Rozhodca poškodil Slovákov, nepostúpili na majstrovstvá Európy

Rozhodca ukazuje červenú kartu Ondrejovi Dudovi.
Rozhodca ukazuje červenú kartu Ondrejovi Dudovi. (Autor: TASR/Martin Baumann)
Sportnet|14. okt 2014 o 15:30

Slovenskí futbalisti do 21 rokov prehrali s Talianmi 3:1. Rozhodca dvoch našich vylúčil a odvolal aj penaltu.

Kvalifikácia o postup na ME 2015 do 21 rokov - utorok - odvety

Taliansko - Slovensko 3:1 (2:0)

Góly: 5. Bernardeschi, 15. Belotti (11 m), 90. Longo - 63. Lobotka

Rozhodoval: Steven McLean, ŽK: Viviani, Crisetig, Berardi, Biraghi - Duda, Zreľák, Lásik, Rusov, Teixeira, ČK: 35. Duda po dvoch ŽK, 78. Zreľák po dvoch ŽK, 5000 divákov

/prvý zápas 1:1, na ME 2015 postúpilo Taliansko/

Taliansko: Bardi - Bianchetti, Rugani - Zappacosta, Biraghi - Crisetig, Viviani (54. Benassi), Battochio - Bernadeschi, Berardi (86. Baselli), Belotti (77. Longo)

Slovensko: Rusov - Pauschek, Niňaj (21. Škriniar) , Teixeira, Mazáň - Lásik, Paur (46. Lobotka) - Schranz (83. Malec), Duda, Hrošovský - Zreľák

REGGIO EMILIA. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov si nezahrajú na budúcoročných majstrovstvách Európy v Česku.

Rozhodla o tom utorková prehra v odvetnom zápase play-off kvalifikácie v Taliansku 1:3, v piatok sa v Zlatých Moravciach zrodila remíza 1:1.

Slováci hrali od 35. min bez Dudu, ktorého prísne vylúčil škótsky rozhodca McLean.

Našim neodpískali ani jasnú penaltu po faule na Schranza v 74. min. Chybu spravil rozhodca aj na druhej strane, červenú kartu mal dostať Škriniar.

Rozhodca následne vylúčil z lavičky technického vedúceho Davida Vailinga aj trénera Ivana Galáda. Slovensko hralo dvojnásobnú oslabovku po červenej karte pre Adama Zreľáka.

Slovákom nevyšiel vstup do zápasu, keď už v 5. min prehrávali po krásnej strele Bernardeschiho. O desať minút bolo 2:0, penaltu premenil Belotti.

Taliani hrali v druhom polčase pasívne, čo sa im vypomstilo, keď inkasovali po Lobotkovej strele. Na konečných 3:1 v 90. min dal v protiútoku Longo.

Národný tím sa teda nepredstaví druhýkrát na kontinentálnom šampionáte. Prvýkrát sa to podarilo v roku 2000, keď generácia okolo Vratislava Greška, Szilárda Németha či Miroslava Barčíka a Karola Kisela pod vedením Dušana Radolského obsadila štvrté miesto a kvalifikovala sa aj na olympijské hry 2000 do Sydney.

Povedali po zápase

Ivan Galád, tréner SR 21: "Nikdy som nepredpokladal, že na medzinárodnej úrovni môže niekto tak poškodiť slovenských hráčov. Viac to nekomentujem."

Luigi di Biaggio, tréner Talianska 21: "Postúpiť na ME je skvelý pocit, náš výkon v druhom polčase bol však pre mňa sklamaním. Skomplikovali sme si situáciu a nechýbalo veľa, aby Slováci vyrovnali."

Ondej Duda, stredopoliar SR: "Po vyradení z Ligy majstrov som si myslel, že napriek môjmu mladému veku 19 rokov som už vo futbale zažil všetko a že nič takéto sa nemôže stať. Potom prídeme do Talianska, kde by mali rozhodcovia pískať rovnako na obe strany a každý videl, aký mali meter. Červené karty radšej nekomentujem, pri mojej prvej žltej zohrali úlohu emócie. V kabíne bol nálada, ako keby niekto umrel."

Patrik Hrošovský, stredopoliar SR: "Radšej nebudem nič hovoriť, ťažko sa mi hovorí po tomto zápase. Prvý polčas sme si pokazili, no v druhom sme o jedného menej bojovali a chýbal kúsok, aby sme to zvládli."

