Hamšík a Higuaín dali góly, Slovan s Neapolom prehral 0:2

V tmavom drese Neapola nastúpil v Bratislave aj Marek Hamšík.
V tmavom drese Neapola nastúpil v Bratislave aj Marek Hamšík. (Autor: SME - TIBOR SOMOGYI)
Pavol Spál, SITA|2. okt 2014 o 18:26

Slovan Bratislava doma s SSC Neapol prehral 0:2. Druhým zápasom skupinovej fázy pokračovala Európska liga vo futbale. Prvý gól strelil Hamšík hlavou, na druhý elegantne prihral.

I-skupina Európskej ligy, 2. kolo

Slovan Bratislava - SSC Neapol 0:2 (0:1)

Góly: 35. Hamšík, 74. Higuain, ŽK: Kubík, Rozhodovali: Strahonja - Premužaj, Krmar (všetci Chorv.), 10.783 divákov.

Slovan Bratislava: Perniš - Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský - Grendel (46. Milinkovič), Lásik (81. Kolčák) - Kubík (71. Žofčák), Halenár, Peltier - Soumah

SSC Neapol: Cabral - Maggio, Koulibaly, Britos, Ghoulam - David Lopez, Inler - De Guzman (63. Callejon), Hamšík (80. Mesto), Mertens - Zapata (73. Higuain)

((foto))

BRATISLAVA. Slovan pokoril gólom, ale mnohí domáci fanúšikovia mu napriek tomu poriadne zatlieskali. Z úcty. Veď v Bratislave tiež vyrastal.

Kapitán SSC Neapol si v 35. minúte ideálne nabehol na center a hlavou prekonal svojho bývalého spoluhráča z reprezentácie Dušana Perniša.

Hamšík pri góle šikovne využil nedorozumenie domácej obrany s brankárom, ktorý neodhadol situáciu dobre.

Slovák v službách talianskeho klubu bol mužom zápasu.

Vybavil aj druhý gól, keď v 74. minúte elegantne prihral Higuaínovi. Argentínčan, vicemajster sveta, bol pritom na ihrisku iba pol minúty a presadil sa tiež hlavou.

Neapol hral, koľko potreboval

Najväčší favorit skupiny SSC Neapol podľa predpokladov dominoval v držaní lopty a zjavne hral iba toľko, čo potreboval. Šetril sily.

Tréner Slovana František Straka vynechal zo základnej jedenástky zvyčajného kapitána Igora Žofčáka, ďalší kľúčový hráč Marko Milinkovič naskočil až do druhého polčasu.

V úvode zápasu sa ojedinele snažil presadiť najmenší hráč na ihrisku Seydouba Soumah, inak však hral Slovan s veľkým rešpektom.

V druhom polčase sa domáci osmelili, začali viac útočiť a vytvorili si aj šance. Hlavne Milinkovič bol aktívny, jeho nasadenie Slovanu zjavne prispelo a oživilo hru.

Slovan aj s Halenárom

V základnej zostave Slovana prekvapujúco nastúpil aj Juraj Halenár, a to aj napriek veľkej nevôli fanúšikov, ktorí ho kritizovali za správanie v kabíne, voči nim, ale aj za slabé výkony.

„Nechceme, aby ďalej obliekal dres nášho klubu. Keby sa predsa Halenár dostal čo i len na lavičku v zápase s Neapolom, mimoriadne mu znepríjemníme celý zápas,“ vyhlásili pred zápasom.

Počas súboja bol pokoj, cez prestávku však domáci priaznivci Halenára zasypali nadávkami.

Sektor pre hostí bol plný, súboj priamo na Pasienkoch sledovalo 10 783 divákov. Taká návšteva tam už dávno nebola. Napriek tomu štadión nebol celkom vypredaný. Slovan privíta v treťom zápase Európskej ligy 23. októbra na Pasienkoch Spartu Praha.

