Wengerovi sa nepáčil faul, strčil Mourinha do hrude

Arséne Wenger strčil do Josého Mourinha.
Arséne Wenger strčil do Josého Mourinha. (Autor: youtube printscreen)
Michal Trško, TASR|5. okt 2014 o 19:16

Mourinhova Chelsea s Arsenalom v londýnskom derby opäť vyhrala. Tabuľku Premier League vedie bez prehry.

BRATISLAVA. Ešte raz a pôjdete na tribúnu. Už v dvadsiatej minúte musel rozhodca Martin Atkinson riešiť konflikt trénerov futbalistov Chelsea a Arsenalu.

Pre Portugalčana Josého Mourinha je francúzsky tréner Arséne Wenger obľúbeným terčom dlhé roky.

Tentoraz sa obaja poštuchávali aj fyzicky. Francúz na lavičke Arsenalu do Mourinha rukami sotil pri postrannej čiare. Situáciu musel upokojovať štvrtý rozhodca.

„Na ihrisku sú dve technické zóny, nie jedna. Vstúpil do môjho priestoru,“ cituje Express Mourinha. Wenger sa bránil, že len zle videl, a tak sa kúsok prešiel.

"Nebolo to nič vážne. Skôr by som prešiel od A k B, čo je Sánchez. Išli tvrdo po ňom a škaredo ho zranili," tvrdil po zápase Wenger. Reagoval na faul Garyho Cahilla na Alexisa Sancheza.

Špecialista na prehry

Francúza pravdepodobne čaká disciplinárne konanie a je pripravený aj na kritiku zo strany médií.

"Som presvedčený, že mi budete dávať počas nasledujúcich troch týždňov lekcie z morálky. Ja ich môžem akceptovať," odkázal Wenger médiám.

Portugalčan si z trénera Arsenalu často robí žarty a neváha ísť až za čiaru. Vo februári mu napríklad vyčítal, že Arsenal pod jeho vedením nič poriadne nevyhral. „On je špecialistom na zlyhania,“ povedal o Francúzovi.

Wenger mu to konečne chcel vrátiť, ale ani uplynulý víkend jeho Arsenal na ihrisku Chelsea nevyhral. Po góloch Hazarda z penalty a Diega Costu prehral Wenger s Mourinhom aj dvanásty vzájomný zápas.

Z posledných šiestich zápasov vyhrala Chelsea päť. Len slabou útechou Arsenalu je, že stále vedie historickú bilanciu 71 – 55 – 59.

Arsenal netrafil bránku

Pre Chelsea sa však nedeľňajší zápas nezačal dobre. Už v prvom polčase musel z ihriska belgický brankár Thibaut Courtois.

Náhradník Petr Čech však gól nedostal. Arsenal ani raz nevystrelil na bránku a odišiel s prehrou.