Sergio Agüero strieľa úvodný gól v Moskve.
Sergio Agüero strieľa úvodný gól v Moskve. (Autor: TASR/AP)
Karol Svozil|21. okt 2014 o 18:46

Schalke pri výhre 4:3 pomohol rozhodca. Barcelona vyhrala nad Ajaxom 3:1.

BRATISLAVA. Neuveriteľnú kanonádu videli diváci na ôsmich štadiónoch v utorkových zápasoch 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov vo futbale.

Už do polčasu padlo spolu 21 gólov a strelci boli aktívni aj v druhom polčase. Spolu padlo až 40 gólov, čo dáva veľmi vysoký priemer až 5 gólov na jedno stretnutie.

Najviac prekvapili sedemgólové domáce debakle AS Rím od Bayernu a Borisova od Donecka. Piatimi gólmi sa zaskvel Brazílčan v drese ukrajinského tímu - celým menom - Luiz Adriano de Souza da Silva.

Päť gólov v jednom zápase LM dal doteraz len Lionel Messi, FC Barcelona pred necelými troma rokmi zdolala Leverkusen 7:1. Tu sú góly Luiza Adriana:

Dráma sa konala v Gelsenkirchene, Schalke síce viedlo 3:1, oslabený Sporting dokázal vyrovnať na 3:3, ale penaltu v 3. minúte nadstaveného času premenil Choupo-Moting a nemeckému tímu zabezpečil prvú výhru.

Pravda, zápas ovplyvnl ruský rozhodca Karasev, ktorého druhá žltá karta pre Mauricia z tímu hostí bola veľmi prísna a jedenástka v nadstavenom čase pravdepodobne nemala byť, keďže hráč Sportingu Adrien Silva rukou nezahral.

Prekvapil tím CSKA Moskva, ktorý dokázal polčasovú stratu 0:2 s anglickým majstrom City v druhom polčase zmazať.

Messi s Neymarom rozhodli o tom, že Barcelona vyhrala nad Ajaxom a Cavani na Cypre zasa o tom, že PSG je aj naďalej pred Barcelonou v tabuľke prvý.

E-skupina:

CSKA Moskva - Manchester City 2:2 (0:2)

Góly: 64. Doumbia, 86. Natcho (11 m) - 29. Aguero, 38. Milner, zápas sa hral bez divákov

AS Rím – Bayern 1:7 (0:5)

Góly: 66. Gervinho - 9. a 30. Robben, 23. Götze, 25. Lewandowski, 35. Müller (11 m), 78. Ribery, 80. Shaqiri

Schalke - Sporting Lisabon 4:3 (1:1)

Góly: 34. Obasi, 51. Huntelaar 60. Höwedes, 90.+3. Choupo-Moting (11 m) - 16. Nani, 63. a 78. Adrien Silva (prvý z 11 m), ČK: 33. Mauricio (Sporting)

Chelsea - Maribor 6:0 (3:0)

Góly: 13. Remy, 23. Drogba (11 m), 31. Terry, 54. Viler (vlastný), 77. a 90. Hazard (prvý z 11 m)

Borisov - Šachtar Doneck 0:7 (0:6)

Góly: 12. Alex Teixeira, 28., 36., 40., 44. a 81. Luiz Adriano (prvý a piaty z 11 m), 35. Douglas Costa

FC Porto - Bilbao 2:1 (1:0)

Gól: 45. Herrera, 75. Quaresma - 58. Guillermo Fernandez

1. Porto 3 2 1 0 10:3 7
2. Šachtar 3 1 2 0 9:2 5
3. BATE 3 1 0 2 2:14 3
4. Bilbao 3 0 1 2 2:4 1

Domov»Futbal»Liga majstrov»Liga majstrov: Bayern vyhral v Ríme 7:1, Doneck v Borisove 7:0. Adriano dal päť gólov