Škrtel aj Hamšík zažili napínavý finiš, góly padali v posledných minútach

Hráči Atlética Madrid.
Hráči Atlética Madrid. (Autor: SITA/AP)
Marek Kantorík|19. okt 2014 o 09:28

Futbalové a hokejové zápasy, ktoré sa v nedeľu oplatilo sledovať.

BRATISLAVA. Futbalisti Liverpoolu vyhrali v ligovom zápase s bláznivým koncom na pôde Queens Park Rangers 3:2.

V závere padli štyri góly v priebehu ôsmich minút. Liverpool viedol, ale v 87 minúte vyrovnal Vargas. V 90. minúte poslal hostí do vedenia Coutinho, ale o dve minúty bolo opäť vyrovnané vďaka Vargasovi. V 95. minúte zlomil domácich vlastný gól Caulkera.

Domáci mali kus smoly, dvakrát nastrelili brvno a dali si až dva vlastné góly. Slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel odohral celý zápas.

Veľmi podobný scenár sa naplnil aj v Talianku. Inter Miláno hral s Neapolom dlho bez gólov a už sa zdalo, že sa tak súboj aj skončí.

V záverečnej štvrťhodine však padli hneď štyri góly. Hostia dvakrát viedli vďaka presným zásahom Cajellóna, domácim sa však vždy podarilo bleskovo vyrovnať. Marek Hamšík nastúpil v základnej jedenástke Neapola a hral do 62. minúty.

Primera Division 8. kolo

Atlético Madrid - Espanyol 2:0 (1:0)

Góly: 43. Tiago, 71. Suarez

Gól Tiaga.

Predzápasové kurzy: 1,3 - 4,9 - 11

Španielsky majster zahral proti nepríjemnému Espanyolu rutinérsky. Nikam sa nehrnul, počkal si na svoje šance a využil ich. Ani v závere Atlético nepripustilo žiadnu drámu.

Madridčania ostali v tabuľke na 5. mieste, ale dotiahli sa na Valenciu, ktorá prekvapujúco prehrala v La Coruni. Na vedúcu Barcelonu strácajú päť bodov.

Premier League 8. kolo

Q.P.R. - FC Liverpool 2:3 (0:0)

Góly: 87. a 90.+2 Vargas - 67. Dunne (vlastný), 90. Coutinho, 90.+5 Caulker (vlastný)

Vlastný gól Dunnea.

1:1.

1:2.

2:2.

2:3.

Predzápasové kurzy: 5,3 - 3,8 - 1,7

Liverpool zápas s bláznivým koncom na pôde Queens Park Rangers napokon dotiahol do víťazného konca, hoci na trávniku rozdiely v menách, rozpočtoch a postavení cítiť príliš nebolo.

Tri body pomohli Liverpoolu vyšvihnúť sa na piatu priečku tabuľky, Queens Park Rangers ostali poslední.

Kontinentálna hokejová liga

Petrohrad - Omsk 3:2 po predĺžení

Gól: 35. Thoresen, 51. Ericsson, 64. Panarin - 32. Kulik, 49. Popov

Predzápasové kurzy: 1,5 - 4,3 - 4,6

Petrohrad vyhral päťkrát za sebou, je aktuálne najlepším tímom súťaže a bol favoritom aj proti Omsku. Lenže mužstvo zo Sibíra kládlo veľký odpor.

Avangard dvakrát viedol, ale Petrohrad dokázal zakaždým pomerne rýchlo vyrovnať. Zápas vyústil až do predĺženia a v ňom rozhodol o víťazstve domácich Panarin.

Tipsport extraliga 15. kolo

Banská Bystrica - Nitra 7:3

Góly: 15. Zigo (Róth), 19. Hudec (Block, Bambúch), 21. Kytnár (Hudec, Block), 30. Kafka (Handlovský), 33. Handlovský (Bambúch), 36. Biro (Róth), 48. Handlovský (Preisinger, Kafka) - 1. Nádašdi (L. Novák), 23. J. Ručkay (H. Ručkay, M. Novák), 25. Tománek (L. Novák, Stümpel)

Predzápasové kurzy: 2,2 - 4,2 - 2,4

Banská Bystrica vyhrala presvedčivo 7:3. Hostia viedli už po 21 sekundách, neskôr dokázali z 1:3 vyrovnať na 3:3, ale doplatili na útočnú hru a časté vylúčenia.

Vyrovnaný stav bol iba do polovice stretnutia, potom už strieľali góly len Bystričania.

Serie A 7. kolo

Inter Miláno - Neapol 2:2 (0:0)

Góly: 82. Guarin, 90.+2 Hernanes - 79. a 90. Callejón

Predzápasové kurzy: 2,4 - 3,2 - 3

Ak sa diváci takmer 80 minút náhodou nudili, v závere si mohli vychutnať krásne futbalové divadlo so štyrmi gólmi. Neapol dvakrát viedol, ale domáci zakaždým zdvihli hlavu a dokázali odpovedať.

Jediná smola pre oba tímy je, že získali len bod. Neapol je v tabuľke až siedmy, Inter ešte o dve priečky nižšie.

Gól Callejóna na 1:2.

Gól Hernanesa na 2:2.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Škrtel aj Hamšík zažili napínavý finiš, góly padali v posledných minútach