Zomrel Vladimír Hrivnák, víťaz Pohára víťazov pohárov so Slovanom

Vladimír Hrivnák (vľavo), Ľudovít Cvetler a Ján Čapkovič pózujú s trofejou za víťazstvo v Pohári víťazov pohárov 1969. (Autor: TASR)
SITA|18. okt 2014 o 14:18

Obranca Slovana Bratislava si zahral aj na majstrovstvách sveta 1970 v Mexiku.

BRATISLAVA. Vo veku 69 rokov zomrel v piatok popoludní bývalý 13-násobný futbalový reprezentant ČSSR a účastník majstrovstiev sveta v Mexiku 1970 Vladimír Hrivnák.

V roku 1969 sa tešil z historického triumfu Slovana Bratislava v Pohári víťazov pohárov po finálovej výhre nad Barcelonou 3:2.

Rodák z Banskej Bystrice prišiel v roku 1963 do bratislavského Slovana z Rimavskej Soboty a po dvoch rokoch, ako 21-ročný debutoval v lige. Počas desaťročného pôsobenia v klube z Tehelného poľa okrem spomenutého triumfu v PVP prispel aj k federálnemu titulu o rok neskôr.

Od gymnastiky k futbalu

Na vrcholnej úrovni odohral Hrivnák (nar. 23. apríla 1945) osem sezón v belasom drese, v začiatkoch nastupoval po boku Vencela, Popluhára, Jokla či Hrdličku, končil v roku 1973 v ére Ondruša, Gögha, bratov Čapkovičovcov.

Obratný obranca, ktorý bol predtým gymnastom, debutoval v reprezentácii 14. septembra 1969 v Prahe na Letnej proti Maďarsku v kvalifikácii MS 1970. Hrivnák vtedy v polčasovej prestávke za nepriaznivého stavu 1:2 vystriedal Františka Plassa a napokon sa podieľal na zisku dôležitého bodu pri nerozhodnom výsledku 3:3.

Zahral si aj na MS v Mexiku

Nastúpil aj v dueli proti Írsku (3:0) a pomohol vybojovať zverencom trénera Jozefa Marka postup na svetový šampionát do Mexika. Na záverečnom turnaji MS 1970 potom v Guadalajare odohral celý zápas v skupinovej fáze proti Anglicku (0:1), v obrannej štvorici nastúpil spolu s Migasom, Dobiášom a Hagarom.

Po skončení aktívnej činnosti sa venoval trénerstvu. Viedol juniorov Slovana Bratislava, neskôr aj Dunajskú Stredu, ZŤS Košice, Inter Bratislava, Matador Púchov a ŠKP Bratislava.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Zomrel Vladimír Hrivnák, víťaz Pohára víťazov pohárov so Slovanom