Dunajská Streda prehrávala s Trenčínom 0:2, ale otočila na 3:2

Futbalistov Dunajskej Stredy poháňalo za víťazstvom skvelé publikum.
Futbalistov Dunajskej Stredy poháňalo za víťazstvom skvelé publikum. (Autor: SME - Tibor Somogyi)
Sportnet|27. sep 2014 o 19:20

Sumáre sobotňajších zápasov 12. kola futbalovej Fortuna ligy.

DUNAJSKá STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy senzačne otočili zápas 12. kola Fortuna ligy proti lídrovi súťaže AS Trenčín. Do prestávky prehrávali 0:2, ale gólmi v druhom polčase súboj otočila na 3:2. O víťazný zásah sa postaral v tretej minúte nadstaveného času z penalty Otto Szabó.

Banská Bystrica prehrala na domácom trávniku s Košicami 0:2. Nedarilo sa ani Trnave, ktorá prehrala v Zlatých Moravciach.

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 3:2 (0:2)

Góly: 69., 90.+3 Szabó (druhý z 11 m), 86. Saláta - 12. Holúbek, 35. Tóth (vl.). Rozhodoval: Horváth, ŽK: Brašeň, Černák (obaja DAC), ČK: 90.+2 Rundič (Trenčín),

DAC Dunajská Streda: Penksa - Turňa, Tóth, Saláta, Szabó - Krišto, Horváth (53. Černák) - Ujlaky, Brašeň, Štepanovský (82. Antunovič) - Jurčo (59. Sabler)

AS Trenčín: Šemrinec - Lawrence, Čögley, Kleščík, Da Silva (74. Rundič)- Holúbek, Hajradinovič (90. Guba), Lobotka, Mišák (68. Opatovský) - Jairo, Simon

Už v 2. minúte pohrozili domáci, lopta sa dostala za obranu hostí k Brašeňovi, ale tomu sa nepodarilo prelobovať Šemrinca. O dve minúty sa odhodlal k strele z dvadsiatich metrov Krišto, brankár Trenčína si však s jeho pokusom poradil. Ďalší strelecký pokus zaznamenal DAC v 10. minúte, Štepanovský po prihrávke Horvátha však mieril tesne nad.

Na druhej strane prišiel otvárací gól duelu, Jairovu prihrávku úspešne zužitkoval Holúbek - 0:1. Hostia ožili a výdatne podkurovali domácej defenzíve. V 35. minúte Trenčín viedol už o dva góly, keď si v sklze zrazil loptu do vlastnej siete stopér DAC-u Tóth. O niekoľko okamihov mohol Jairo zvýšiť už na 3:0, jeho prihrávku do pokutového územia však Mišák netrafil ideálne.

Trenčín nepoľavil ani v úvode druhého dejstva. V 55. minúte si Simon spracoval prihrávku do úniku a hoci loptu pretlačil za vybiehajúceho Penksu, strela nemala dostatočnú razanciu, aby prešla až do brány. Po hodine hry sa dostal do šance striedajúci Sabler, zaskvel sa však Šemrinec medzi tromi žrďami AS.

V 69. minúte vytiahol ďalší dobrý zákrok pri strele Štepanovského, no na dorážku Otta Szabóa bol už prikrátky - 1:2. Hostia mali ešte niekoľko šancí, no v zakončení im chýbalo viac šťastia. V 86. minúte tak pykali po nedôraze v šestnástke, skákajúcu loptu umiestnil do siete Saláta.

Domácim sa napokon podaril dokonalý obrat. V 92. minúte videl Rundič za faul v pokutovom území červenú kartu a nariadenú penaltu premenil Otto Szabó. DAC potvrdil domácu nezdolanosť v tomto roku a lídra tabuľky zdolal po dramatickom finiši 3:2.

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: "Začali sme aktívne, no dvakrát sme inkasovali. Po polčase som hráčom povedal, že nechcem vidieť, aby mali hlavy dole. V druhom dejstve nám pomohli striedania, boli sme agresívnejší a dynamickejší. Som rád, že sme zdolali silného súpera. Mali sme veľkú túžbu po víťazstve.

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Ťažko sa mi hodnotí. Ovládli sme prvý polčas, dali sme aj dva góly. Súper v druhom dejstve zvýšil agresivitu a otočil výsledok vo svoj prospech. Góly sme inkasovali po hrubých chybách, musíme sa z toho poučiť. Gratulujem súperovi k víťazstvu."

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 0:2 (0:1)

Góly: 30. Haskič, 74. Škutka. Rozhodca Pavlík, ŽK: Šumský - Sekulič, Škutka, Haskič, 1180 divákov.

