Arsenal vyhral po hetriku Welbecka 4:1, Real vydrel body v Bulharsku

Danny Welbeck (vpravo) z Arsenalu strieľa jeden zo svojich gólov.
Danny Welbeck (vpravo) z Arsenalu strieľa jeden zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. okt 2014 o 20:45

Liverpool s Martin Škrtelom prehral v stredajšom zápase Ligy majstrov v Bazileji 0:1.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid sa poriadne nadreli na víťazstvo 2:1 na pôde bulharského majstra Ludogorca Razgrad.

Domáci strelili rýchly gól a hoci krátko nato kopal Cristiano Ronaldo penaltu, nepremenil ju. V prospech Realu odpískal v prvom polčase rozhodca ešte jednu jedenástku - veľmi spornú po páde Ronalda. Portugalčan sa napriek predchádzajúcemu nezdaru opäť postavil k lopte, poslal ju do rovnakej strany a tentoraz skóroval - 1:1.

Ludogorec dlho držal remízový stav. Až v 77. minúte nepokryla domáca obrana Karima Benzemu a ten strelil rozhodujúci gól.

Škrtelov Liverpool prehral

Arsenal Londýn zdolal Galatasaray Istanbul jasne 4:1, hetrikom sa o to pričinil Danny Welbeck. Arsenal hral poslednú polhodinu bez vylúčeného brankára Szczesneho, ale Turci dokázali streliť iba jeden gól z penalty.

Slovenský obranca Martin Škrtel nastúpil v základnej zostave Liverpoolu a odohral celý zápas, jeho tím však prehral v Bazileji 0:1.

Jeden z ťahákov programu Atléticom Madrid a Juventusom Turín neponúkol oslnivý futbal, neúspešní finalisti uplynulého ročníka LM však doma dosiahli dôležité víťazstvo 1:0. Štvrťhodinu pred koncom o ňom rozhodol Arda Turan.

Liga mastrov - streda

A-skupina:

Atlético Madrid - Juventus Turín 1:0 (0:0)

Gól: 75. Arda Turan, ŽK: 55. Raúl García, 63. Ansaldi - 13. Bonucci, 57. Chiellini, 85. Lichtsteiner, 86. Morata, 90.+ Pogba, 90.+ Giovinco.

Gól Turana.

Malmö FF - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)

Gól: 42. a 82. Rosenberg. ŽK: 69. E. Adu - 47. Afellay, 56. Maniatis, 68. Milivojevič

FC Bazilej - FC Liverpool 1:0 (0:0)

Gól: 52. Streller. ŽK: 60. Marek Suchý - 9. Sterling, 54. Gerrard, 71. Balotelli.

Gól Strellera.

Ludogorec Razgrad - Real Madrid 1:2 (1:1)

Góly: 6. Marcelinho - 24. Ronaldo (11 m), 77. Benzema. V 10. minúte nepremenil Cristiano Ronaldo penaltu. ŽK: 10. Minev, 24. Djakov, 56. Abalo, 62. Espinho, 87. Anicet - 73. Sergio Ramos.

Prvá Ronaldova penalta.

Druhá Ronaldova penalta - rovnaká strana a gól na 1:1.

Benzema 2:1.

C-skupina

Leverkusen - Benfica Lisabon 3:1 (2:0)

Góly: 25. Kiessling, 34. Son Heung-Min, 63. Calhanoglu (11 m) - 62. Salvio. ŽK: 60. Hilbert, 90.+Öztunali - 22. N. Gaitán, 54. Enzo Pérez, 58. Luisao, 71. Salvio, 88. Samaris.

Zenit Petrohrad - AS Monaco 0:0

ŽK: 38. Toulalan, 81. Fabinho, 83. Dirar (všetci Monaco).

Tabuľka C-skupiny:

1. Zenit Petrohrad 2 1 1 0 2:0 4

2. AS Monaco 2 1 1 0 1:0 4

3. Leverkusen 2 1 0 1 3:2 3

4. Benfica 2 0 0 2 1:5 0

D-skupina

Arsenal Londýn - Galatasaray Istanbul 4:1 (3:0)

Góly: 22., 30. a 52 Welbeck, 41. Sánchez - 63. Yilmaz (11 m). ŽK: 45. Flamini - 34. Felipe Melo, 44. Džemaili, ČK: 60. Szczesny (Arsenal)

Gól Welbecka na 1:0.

Anderlecht Brusel - Borussia Dortmund 0:3 (0:1)

Góly: 4. Immobile, 70. a 79. Ramos. ŽK: 17. M. Suárez (Anderlecht)

Gól Immobileho.

Tabuľka D-skupiny:

1. Dortmund 2 2 0 0 5:0 6

2. Arsenal 2 1 0 1 4:3 3

3. Galatasaray 2 0 1 1 2:5 1

4. Anderlecht 2 0 1 1 1:4 1

Domov»Futbal»Liga majstrov»Arsenal vyhral po hetriku Welbecka 4:1, Real vydrel body v Bulharsku