Povedal po zápase

František Straka, tréner Slovana: "Je to škoda. Pripravovali sme sa na Neapol a vedeli sme, že ich tím je kvalitný. Mrzí nás chyba, ktorá prišla v prvom polčase. V tom druhom sme sa osmelili a veľa nechýbalo, aby sme dali gól. Neapol nám ukázal svoju kvalitu, a to musíme rešpektovať. Hamšík je úžasný hráč a dnes to len potvrdil."

Dušan Perniš, brankár Slovana: "Dali sme do toho to, čo sme sľúbili. Ak chcú ľudia nadávať, nech nadávajú na mňa za ten prvý gól. Marek Hamšík v podstate rozhodol o zápase, Neapol je momentálne o ňom. Mali sme šance, z priameho kopu sme nastrelili aj brvno. S takýmto súperom sa dá vyhrať, nie vyhrávať."

Rafael Benítez (tréner SSC Neapol): "Som veľmi spokojný s výsledkom. Víťazstvo je dielom celého kolektívu, nie jednotlivcov. Zápas sme kontrolovali, aj keď sme sa pred súperom museli mať na pozore - najmä po príchode Milinkoviča s jeho nebezpečnou ľavačkou. Slovan má svoju kvalitu, ukázal aj dobrú organizáciu hry. Verím, že v ďalších dueloch výsledkovo aj výkonmi nadviažeme na dnešné vystúpenie."

Richard Lásik, stredopoliar Slovana: "Myslím, že prvý polčas z mojej strany bol lepší ako ten druhý. Bol som v pohode, bez nervozity. Nemali sme veľa šancí, okrem brvna Marka (Milinkoviča) sme si myslím vytvorili ešte jednu príležitosť. Oni hrali to čo potrebovali. V druhom polčase sme si viac verili, súpera sme zatlačili, ale Neapol dal potom druhý gól a bolo po zápase. Hamšík je extratrieda, dal jeden gól, na druhý nahral, takže myslím, že nie je o čom."

Tomáš Jablonský, obranca Slovana: "Vedeli sme, že Neapol má veľkú silu, zároveň sme si uvedomovali, že sme nevyhrali päť uplynulých zápasov. Do stretnutia sme išli s tým, že sa chceme pozbierať a myslím, že v druhom polčase sme ukázali, že futbal hrať stále vieme. Bohužial, prehrali sme 0:2. Na našu sa hru sa však už dalo pozerať a to bolo pre nás pozitívne. Je pravda, že sme mohli hrať odvážnejšie, ale v takej kríze, v akej sme sa pred zápasom nachádzali, by sa otvorená hra so súperom rovnala samovražde. Nechceli sme, aby sme schytali podobný výprask ako v Berne. Samozrejme, aktuálne skóre po dvoch dueloch 0:7 nás neteší, musíme však na tom popracovať a zase začať strielať góly."

Erik Čikoš, obranca Slovana: "Z jednej strany môžeme byť spokojní, že sme konečne hrali lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch. Na tej druhej nás môže mrzieť výsledok, lebo myslím, že dnes sa s Neapolom dalo hrať. Veľká škoda prvého gólu súpera, následne nás určite mrzela Markova šanca, po ktorej mohlo byť 1:1 a stretnutie by sa vyvíjalo inak. Bola vidieť veľkosť hráčov Neapola, skúsene si to uhrali a vyhrali 2:0. Druhý gól padol po spolupráci Hamšíka s Higuainom, to sú tí veľkí hráči, ktorí z takýchto šancí vedia dať gól."

Marek Hamšík, kapitán SSC Neapol: "Teší ma gól a teší ma aj víťazstvo, takže som rád. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, Slovan dobre bránil. Z gólu som mal radosť, venoval som ho manželke. Som vďačný aj domácim fanúšikom, ktorí ma pri striedaní vytlieskali. Moji spoluhráči boli prekvapení z Pasienkov, dúfam, že v Bratislave čoskoro bude nový moderný štadión. Pri góle som si nabiehal na dlhú loptu, možno som Dušana trochu predstihol a padlo to tam. Určite to nebol pre mňa bežný zápas, veď som sa vrátil na Slovensko pred slovenských fanúšikov. Prišli sme si po víťazstvo a to sme splnili. Máme šesť bodov a to je dobré."

