Dunajská Streda doma remizovala s oslabeným Slovanom

Dunajská Streda remizovala so Slovanom 1:1.
Dunajská Streda remizovala so Slovanom 1:1. (Autor: ARCHÍV SME - TIBOR SOMOGYI)
SITA|21. sep 2014 o 20:53

Hostí poslal do vedenia Soumah, z penalty vyrovnal Szabó. Červenú kartu dostal Gorosito.

DUNAJSKÁ STREDA. V nedeľňajšom zápase 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna liga sa v súboji FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava zrodila remíza 1:1.

Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre duelu Seydouba Soumah, ktorý v 52. min využil veľkú chybu domáceho kapitána Petra Majerníka a nedal brankárovi P. Penksovi šancu - 0:1.

Už o desať minút vo vlastnom pokutovom území fauloval hosťujúci Gorosito útočníka Pavla Jurča, za čo dostal červenú kartu a hlavný rozhodca Kráľovič nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Otto Szabó.

Dunajská Streda mohla v závere duelu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale strelu V. Horvátha odkopol z bránkovej čiary Lásik a Majerník netrafil odkrytú bránku Slovana.

Mikuláš Radványi, tréner DAC: "Do zápasu sme vstúpili aktívne, na Slovan sme sa dobre pripravili. Chýbala nám ale finálna fáza, finálna prihrávka. Gorosito urobil to, čo urobil a podľa posledných 15-20 minút by sme si víťazstvo zaslúžili. Pred zápasom by som bod bral, ale podľa priebehu druhého polčasu sme si zaslúžili vyhrať. Diváci opäť vytvorili fantastickú atmosféru. Mojim chlapcom nemôžem nič vyčítať."

František Straka, tréner Slovana: "Bod musíme brať. Zo šancí, ktoré sme mali, sme žiaľ neboli úspešní. Kontrolovali sme zápas a za určité šance sme mohli aj vyhrať. V druhom polčase sme dostali dar v podobe gólu, ale mrzí ma vylúčenie Gorosita. Môžeme byť šťastní, že sme z Dunajskej Stredy neodišli naprázdno. Chlapci však odjazdili celých 90 minút."

Futbal - Fortuna liga - 11. kolo - nedeľa

Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 62. O. Szabó (z pok. kopu) - 52. Soumah, ŽK: 38. G. Straka, 77. Peter Majerník, 84. V. Horváth - 64. Lásik, 83. Milinkovič, ČK: 60. Gorosito (Slovan), rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Ádám

D. Streda: P. Penksa - M. Turňa, Struhár, Peter Majerník, O. Szabó - G. Straka (69. V. Horváth), Krišto - E. Ujlaky, Štepanovský (78. Sabler), Brašeň - Pavol Jurčo

Slovan: D. Perniš - Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský - Grendel, Lásik - I. Žofčák (70. Milinkovič), Soumah (63. Kolčák), F. Kubík - Fořt (81. L. Peltier)

Poradie strelcov

5 gólov: Ján Vlasko (Spartak Trnava), Matej Jelič (MŠK Žilina), Nermin Haskič (MFK Košice), Seydouba Soumah (ŠK Slovan Bratislava)

4 góly: Juraj Halenár (ŠK Slovan Bratislava), David Střihavka (Dukla Banská Bystrica)

3 góly: Jaroslav Mihalík, Milan Škriniar (obaja MŠK Žilina), František Kubík, Moses Daddy-Ajala Simon (obaja AS Trenčín), Jan Kalabiška (FK Senica), Pavol Jurčo (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Peter Sládek (Spartak Myjava), Martin Mikovič (Spartak Trnava), Peter Mazan (Dukla Banská Bystrica)