Ronaldo dal Elche štyri góly, Real vyhral 5:1

Cristiano Ronaldo (druhý zľava) z Realu sa raduje z gólu s Garethom Baleom v zápase 5. kola španielskej La ligy proti Elche. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. sep 2014 o 21:57

Hostia išli do vedenia v 15. minúte, keď hlavný rozhodca odpískal kontroverznú penaltu.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v utorňajšom zápase 7. kola španielskej Primera Division doma nad FC Elche vysoko 5:1. Zverenci talianskeho trénera Carla Ancelottiho majú po piatich kolách na konte tri výhry a dve prehry a momentálne im v tabuľke patrí štvrté miesto.

Hostia išli na Santiago Bernabeu do vedenia v 15. minúte, keď hlavný rozhodca odpískal kontroverznú penaltu a Edu Albacar ju premenil tvrdou strelou pod brvno.

Biely balet vyrovnal v 20. minúte po góle Garetha Balea a potom prišli okamihy Cristiana Ronalda, ktorý strelil šiesty, siedmy, ôsmy a deviaty gól v sezóne.

Najlepší hráč sveta podľa FIFA najprv trafil z bieleho bodu, následne v 32. minúte presne hlavou zužitkoval center Marcela. V druhom dejstve po faule na CR7 sám faulovaný zavŕšil hetrik. V nadstavenom čase hviezdny Portugalčan zaklincoval súpera štvrtým gólom po rýchlom úniku.

La Liga - 5. kolo:

Celta Vigo - Deportivo La Coruňa 2:1 (1:0)

Góly: 3. Nolito, 72. Larrivey - 55. Cuenca

Real Madrid - FC Elche 5:1 (3:1)

Góly: 27., 32., 80. a 90.+2 C. Ronaldo (prvý a tretí z 11 m), 20. Bale - 15. Albacar (z 11 m), 63 636 divákov