Sparta Praha (ČR) - Young Boys Bern (Švaj.) 3:1 (2:0)

Góly: 28. a 85. Lafata, 27. L. Vácha - 52. Hoarau, ŽK: 52. Konaté, 68. Kadeřábek - 4. Lecjaks, rozhodoval: Kukulakis (Gréc.), 10 205 divákov

Tabuľka I-skupiny

1. Neapol 2 2 0 0 5:1 6

2. Young Boys Bern 2 1 0 1 6:3 3

3. Sparta Praha 2 1 0 1 4:4 3

4. Slovan Bratislava 2 0 0 2 0:7 0

Priebeh zápasu

Zápas sa skončil. Slovan doma prehral s Neapolom 0:2.

80. min. Potlesku na Pasienkoch sa dočkal Marek Hamšík, tréner Benitéz ho z ihriska stiahol. Milinkovič následne z priameho kopu trafil brvno.

74. min. Hneď v prvej šanci strelil Higuaín gól, po skvelom centri od Hamšíka.

Gonzalo Higuaín - 0:2

73. min. Na ihrisko sa na posledných 20 minút dostal aj Gonzalo Higuaín. Nahradil Zapatu.

67. min. Oslnivý futbal sa na Pasienkoch nehrá, Slovan sa snaží viac útočiť, Neapol čaká na svoju ďalšiu šancu. Domáci však doteraz nevystrelili na bránku.

Marek Hamšík. FOTO SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK

60. min. Slovan v dvoch nádejných situáciach zastavil rozhodca, domáci v oboch prípadoch stáli v ofsajde.

46. min. V Bratislave sa začal druhý polčas.

Skončil sa 1. polčas. Hostia boli lepší a po góle Mareka Hamšíka vedú 1:0. "Slovan hrá s rešpektom, Neapol s pokojom čakal na svoju situáciu," povedal v RTVS Dušan Radolský. Neapol vedie na strely na bránku 5:0 a 10:1 celkovo.

Prvý gól takto oslavoval Marek Hamšík. FOTO - TASR

43. min. Jednoznačne najnebezpečnejším hráčom súpera Slovana je Marek Hamšík, na strely momentálne hostia vedú už 10:1. Šancu mal aj Slovan, Halenár sa nepresadil.

35. min. Prvým strelcom zápasu sa po zlom vybehnutí a chybe v obrane Slovana stal Marek Hamšík v drese Neapola.

Gól Mareka Hamšíka - 0:1

30. min. Ľavačkou pomedzi nohy Richarda Lásika vystrelil na Dušana Perniša v bránke Slovana Marek Hamšík. Perniš si aj s tou strelou poradil.

27. min. Zatiaľ je to zápas bez tempa, veľa taktiky, hovorí v RTVS Dušan Radolský. De Guzman nevyužil ani svoju druhú príležitosť.

19. min. Neapol mal v Bratislave prvú gólovú šancu, De Guzmanovu strelu však Perniš chytil.

17. min. Smerom na bránku Slovana vystrelil Slovák v drese Neapola Marek Hamšík a vytvoril len prvú pološancu zápasu.

10. min. Počas úvodných minút vystrelili obe mužstvá jednu stralu, bránku zatiaľ netrafil nikto. Hostia vedú v držaní lopty 60:40.

Zápas vysiela aj britská stanica BT Sport

4. min. Zatiaľ je to také opatrné hranie z jednej aj druhej strany, povedal spolukomentátor RTVS a futbalový tréner Dušan Radolský.

1. min. Zápas na bratislavských Pasienkoch sa začal. Neapol hrá v dresoch vo farbách džínsov.

0. min. Obe mužstvá nastúpili za ihrisko, zápas sa o pár sekúnd začne.

Domov»Futbal»Európska liga»Hamšík a Higuaín dali góly, Slovan s Neapolom prehral 0:2