Slovan prehral s Jokeritom Helsinki 2:4, Matikainen sa hneval

Tomáš Netík (Slovan) a vpravo Ryan Gunderson (Jokerit) v hokejovom zápase KHL.
Tomáš Netík (Slovan) a vpravo Ryan Gunderson (Jokerit) v hokejovom zápase KHL. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš, SITA|12. okt 2014 o 12:33

Slovan hral s Jokeritom Helsinki v KHL prvýkrát. Góly Nagya a Jegliča nestačili a prehral 2:4.

Kontinentálna hokejová liga

Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 12. Nagy (Tičar), 35. Jeglič (sam. nájazd) - 14. Moses (Omark, Lajunen), 26. Rita (Harju, Karalahti), 30. Koukal (Moses, Omark), 45. Harju (Rita).

Rozhodovali: Dejev, Namnov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Karalahti (Jokerit) na 10 min za napadnutie zozadu, 10.055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, Brejčák - Bartovič, Surový, Netík - Hudáček, Murley, Vondrka - Jeglič, Tičar, Nagy - Lunter, Bližňák, Šťastný

Jokerit Helsinki: Karlsson - Lajunen, Gunderson, Karalahti, Korpikari, Väänänen, Ohtamaa - Aaltonen, Kapanen, Sallinen - Rita, Hraju, Mäki - Moses, Koukal, Omark - Pöysti, Hahl, Ben-Amor

((foto))

BRATISLAVA. Slovan prehral pred vlastným vypredaným hľadiskom v KHL s fínskym nováčikom, ale Jokerit Helsinki predviedol v Bratislave výborný výkon.

Môže byť prekvapením tohto ročníka nadnárodnej ligy. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v druhej tretine.

Zmeny nepomohli

Fínsky tréner Slovana Petri Matikainen urobil oproti piatkovej prehre v Minsku viaceré zmeny v zostave, no neprinieslo to nič pozitívne.

Bratislavský tím hral komplikovane do strán a po rohoch klziska, chýbal mu priamočiary ťah na bránku.

Domáci sa síce ujali v 12. min vedenia zásluhou pohotovej strely Nagya v presilovke, lenže potom už ovládli ľad hráči z Helsínk. Hokejisti Jokeritu boli rýchlejší, presne kombinovali a mali lepšie organizovanú obranu.

V 14. minúte sa Moses z pravej strany ľahko dostal až pred Janusa a zblízka zasunul puk za jeho chrbát.

"Dôležité bolo, že sme zachytili úvod Slovana," povedal tréner Jokeritu Erkka Westerlund. "Potom sme si už vytvárali šance a vedeli sme ich premieňať. Som spokojný s hrou nášho tímu."

Slovanisti opäť zlyhali

Ďalšie okienka v defenzíve Slovana potrestali hostia dvoma gólmi v druhej tretine.

Domáci mohli zmeniť skóre v presilovkách pri vylúčení zlého muža Karalahtiho, no hra v početnej prevahe im včera nevychádzala.

"Neviem, čo sa s naším tímom opäť stalo v druhej tretine," hneval sa Matikainen. "Hrali sme pasívne, prestali sme korčuľovať, dostali sme lacné góly. Treba hrať šesťdesiat minút."

V poslednej tretine sa už Jokerit sústredil na udržanie víťazstva a Slovan nemal energiu, aby vývoj obrátil.

"Súper nám zatvoril stredné pásmo. Z našej strany to dnes nebol dobrý výkon," povedal Ladislav Nagy, ktorý strelil svoj 11. gól sezóny. Vlani hral v Jokerite. "So Slovincami Tičarom, Jegličom som nastúpil prvý raz, hralo sa mi s nimi celkom dobre."

Najbližšie sa Slovan predstaví v utorok 14. októbra na ľade Medveščaku Záhreb a pokračovať bude šnúrou v Rusku - v Čeľabinsku, Chanty-Mansijsku, Nižnekamsku a Togliatti.

Vo štvrtok 30. októbra o 19.30 h privítajú Slovanisti nováčika súťaže Sibir Novosibirsk.

Povedali po zápase

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Jokerit hral s menšími zmenami oproti predchádzajúcej sezóne. Súper veľmi dobre zatvoril stredné pásmo. Dnes to nebolo z našej strany dobré, musíme hrať jednoduchšie. Príliš veľa sme si to prihrávali vzadu, musíme rýchlejšie nahadzovať puk dopredu. S Tičarom a Jegličom som hral prvýkrát, cítil som sa s nimi na ľade dobre, mali sme aj niekoľko šancí."

