PSG vyhral nad Barcelonou 3:2, Porto vyrovnalo dvoma gólmi v závere

Hráč Mariboru Damjan Bohar (druhý sprava) strieľa gól brankárovi Schalke Ralfovi Fährmannovi (prvý sprava). (Autor: TASR/AP)
TASR|30. sep 2014 o 19:54

City remizovalo s Rímom 1:1, Borisov zdolal Bilbao 2:1.

BRATISLAVA. Krásne ofenzívne predstavenie, päť gólov a víťazstvo domáceho tímu 3:2 videl zaplnený Park princov v Paríži v šlágri utorkového programu Ligy majstrov proti FC Barcelona.

Barcelona v ôsmom zápase sezóny inkasovala vôbec prvé tri góly, doteraz vyhrala päť duelov La Ligy na nulu, na konte má aj remízu 0:0 a v Lige majstrov v 1. kole zdolali Nikóziu 1:0.

Totti je najstarší strelec

Xavi Hernández z FC Barcelona sa dostal na trávnik v 69. minúte a zapísal si rekordný 143. štart v hlavnej súťaži Ligy majstrov. Prekonal Raúla González so 142 zápasmi.

Manchester City v E-skupine remizoval doma s AS Rím 1:1. Francesco Totti sa stal najstarším strelcom v histórii Ligy majstrov.

Pred troma dňami oslávil 38. narodeniny. Prekonal Ryana Giggsa, ktorý rozvlnil sieť vo veku 37 rokov a 9 mesiacov za ManUtd proti Benfice Lisabon v septembri 2011.

Porto vyrovnalo na 2:2 v úplnom závere

Jose Mourinho oslávil návrat do Portugalska víťazstvom. Kouč Chelsea sa na ihrisku Sportingu tešil z víťazstva 1:0, o ktoré sa postaral hlavičkou v 34. minúte bývalý hráč Košíc Nemanja Matič.

Boj o osemfinále si komplikuje Schalke, ktoré remizovalo s Mariborom 1:1. Bod pre domácich zachránil Klaas-Jan Huntelaar, ale tribúny svojich miláčikov po konečnom hvizde vypískali.

Na čele H-skupiny je FC Porto, pretože dvoma gólmi v úplnom závere zachránilo remízu na Ukrajine so Šachtarom Doneck. Zápas sa hral na západe krajiny v Ľvove. Oba góly dal striedajúci Jackson Martinez.

O prekvapenie sa postarali hráči BATE Borisov. Premožiteľ Slovana zdolal Athletic Bilbao 2:1.

Liga majstrov - utorok:

E-skupina:

Manchester City - AS Rím 1:1 (1:1)

Góly: 4. Aguero (11 m) po faule Maicona na neho - 23. Totti (na gif)

CSKA Moskva - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)

Gól: 22. Müller (z 11m). Rozhodoval: Collum (Škót.), ŽK: 45.+ R. Jeremenko - 40. Lahm, 68. Benatia

Góly: 10. David Luiz, 26. Verratti, 54. Matuidi - 11. Messi, 56. Neymar

56. min: Neymar však hneď nato znížil peknou strelou zvnútra šestnástky od tyče na 3:2.

54. min: Van der Viel prihral presne na kopačku Matuidiho, ktorý zblízka doklepol na 3:1 pre PSG.

26. min: Marco Verratti, najmenší muž na ihrisku, len 165 cm vysoký, dal druhý gól do siete hostí hlavou.

11. min: Messi hneď na to vyrovnal po peknej prihrávke Iniestu vnútri šestnástky.

10. min: Parížania od začiatku zatlačili hostí do hlbokej defenzívy a po štandardke zaslúžene idú v 10. minúte do vedenia. Zblízka skóroval po zemi David Luiz.

APOEL Nikózia - Ajax Amsterdam 1:1 (1:1)

Šachtar Doneck - FC Porto 2:2 (1:0)

Góly: 52. Alex Teixeira, 85. Luiz Adriano - 89. Jackson Martinez (11 m), 90.+4. Jackson Martinez, v 34. minúte nedal Brahimi (Porto) penaltu

BATE Borisov - Athletic Bilbao 2:1 (2:1)

Góly: 19. Poljakov, 41. Karnickij - 45. Aritz Aduriz

Tabuľka H-skupiny:

1. Porto 2 1 1 0 8:2 4
2. BATE 2 1 0 1 2:7 3
3. Šachtar 2 0 2 0 2:2 2
4. Bilbao 2 0 1 1 1:2 1

Domov»Futbal»Liga majstrov»PSG vyhral nad Barcelonou 3:2, Porto vyrovnalo dvoma gólmi v závere