Luiz Adriano strieľa jeden zo svojich piatich gólov.
Luiz Adriano strieľa jeden zo svojich piatich gólov. (Autor: SITA/AP)
SITA|22. okt 2014 o 09:09

Adriano ako prvý v histórii Ligy majstrov strelil v prvom polčase štyri góly.

BORISOV. Kanonier Šachtaru Doneck Luiz Adriano strelil síce pri rekordnej výhre svojho tímu na pôde Bate Borisov 7:0 päť gólov, ale z vyrovnania streleckého maxima Lionela Messiho v zápase Ligy majstrov nemal veľkú radosť.

Sklamali ho totiž domáci fanúšikovia, ktorí ho počas duelu urážali, mnohé nadávky mali údajne aj rasistický podtext.

"Počul som hrubé nadávky, aj rasistické. Nebolo to nič príjemné. Fanúšikovia sa správali neprijateľne, preto som nahnevaný a rozhorčený. Nemalo by sa to stávať, bolo to z ich strany škaredé," povedal Luiz Adriano.

Rodák z brazílskeho Porto Alegre je po Lionelovi Messim len druhým hráčom histórie Ligy majstrov, ktorý strelil v jednom zápase päť gólov. Brazílčan ako prvý v prestížnej súťaži dokázal streliť štyri góly v jednom polčase.

Presadil sa v 28., 36., 40., 44. a 82. minúte. Dva z jeho úderov prišli z pokutových kopov.

"Streliť hetrik je vždy fantastické, dosiahnuť päť gólov neskutočné. Všetkých päť malo pre mňa cenu. Musím však poďakovať aj spoluhráčom, ktorí mi ich pripravili," uviedol Luiz Adriano.

Šachtar ako prvý tím v histórii Ligy majstrov dokázal počas prvých 45 minút streliť šesť gólov. Ukrajinský klub ako druhý vyhral u súpera 7:0, prvýkrát sa to podarilo Olympique Marseille v roku 2010 v Žiline.

Doneck je momentálne v tabuľke H-skupiny s piatimi bodmi na 2. mieste za sedembodovým Portom.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Päťgólovému Adrianovi kazili radosť diváci, ktorí ho urážali