Pomenený Slovan vyhral v Záhrebe 3:1, Nagy strelil hetrik

Ladislav Nagy strieľa v prvom domácom zápase proti Medveščaku Záhreb.
Ladislav Nagy strieľa v prvom domácom zápase proti Medveščaku Záhreb. (Autor: archív SME - TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
Vojtech Jurkovič, SITA|26. sep 2014 o 13:36

Ladislav Nagy zpakoval svoj hetrik z prvého vzájomného zápasu s tým istým súperom v Bratislave štvrtého septembra (5:2). Slovan vyhral v piatok 3:1, v pondelok hostí Slovan Dinamo Minsk.

Hokej - KHL - piatok

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 45. Thomas (Pelletier, St. Pierre) - 5. Nagy, 53. Nagy (Jeglič, Sersen), 60. Nagy (Vondrka). Rozhodcovia: Gofman, Čerenkov - Morozov, Menšich, vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Hutchinson 5 min + DKZ za nebezp. hru vysokou hokejkou - Nedorost 10 min za seknutie súpera, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 5800 divákov.

Medveščak: Brust - Flood, Martinovic, Mezei, Hutchinson, Carle, Katic - Glumac, Murray, Bjorkstrand - Thomas, Wright, Hedden - Segal, St. Pierre, Pelletier - Palushaj, Anderson, Perkovich

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Foster, Baranka, Štajnoch, Starosta - Nagy, Nedorost, Vondrka - Murley, Surový, Bartovič - Jeglič, Tičar, Hudáček - Netík, Šťastný, Lunter

Ostatné výsledky

Ufa - Jaroslavľ 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Góly: 31. Makarov, 35. Tolpeko, 40. Slepyšev, 43. Kajgorodov, 48. Pihlström 45. Holös, 57. Koňkov

Čeľabinsk - Chanty-Mansijsk 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 9. a 60. Popov, 5. Čistov, 30. Osnovin 41. Maxwell, 42. Larsen

ZÁHREB. V piatok v Záhrebe sa hral najdramatickejšií zo série tohtosezónych troch súbojov Slovana s Medveščakom.

Slovan bol korčuliarsky živší, no dlho ho trápila chronická koncovka. Vyslobodil ho kanonier Ladislav Nagy, ktorý má po deviatich zápasoch Slovana (jeden vynechal pre zranenie) bilanciu desiatich strelených gólov.

Pozmenená zostava

Nový tréner Slovana Petri Matikainen sa dočkal prvého víťazstva. V porovnaní so stredajšou prehrou v Bratislave (1:4) s tým istým súperom v piatok výrazne pozmenil zostavu.

V bránke dostal pred Švédom Backlundom prednosť Janus, nezmenený ostal len prvý útok Slovana Vondrka - Nedorost - Nagy. Do základnej zostavy sa vrátil slovinský center Tičar.

Po najdlhšej sérii piatich prehier za sebou v histórii v KHL, si slovanisti neprišli do Záhrebu pasívne užívať hokej, od začiatku boli aktívnejší a dôraznejší v osobných súbojoch.

Vylúčenie Hutchinsona potrestal v 5. minúte tradičný strelec prvých gólov Ladislav Nagy. Brankára Brusta prekonal šikovnou strelou spoza bránky po ľade.

V prvej tretine bol Slovan útočnejší, dobre primaočiaro kombinoval. Jeho strelecká prevaha však bola opäť málo efektívna.

Rozhodcovia horlivo vylučovali

Horliví rozhodcovia obojstrannými, často malichernými vylúčeniami, rušili plynulosť hry a zároveň poskytli šance obom brankárom vyniknúť v hre v prečíslení.

V druhej tretine zvýšili domáci úsilie. Výsledkom bol gól Thomasa zblízka v 46. minúte pri vylúčení Sersena.

Slovanisti na prelome druhej a tretej tretiny zvládli sériu troch oslabení za sebou. Kľúčovým momentom bola 49. minúta.

Nagya pri defenzívnej práci vo vlastnom bránkovisku zozadu nešetrne narazil mohutný obranca Hutchinson na hornú žŕdku.

Útočník Slovana si odišiel na striedačku ošetriť skrvavenú tvár, Hutchinson skončil na trestnej lavici s päťminútovým trestom plus do konca zápasu.

Nagy rozhodol po ošetrení

V 53. minúte počas presilovky Nagy potrestal Hutchinsonov zákrok neomylnou strelou do vinkla zo svojej typickej streleckej parkety.

Záverečný nápor zvládol brankár Janus i jeho spoluhráči s prehľadom. Pri hre bez domáceho brankára Brusta symbolicky spečatil trojbodové víťazstvo Nagy tretím gólom. Do prázdnej bránky.

Slovan bol lepším tímom, potvrdil, že jeho skutočný hokejový potenciál je oveľa vyšší ako výsledky predchádzajúcej série prehier.

