Gáborík dal v príprave dva góly, Tatar skóroval pri Daciukovi

Tomáš Tatar oslavuje svoj gól.
Tomáš Tatar oslavuje svoj gól. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. sep 2014 o 07:47

V drese Detroitu odohral Tomáš Jurčo necelých trinásť minút, Jaroslav Halák zažil premiéru u Islanders.

NEW YORK. Slovenskí hokejisti Marián Gáborík a Tomáš Tatar sa presadili v pondelkových prípravných zápasoch pred novou sezónou zámorskej NHL.

Gáborík strelil dva góly pri výhre 4:3 po samostatných nájazdoch nad Arizonou Coyotes. V Staples Centre najskôr zvyšoval na 2:0 a potom i na 3:1 vždy po spolupráci s Anžem Kopitarom.

Domáci však náskok stratili a napokon sa radovali až po nájazdoch.

Gáboríkova spolupráca s Kopitarom.

Tretia hviezda Tatar

V rozstrele nepremenil svoj pokus Marián Gáborík, ktorý odohral v zápase 18:19 min, mal päť striel a stal sa jeho prvou hviezdou.

Tím z Arizony odohral prvé stretnutia pod novým názvom. Ďalší výber Coyotes sa stretol s Kings aj v domácom prostredí, v ňom uspel v rozstrele nájazdov.

Tomáš Tatar z Detroitu strelil úvodný gól stretnutia v Pittsburghu. Aj vďaka výkonu slovenského krídelníka, ktorý hral v elitnom útoku s Pavlom Daciukom a Darrenom Helmom, vyhrali Red Wings 2:1.

Tatara po zápase, v ktorom odohral 17 minút, vyhlásili za jeho tretiu hviezdu. V drese víťazov odohral Tomáš Jurčo necelých trinásť minút a dvakrát ohrozil domácu bránku.

Tatarov kolega z útoku Daciuk sa v zápase zranil. V 55. min po zrážke s bekom súpera Robom Scuderim si poranil rameno, zamieril do šatne a na striedačku sa už nevrátil.

Podľa oficiálneho webu profiligy v utorok absolvuje Daciuk detailné vyšetrenia, po ktorých bude možné stanoviť rozsah zranenia a prípadnú dĺžku liečby.

Tatarov gól.

Halákova premiéra

V drese New York Islanders debutoval brankár Jaroslav Halák. V druhom pondelkovom súboji medzi ostrovanmi a Ottawou nastúpil na prvé dve tretiny, v ktorých chytil desať z dvanástich pukov.

Islanders napokon súpera zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch, Ľubomír Višňovský v stretnutí nebodoval. Aj prvý vzájomný zápas vyhral americký tím 3:2, tentoraz však v riadnom hracom čase.

Výsledky pondelkových prípravných zápasov

New York Islanders - Ottawa 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

New York Islanders - Ottawa 3:2 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 1:0) - Jaroslav Halák odohral prvých 40 minút, mal 10 úspešných z dvanástich zákrokov, Ľubomír Višňovský (NYI) 0+0

New York Rangers - New Jersey 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)

Philadelphia - Toronto 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Pittsburgh - Detroit 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)