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Dobre sme sa na súpera pripravili, hrali v úvode aktívne, dobre korčuľovali a vytvorili si šance. Takto by sme mali hrať doma celých 60 minút. V druhej časti sa to zlomilo, hrali sme slabo. Opakuje sa to dookola. Inkasovali sme lacné góly. Jokerit bojoval do konca a nám sa veľmi ťažko vracalo do zápasu. Pokúsili sme sa niečo urobiť s výsledkom, ale už sme len skorigovali. Musíme pracovať na tom, aby sme hrali vyrovnane počas celého stretnutia. Nemám rád prehry."

Erkka Westerlund (tréner Jokeritu): "Bol to dobrý zápas pred skvelou diváckou kulisou s veľmi dôležitým víťazstvom pre náš tím. Slovan bol v úvode lepší, no zachytili sme tlak súpera. Potom sme prevzali aktivitu a dali góly. Príliš veľa sme sa nechali vylučovať, čo sťažilo našu cestu za triumfom. Som spokojný s nasadením hráčov a samozrejme aj s výsledkom."

Priebeh zápasu

Zápas sa skončil. Jokerit Helsinki v Bratislave vyhral 4:2.

pucik_15.jpg 56. min. Poslednú nádej na body v tomto zápase vybojoval gólom z trestného strieľania Slovinec Jeglič. Rozhodca potrestal hákovanie hostí.

50. min. Slovan sa snaží s výsledkom niečo urobiť, zdá sa však že o výsledku je už rozhodnuté. Jokerit kontroluje pribeh hry i výsledok.

pucik_15.jpg 46. min. Harju zrejme rozhodol o víťazovi dnešného zápasu. Opäť tesne pred Janusom zostal hráč Jokeritu sám a dostal puk cez Janusa. Jokerit vedie v Bratislave 4:1.

41. min. Slovanisti vybojovali úvodné vhadzovanie v tretej tretine. Na otočenie stavu majú posledných 20. minút.

Druhá tretina sa skončila. Hokejisti Jokeritu strelili v druhej časti hry dva góly a vedú 3:1.

36. min. Po tvrdom ataku Karalahtiho zozadu na Sersena bude Slovan hrať aj ďalšiu presilovku. Kalahti bol dovtedy vylúčený, na ľad len naskočil a hrubo napadol Slovanistu.

pucik_15.jpg 30. min. Petr Koukal využil drobný zmätok v obrane Slovana po vyrazení puku Janusom a zabezpečil Jokeritu vedenie už 3:1. Spoza bránky Koukalovi šikovne nahral Moses. Jokerit vedie v Bratislave 3:1.

21. min. V Bratislave sa začala druhá tretina. Prvú strelu na bránku Jokeritu poslal Foster, Karlsson puk chytil do lapačky.

Prvá tretina sa skončila. Slovan doma remizuje s Jokeritom Helsinki 1:1. Domáci vyhrali prvú časť hry na strely 10:7, na vyhraté vhadzovania 11:7. Pomer vylúčených je 3:4.

pucik_15.jpg 14. min. Vedenie domácich trvalo len necelé dve minúty. Na 1:1 vyrovnal v ďalšej presilovke Moses.

pucik_15.jpg 12. min. Slovan hral prvú presilovku aktívne a v jej závere si vynútil ďalší faul. Hra v početnej výhode teda bude pokračovať. Druhú presilovku Ladislav Nagy využil a strelou z pravého kruhu prekonal Karlssona.

10. min. Dvakrát sa do nádejnej pozície pred bránkou hostí dostal Vondrka. Stav zostáva 0:0 na góly, 4:1 pre domácich na strely. Slovan hrá prvú presilovku zápasu.

5. min. Hrá sa od prvých minút zaujímavý hokej. Možnosť prestreliť Karlssona v bránke Jokeritu mal od modrej Hudáček. Trafil len ochranné sklo.

1. min. Bratislavský zápas slovenského a fínskeho družstva v ruskej KHL sa začal.

0.min. Hokejisti oboch mužstiev nastupujú na ľadovú plochu Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral s Jokeritom Helsinki 2:4, Matikainen sa hneval