Wozniacka po dlhočiznej dráme zdolala Šarapovovú, Radwaňská neskoro Kvitovú

Dánska tenistka Caroline Wozniacká odvracia úder Ruske Marii Šarapovovej.
Dánska tenistka Caroline Wozniacká odvracia úder Ruske Marii Šarapovovej. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. okt 2014 o 17:27

Normálne o takomto čase spím. Možno aj preto som mala pomalší štart, uviedla Kvitová.

SINGAPUR. Dánska tenistka Caroline Wozniacka zvíťazila v utorkovom zápase ženského Masters nad Ruskou Mariou Šarapovovou po trojhodinovej dráme 7:6 (4), 6:7 (5), 6:2 a na MS WTA Tour dosiahla prvý triumf v bielej skupine.

O osude vyrovnaného stretnutia sa muselo rozhodnúť až v treťom sete, keď prvé dve dejstvá ukončil až tajbrejk.

Ôsma najvyššie nasadená Dánka mala v kľúčových momentoch viac fyzických i psychických síl ako svetová dvojka, po 193 minútach premenila prvý mečbal a napokon slávila ťažko vybojované víťazstvo.

Šarapovovú zradil servis, zahrala až 15 dvojchýb. Navyše sa prezentovala až 76 nevynútenými chybami, čo bolo vyše dvojnásobne viac ako jej súperka (37).

Wozniacka potvrdila, že proti Ruske vie zahrať, keď ju predtým zdolala aj v 4. kole na uplynulom US Open.

Účinkovanie na finálovom turnaji v Singapure začala výhrou aj Poľka Agnieszka Radwaňská. Šiesta najvyššie nasadená hráčka zdolala turnajovú trojku Češku Petru Kvitovú za 90 minút.

"V porovnaní s minulými ročníkmi MS WTA Tour som pred tohtoročným podujatím nehrala tak veľa zápasov, čo myslím, že mi pomohlo. Už viem, ako v závere sezóny dostať zo seba to najlepšie," komentovala Radwaňská.

Jej súperke sa nepáčil čas začiatku stretnutia, keď obe tenistky nastúpili na kurt o 23.00 h tamojšieho času.

"Normálne o takomto čase spím. Možno aj preto som mala pomalší štart. Agnieszka nehrala nič špeciálne, odvrátila však veľké množstvo mojich úderov, čiže pre mňa bolo ťažké hrať s ňou dlhé výmeny," uviedla Kvitová.