Adam Zreľák, útočník SR: "V prvom rade treba povedať, že rozhodca nezvládol zápas. Hneď v úvode nám dal kartu za zdržiavanie, a to sa predsa na začiatku stretnutia nerobí. Dvadsať minút nás potom Taliani tlačili, keď sme však zabrali v druhom polčase, boli sme lepší ako súper. Potom arbiter nariadil penaltu proti domácim, ale vzápätí ju zrušil a dal iba roh. Keby to nechal tak, určite by sme 'jedenástku ' premenili a potom už ubránili tú remízu. Toto, čo predviedol rozhodca, by sa vo futbale nemalo robiť. V desiatich sme hrali lepšie ako oni, súper len odkopával lopty. Ešte aj keď nás bolo o dvoch menej, tak sme ich tlačili. Napokon sme inkasovali z brejku, keď sme hrali vabank. S tým sa už nedalo nič robiť."

Online prenos a góly

Zápas sa skončil.

90. min - Taliansko strelilo gól. Je rozhodnuté, v protiútoku strelil tretí dnešný domáci gól Longo.

88. min - Domáci mohli definitívne rozhodnúť, spoza šestnástky ale Benassi netrafil bránku.

77. min - Druhú žltú a následne červenú kartu dostal aj Adam Zreľák. Rozhodca vykázal na tribúnu nervózneho trénera Ivana Galáda.

74. min - Chvíľu to vyzeralo, že Schranz dravým prienikom vybojoval penaltu, podľa opakovaného záberu ju mal rozhodca odpískať. Po dohovore s asistentom tak však nespravil. Rozhodca však predtým na druhej strane po jednoznačnom faule nevylúčil (a mal) Škriniara.

67. min - Slováci sú nebezpeční, po signále tvrdo vystrelil Zreľák, jeho strelu Bardi vyrazil.

64. min - Slovensko strelilo gól. Taliani hrali od začiatku druhého polčasu pasívne. Využil to Stanislav Lobotka, ktorý tečovanou strelou znížil na jednogólový rozdiel. Akákoľvek remíza by Slovákov posunula na majstrovstvá Európy.

59. min - Po Lobotkovom centri sa k strele z uhlu dostal Zreľák, strelu ale zastavila domáca obrana.

55. min - Lásik v strede poľa prehral súboj, do šance sa dostal Berardi, jeho strela ľavou nohou však minula Rusovovu bránku.

46. min - Začal sa druhý polčas. Tréner Slovenska Ivan Galád poslal na ihrisko namiesto Jakuba Paura Stanislava Lobotku.

I. polčas

Skončil sa prvý polčas. Slováci rýchlo prehrávali 0:2. Nádeje na akúkoľvek remízu, ktorá by v tomto momente znamenala slovenský postup, sú ešte nižšie po tom, ako v 34. min dostal druhú žltú a následne červenú kartu Ondrej Duda.

45.+ min - Slováci mohli skórovať, po rohovom kope hlavičkoval Schranz, lopta skončila na hornej sieti.

34. min - Ondrej Duda dostal druhú žltú kartu a rozhodca ho vylúčil. Duda nehral prvý zápas v Zlatých Moravciach pre disciplinárny trest.

25. min - Taliani sa nestiahli, naďalej útočia. Teraz dvakrát vystrelili, ani raz však netrafili slovenskú bránku.

15. min - Taliansko strelilo gól. Belotti premenil pokutový kop po tom, ako v šestnástke fauloval Jakub Paur.

13. min - Berardiho strelu zo strednej vzdialenosti vyrazil Rusov pred seba, dorážka Bernardeschiho nebola úspešná.

11. min - Slovensko malo šancu na vyrovnanie. V rýchlom protiútoku Zreľák prihral Paurovi, ktorý mu loptu vrátil. Strelu slovenského útočníka tečovala domáca obrana na roh.

6. min - Taliansko strelilo gól. Niňaj nedôrazne odkopol loptu. Dostal sa k nej domáci Bernardeschi a parádnou strelou poslal domácich do vedenia. Pre Slovákov sa nič nemení. Ak chcú pomýšľať na postup, naďalej musia skórovať.

1. min - Zápas sa začal. V slovenskej zostave je jedna zmena oproti prvému zápasu. Mihalíka nahradil Duda.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Rozhodca poškodil Slovákov, nepostúpili na majstrovstvá Európy