Real Madrid strelil La Coruni 8 gólov, Ronaldo dal hetrik

Ronaldo strelil v La Coruni tri góly.
Ronaldo strelil v La Coruni tri góly. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. sep 2014 o 17:54

Futbalisti Realu Madrid sa snažia zabudnúť na nie celkom vydarený vstup do sezóny. V La Coruni vyhrali 8:2.

Primera Division - 4. kolo

Deportivo La Coruňa - Real Madrid 2:8 (0:3)

Góly: 51. Medunjanin (z 11 m), 84. Toche - 29., 41. a 78. Ronaldo, 36. Rodriguez, 66. a 74. Bale, 88. a 90.+3 Hernandez

Dep. La Coruna 2-8 Real Madrid (All Goals) 20... by PrimeraLiga

Druhý gól Ronalda, tretí v zápase

Prvý gól Ronalda

Bilbao - Granada 0:1 (0:1)

Gól: 39. J. Córdoba

Atletico Madrid - Celta Vigo 2:2 (2:1)

Góly: 31. Miranda, 41. Godin - 19. Hernandez, 53. Nolito (z 11 m)

Espanyol Barcelona - FC Malaga 2:2 (1:0)

Góly: 16. Caicedo, 88. Stuani - 53. Camacho, 90.+3 Duda

MADRID. Futbalisti Realu Madrid rozstrieľali Deportivo La Coruňa 8:2 v sobotňajšom zápase 4. kola španielskej Primera Division.

O triumf Realu Madrid sa najvýraznejšie pričinil portugalský kanonier Cristiano Ronaldo, ktorý rozvlnil sieť súpera tromi gólmi. Dva presné zásahy pridali Gareth Bale a Javier Hernandez, jeden James Rodriguez.

Real má po štyroch zápasoch na konte dve víťazstvá a dve prehry, so šiestimi bodmi mu zatiaľ patrí piate miesto.

"Teším sa z mojich prvých gólov v Reale a verím, že budem dostávať viac priestoru na ihrisku," povedal mexický útočník Javier Hernandez, ktorý prišiel na ihrisko až v 77. minúte namiesto Balea.

Nikdy nedali vonku osem gólov

Real nikdy nestrelil osem gólov vonku a vysokým víťazstvom sa rehabilitoval za prehry z posledných dvoch ligových duelov proti Atleticu Madrid a Realu Sociedad San Sebastian.

Madridčania sa v tabuľke posunuli na 6. miesto a sú o tri body za rivalom FC Barcelona, ktorý sa v nedeľu predstaví na ihrisku Levante.

"Dali sme 13 gólov v posledných dvoch zápasoch a verím, že budeme v streleckej forme pokračovať," povedal tréner Realu Carlo Ancelotti.

Real v priebehu týždňa zdolal v Lige majstrov švajčiarsky FC Bazilej 5:1. "Do prvého gólu Ronalda to bol vyrovnaný zápas, potom museli domáci hru otvoriť, mali sme viac priestoru a prišli aj góly," dodal taliansky kouč.

Do prestávky bolo 3:0

Ronaldo otvoril skóre až v 29. minúte, no do prestávky viedol Real už 3:0. Domáci potom znížili z jedenástky zásluhou Harisa Medujanina, ale Madrid odpovedal opäť tromi gólmi. V 84. minúte upravil na 2:6 Toche a v závere sa ešte dvakrát presadil Hernandez.

Tréner Deportiva Victor Fernandez bol sklamaný z výkonu svojho tímu, ale súperovi zložil poklonu. "Je pravda, že sme urobili v obrane veľa chýb, Real však hral v útoku perfektne, za čo mu tlieskam," povedal. Real na Barcelonu v úvode sezóny stráca, ale Ancelotti je pokojný. "Sezóna je ešte veľmi dlhá," dodal na záver.

Domov»Futbal»Španielsko»Real Madrid strelil La Coruni 8 gólov, Ronaldo dal hetrik