"Pre nás to bol ťažký zápas. Medveščak má kvalitný tím, v ktorého kádri je veľa kanadských hráčov a tomu zodpovedá aj ich štýl hry. My sme hrali lepšie ako v stredu v domácom prostredí. Boli sme efektívnejší, vyhrávali dôležité súboje a naši útočníci sa viac tlačili do bránky."

"Je skvelé vyhrať u súpera a odniesť si domov všetky body. Ladislav Nagy bol dnes hladný po góloch, hral veľmi aktívne, a veľkú snahu pretavil do druhého hetriku v sezóne," povedal Petri Matikainen, tréner Slovana.

Online prenos

60. min - Tretia tretina sa skončila. Domácim sa nepodarilo vyrovnať v takmer dvojminútovej hre bez brankára. Tri sekundy pred koncom tretej tretiny strelou do prázdnej bránky tretíkrát v zápase skóroval Nagy.

59. min - Slovan aj dve minúty pred koncom vyhráva jednogólovým rozdielom.

53. min - Slovan strelil gól. Po faule na Ladislava Nagy mal Slovan k dispozícii päťminútovú presilovku. Využil ju samotný faulovaný hráč presnou strelou ponad lapačku Brusta.

49. min - Slovan mal teraz šťastie. Domáci sa dostali do protiútoku, na konci ktorého Pelletier trafil žŕdku Janusovej bránky. Následne Hutchinson narazil Nagyovu hlavu na hornú žŕdku bránky. Útočník Slovana následne odkorčuľoval na striedačku so zakrvavenou tvárou. Vyzeral však byť v poriadku. Slovan má k dispozícii päťminútovú presilovku.

45. min - Záhreb strelil gól. Počas presilovky sa na začiatku tretej tretiny presadil po výbornej Pelletierovej prihrávke Thomas, ktorého pohyb nezachytil Nagy. Presilovka domácich bola následkom zbytočného faulu Sersena.

44. min - Slovan naďalej vedie o jeden gól, ktorý padol ešte v prvej tretine. Hostia sa teraz ubránili pri vylúčení Nedorosta, na konci ktorého sa ešte Slovan dostal do šance, Surový strelou neprekvapil Brusta.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. Skóre sa v nej nezmenilo. Na jej konci však mali oba tímy šance, na domácej neskórovali St. Pierre a Segel, na druhej strane sa do úniku dostal Nedorost. V druhej tretine vyhrali Slovanisti na strely 18:10, bolo v nej podstatne menej presiloviek. Dve mali domáci, jednu hostia.

37. min - Na druhej strane sa cez Sersena pekne uvoľnil Hedden, bekhendovým zakončením ale neprekonal Janusa.

36. min - Domáci teraz kopili hrúbky v obrane. Najprv sa Sigalet po pravom krídle dostal až pred bránku, potom si Záhrebčania nerozumeli v rozohrávke a ponúkli šancu Tičarovi, ten však zblízka neprekonal Brusta.

32. min - Druhá tretina stále nepriniesla gól, ani teraz počas presilovky Medveščaku.

25. min - Surový spoza bránky našiel pred bránkoviskom peknou zadovkou Bartoviča, toho v šanci fauloval Mezei a Slovan bude hrať presilovku.

24. min - V úvode druhej tretiny boli domáci aktívni, často strieľali na Janusa. Slovan však potom zatlačil štvrtým útokom, v šanci prestrelil bránku Lunter.

21. min - Začala sa druhá tretina. Slovan v nej začal viac ako polminútovou oslabovkou.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. V jej záverečných sekundách ušiel počas presilovky Záhrebu Bartovič, ktorý v prihral Surovému, Slovan sa ale nedostal do dvojgólového vedenia. Domáci mali dve sekundy pred koncom vhadzovanie v útočnom pásme a odhodlali sa k odvolaniu brankára. Mali tak krátku presilovku 6 na 4.

Inak bol ale Slovan v priebehu prvej tretiny aktívnejším tímom, o čom svedčí pomer striel 12:5 v prospech hostí. V prvej tretine sa veľa vylučovalo, na domácej strane to bolo 5 menších trestov, na strane Slovana o jeden menej.

17. min - Hostia sa dostali k viacerým presilovkám, ani jednu však nevyužili. Podobne ani teraz domáci.

8. min - Slovan prežil viac ako minútovú oslabovku štyroch na troch, v jej závere Ladislav Nagy vybojoval svojou aktivitou dve minúty pre domáceho Hutchinsona.

5. min - Slovan strelil gól. V druhej presilovke sa presadil Nagy. Najprv vystrelil na domáceho brankára. Potom si obkorčuľoval bránku a odrazený puk poslal do bránky.

3. min - Slovan sa v úvode zápasu dostal k presilovke, nevyužil ju.

1. min - Zápas sa začal. Slovan nastúpil s veľkými zmenami v zostave, nezmenené zostali len prvý útok a tretia obrana.

Domov»Hokej»KHL»Pomenený Slovan vyhral v Záhrebe 3:1, Nagy strelil hetrik