Slovan sa síce v tretej tretine dostal na dosah jedného gólu, potom však dvakrát inkasoval a zápas prehral.

52. min. CSKA strelilo gól. Od modrej čiary príklepom vystrelil Grigorenko, Backlund tvrdú strelu nezastavil. 1:4.

50. min. Domáci na vlastnej modrej čiare stratili puk a na Backlundovu bránku sa sám rútil Radulov, ktorý rutinérsky skóroval. 1:3.

48. min. Slovan strelil gól. Po ľavej strane si nakorčuľoval a strelou švihom do ľavého horného rohu bránky hosti na znížil Vondrka. 1:2

43. min - Slovan sa dostal do svojej prvej šance v tretej tretine. Hudáček ale preváhal možnosť na strelu, pri Fosterovom pokuse mal Galimov odkrytý výhľad a bez problémov zasiahol.

Na štadióne je aj Miloš Říha, vážny kandidát na nového trénra Slovana Bratislava. Sedí vedľa manažéra Slovana Maroša Krajčiho.

40. min - Skončila sa druhá tretina. Slovan mal do nej dobrý vstup, vo veľkej šanci ale Jeglič nevyrovnal. Rozbehnutý domáci tím zaskočil Stasov gól. Vo zvyšku tretiny už bola hra vyrovnaná. Slovan začne tretiu tretinu oslabovkou, fauloval Foster.

34. min - Slovan mal veľkú šancu na vyrovnanie. Najskôr neuspel v protiútoku 3 na 2, keď Hudáček nezvládol prihrávku na Netíka. Následne Surový zblízka neprekonal Galimova.

29. min - CSKA strelilo gól. Keď už sa zdalo, že Slovan sa dostáva svojou aktivitou naspäť do zápasu, prišiel druhý gól moskovského tímu. Po Denisovovej asistencii sa presadil Stas.

26. min - Slovan hrá oveľa lepšie ako v prvej tretine. Vyhráva osobné súboje, viac sa tlačí pred súperovu bránku a je nebezpečnejším tímom.

21. min - Slovan mal v úvodných sekundách druhej tretiny obrovskú šancu na vyrovnanie. Jeglič parádnou zadovkou našiel Vondrku. Po jeho zakončení sa puk opäť dostal k slovinskému útočníkovi, ktorý z uhla trafil žŕdku Galimovovej bránky.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. Jednoznačne lepším mužstvom bolo CSKA. Hostia boli rýchlejší, agresívnejší a technicky zdatnejší. Slovan môže ďakovať brankárovi Backlundovi, že po prvej dvadsaťminútovke prehráva len o jeden gól. Moskovčania vyslali na bránku 11 striel, domáci šesť.

15. min - Na druhej strane bol blízko k vyrovnaniu Nedorost, ktorého prihrávkou z rohu klziska našiel Vondrka.

14. min - CSKA strelilo gól. Cez Sersena sa presadil Prochorkin, ktorého strelu do Backlundovej bránky dorazil Muršak.

9. min - Slovan prežil aj druhú oslabovku pri vylúčení Mihálika. Backlund podržal spoluhráčov najmä pri nepríjemnej strele Radulova.

6. min - Pri vylúčení Mihálika strelil Jegoršev strelou od modrej čiary gól, pre postavenie Arťuchina v bránkovisku ho však neuznali.

4. min - Úvod zápasu ani na jednej strane nepriniesol veľkú gólovú šancu. Zaujal Arťuchin, ktorý počas svojho prvého striedania skončil v bránkovisku Slovana.

1. min - Zápas sa začal. V zostave Slovana pre zranenie v hornej časti tela chýba Ladislav Nagy. V prvom útoku ho nahradil Jeglič.

Domov»Hokej»KHL»Slovan bez Nagya prehral s CSKA Moskva 1:4, Krajči sedel s Říhom