Slovan zdolal Jugru 4:3 po nájazdoch, Nagy má ďalšie 4 body

Sprava: Ladislav Nagy, Rok Tičar a Žiga Jeglič.
Sprava: Ladislav Nagy, Rok Tičar a Žiga Jeglič. (Autor: SITA)
Sportnet|20. okt 2014 o 14:29

Útočník Slovana rozhoduje zápasy, v Chanty-Mansijsku mal bilanciu 2+2, celkovo má už 20 bodov (13+7).

Jugra - Slovan 3:4 po nájazdoch

(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 7. Maxwell (Kašpar), 10. Pepeljajev (Maxwell Magogin) 37. Gusev (Larsen, Čibisov) - 6. Nagy (Jeglič, Starosta), 38. Jeglič (Nagy), 47. Mihálik (Nagy), rozhodujúci nájazd Nagy

Nagyov rozhodujúci nájazd:

Jugra: Birjukov (65. Gorjačevskich) - Larsen, Mamkin, Sergejev, Želdakov, Stalnov, Sokolov, Pepeljajev, Putilov - Gorbunov, Maxwell, Kašpar - Bulianskij, Magogin, Gusev - Čibisov, Romancev, Bortnikov - Jacenko, Točickij, Korenev

Slovan: Backlund - Štajnoch, Sigalet, Sersen, Baranka, Foster, Starosta, Mihálik - Netík, Surový, Bartovič - Vondrka, Nedorost, Hudáček - Nagy, Tičar, Jeglič - Kudrna, Bližňák, Lunter

Rozhodcovia: Beljajev, Gamalei - Strelcov, Tarasov, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelok v KHL na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 4:3 po nájazdoch. Belasí ukončili štvorzápasovú sériu bez bodového zisku.

Hrdinom zápasu sa stal najproduktívnejší hráč hostí Ladislav Nagy, ktorý strelil úvodný gól, na ďalšie dva prihral a ako jediný premenil svoj nájazd a rozhodol tak o zisku dvoch bodov.

Belasí pokračujú v päťzápasovom tripe po súperových klziskách v stredu 22. októbra proti Nižnekamsku (17.00 h) a o dva dni neskôr ho ukončia na štadióne v Togliatti (17.30 h).

Hlasy po stretnutí:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Odohrali sme ďalší náročný duel. Mali sme trošku horší štart, v prvých dvoch tretinách sme spravili dosť chýb, bolo ich viac ako v predošlých zápasoch. V druhej prestávke sme hráčom povedali, že musíme hrať oveľa jednoduchšie. Tretia tretina bola najlepšia, chlapci hrali podľa pokynov, podarilo sa nám vyrovnať. Boli sme aktívni, zápas sa nám v riadnom hracom čase nepodarilo rozhodnúť. Nájazdy sú už lotéria, no som veľmi rád, že sa nám ich podarilo zvládnuť. Výhra a zisk dvoch bodov do tabuľky sú veľmi dôležité."

Vladimír Mihálik, obranca Slovana: "V prvej tretine nás zatlačili, dostali sme góly po vlastných chybách, ktoré sme nemuseli urobiť. V tretej tretine sme zapli, podarilo sa nám vyrovnať a chvalabohu sme vyhrali na samostatné nájazdy. Pri mojom vyrovnávajúcom góle mi Laco Nagy puk krásne nechal, pričom na seba nalákal brániacich hráčov. Veľmi som nerozmýšľal, zavrel som oči, tvrdo vystrelil a bol z toho gól."

Ladislav Nagy, útočník Slovana: "Dnes sme sa dosť trápili, nehrali sme dobre a tak zostáva veriť, že táto výhra nás nakopne do ďalších zápasov. Osobne som rád, že našu päťku bolo vidieť a dala viac gólov. Dnes musíme byť vďační aj za tie dva body, pretože po hernej stránke to naozaj nebolo dobré. Musíme ešte viac makať a verím, že sa to v najbližších zápasov otočí. Situáciu pri mojom prvom góle na tréningoch teraz často trénujeme. Máme sa tlačiť pred bránku a snažiť sa tečovať puky, ktoré nám obrancovia pred brankára nahadzujú. Je úplne jedno, kto dá tie góly, teraz je nesmierne dôležité, aby sme začali znovu vyhrávať a udržali sa na priečkach, z ktorých sa postupuje do play off. Z tohto pohľadu budú veľmi dôležité práve zápasy, ktoré nás čakajú najbližšie do konca októbra."