Dukla B. Bystrica: Boroš - Vajda, Adámik, Savič - Lipták - Mazan, Ľupták, Wojnar (73. Polievka), Kupec (60. Šumský) - Střihavka (25. Dolný), Šovčík

MFK Košice: Tofiloski - Tóth (70. Novák), Kavka, Ostojič, Sekulič - Viazanko, Šinglár (85. Vancák), Huk (88. Bašista), Bukata, Haskič - Škutka

Pred zápasom tabuľka napovedala, o aké dôležité body sa bojuje. Za sebou sa zoradilo päť 11-bodových tímov a medzi nimi práve aktéri súboja na Štiavničkách.

Každá chyba mohla byť rozhodujúca, a práve takú vyrobil brankár Boroš. V 30. min po rýchlej akcii Huka a Viazanka lopta putovala k Haskičovi a jeho strela prepadla Borošovi cez ruky. Dukla, ktorej obranný rad vystužil staronový hráč Adámik, si napriek nepriaznivému stavu vytvorila v prvom polčase územnú prevahu, vypracovala si aj šance, ale nepremenila ich.

Po zmene strán domáci vyčkávali, a tak viac hrozil, najmä po brejkoch, súper. Obe mužstvá si vybíjali energiu v strede poľa a pred bránkami im dochádzal dych. Až v 74. min Škutka hlavou po centri Haskiča pridal druhý gól Košičanov.

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "Rozhodujúci bol prvý gól, súper si po ňom priklonil misky váh na svoju stranu. Potom sme museli útočiť do plných, no chýbala nám kvalita, pokoj v zakončení. Taký gól, aký padol do našej siete, by padnúť nemal."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Defenzíva sa nám zlepšila, na sto percent sa nám darila, Bystricu sme do ničoho nepustili. Chýbalo mi lepšie zakončenie, nedohrávali sme brejky, no po šťastnejšom góle sme viedli. V druhom polčase sme kazili finálne prihrávky, inak sme mohli zápas rozhodnúť už skôr."

ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 2:1 (1:0)

Góly: 29. P. Sabo, 52. Nikolič - 87. E. Sabo (z 11 m). Rozhodoval: Straka, ŽK: Kováč (Z. Moravce), 1768 divákov

ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Pavlenda, Nikolič, Pintér, Chren - Djuričič - Orávik, P. Sabo, Charizopulos (88. Mujkoš), Mikinič (81. Valenta) - Ďurica (90.+1 Sukisa)

Spartak Trnava: Rusov - Janečka, Bortel, Greššák, Čonka - Casado - E. Sabo, Vlasko (64. Schranz), Kuzma (57. Špalek), Jendrišek - Mikovič (57. Vyskočil)

Úvodné minúty stretnutia priniesli vzruch na oboch stranách. V 5. minúte sa po chybe Chrena rútil sám na Kováča Mikovič, avšak v koncovke zlyhal. Na opačnej strane Ďurica uvoľnil Charizopulosa, ten z ostrého uhla poslal loptu pozdĺž celej brány mimo.

Po štvrťhodine hry sa oprel do lopy z hranice šestnátky Chren, ale mieril tesne vedľa. Do vedenia išli domáci v 29. minúte, keď vydarenú akciu po osi Orávik - Charizopulos zakončil parádnou strelou pod brvno Sabo - 1:0. V závere prvého dejstva skúšal šťastie ešte hosťujúci Kuzma, z osemnástich metrov však prestrelil.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci. V 47. minúte sa ocitol v dobrej pozícii Nikolič, lopta z jeho hlavy však tesne minula pravú žrď. O štyri minúty neskôr rozohral Sabo štandardnú situáciu, Charizopulos šikovne predĺžil na zadnú žrď a tentoraz sa už Nikolič nepomýlil - 2:0.

Po hodine hry sa po zmätkoch v pokutovom území domácich k odrazenej lopte dostal Erik Sabo, z dvanástich metrov však nenamieril presne. Od tohto momentu sa hostia čoraz viac tlačili pred pokutové územie, ale tam sa ich snaha končila.

Domáci pozorne bránili a čakali na rýchle protiútoky. Po jednom z nich sa v 77. minúte v dobrej príležitosti ocitol Charizopulos, ale jeho prízemnú strelu Rusov zneškodnil. V závere po strete Nikoliča so Špalekom kopali hostia penaltu a Erik Sabo prudkou strelou pod brvno aspoň znížil.

Domov»Futbalnet»Dunajská Streda prehrávala s Trenčínom 0:2, ale otočila na 3:2