Žiga Jeglič, útočník Slovana: "Aj keď sme sa rýchlo ujali vedenia, nebol to z našej strany dobrý začiatok. Inkasovali sme dvakrát z prečíslení po našich stratách puku, keď sme krátko predtým nepremenili naše vyložené šance na zveľadenie náskoku. Potom to bola pre nás najmä mentálna skúška, museli sme sa pokúsiť vrátiť sa do zápasu, čo sa nám krátko pred koncom druhej tretiny podarilo. V tretej sme ukázali náš charakter a obrovskú vôľu tento zápas vyhrať a myslím, že sme si aspoň tie dva body zaslúžili."

Gólový zostrih zápasu:

KHL - pondelok:

Čeľabinsk - Záhreb 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 35. Čistov, 53. Peňkovskij - 24. Anderson, 25. Leino, 28. Trotter, 48. St. Pierre

Nižnekamsk - Mytišči 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 21. Chochrjakov, 25. Stapleton - 16. Rukavišnikov, 24. Černov, 60. Engqvist

Kašpar nedal

V domácej bránke stojí náhradník Gorjačevskich a hneď v úvodnom nájazde ho prekonal Nagy.

Po predĺžení je to stále 3:3, idú nájazdy.

Po 60 minútach to je 3:3, strely na bránku 17:22.

52. min: Slovan nevyužil presilovku pri vylúčení Gorbunova.

Mihálik je po Sersenovi, ktorý dal doteraz v sezóne dva góly, len druhým bekom belasých, ktorí v 18 zápasoch skóroval.

45. a 47. min: Na trestnej je druhýkrát v zápase Mario Lunter, oba razy to bolo podrazenie. Hneď, ako sa však vrátil, Slovan vyrovnal. Strelcom je siedmy obranca zápasu v drese hostí Vladimír Mihálik, ktorý vyrovnal peknou strelou do vinkla. Prihral mu Nagy, ktorý má v zápase bilanciu už 1+2.

44. min: Na trestnej bol domáci Romancev po faule na Hudáčka, Slovan hral po dlhom čase presilovku, Starosta mohol po prihrávke Nagya vyrovnať, ale vystrelil nad.

38. min: Slovan vzápätí dal gól, 53 sekúnd po góle domácich znížil Jeglič, aj Nagy má druhý bod v zápase, teraz za prihrávku.

35. min: Hokej v tejto časti za veľa nestojí, Jugra ani poriadne nestrieľa, úspešne bráni svoj chudobný náskok. Von ide Surový. Domáci v 37. minúte využili druhú presilovku, vedú 3:1.

Z druhej tretiny ubehlo 6 minút, veľa sa na ľade neudialo. Von ide Baranka. Vrátil sa až po dvoch minútach.

Tretina sa dohrala viacmenej v réžii domácich, Slovan už niekoľký zápas po sebe dobre nehrá. Od gólu na 2:1 domáci ani nevystrelili na Backlunda, strely sú zatiaľ 4:7.

12. a 13. min: Vylúčení sú dvaja hráči Slovana, obaja za hákovanie. Najskôr Štajnoch, po ňom Nagy, Jugra hrá minútovú presilovku o dvoch hráčov. Nevyužila ju.

10. min: Vylúčenie Luntera potrestali domáci využitou presilovkou. Backlund inkasoval zo 4 striel dva góly. Škoda, lebo oslabenie vyzeralo nádejne, a to dokonca aj na potenciálny gól pre Slovan. Je to ale 2:1:

7. min: Aj domáci vyslali druhú strelu v zápase, ktorá bola gólová, je to 1:1. Slovan viedol 47 sekúnd.

6. min: Slovan vyslal v zápase druhú strelu, jej autorom bol po teči Nagy a padlo to tam, Slovan vedie 1:0.

4. min: Na trestnej lavici sedel domáci Bortnikov za to, že podrazil Nagya, ale Slovan presilovku v úvode nevyužil. Vondrka nastrelil len žŕdku, Nedorost dobre nedorazil.

Zápas sa začal. V bránke domácich je Birjukov, za hostí chytá Backlund.

Domov»Hokej»KHL»Slovan zdolal Jugru 4:3 po nájazdoch, Nagy má ďalšie 4 body