Slovan vyhral 3:1 v Nižnekamsku, Tičar dal svoj prvý gól

Vľavo Rok Tičar, vpravo Žiga Jeglič. Jeglič prihral v Nižnekamsku Tičarovi na jeho prvý gól v belasom drese. (Autor: TASR)
SITA|22. okt 2014 o 12:27

Tréner zaradil do prvého útoku k Surovému a Bartovičovi krídelníka Hudáčka.

Nižnekamsk - Slovan 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 52. J. Aľševskij - 8. Nedorost (Baranka, Bližňák), 25. Tičar (Jeglič), 43. Netík (Nedorost)

Rozhodovali: Beljajev, Ščeniov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Koroľuk (Neftechimik) na 10 min za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 4000 divákov

Neftechimik: Sudnicin (43. Kolppanen) - Eronen, Berezin, Jevsejenkov, Kosmačiov, Belov, Guškov, Bryncev - Stapleton, Polygalov, Milovzorov - Hennessy, Koroľuk, Rybin - Žukov, Kulikov, Stepanov - S. Aľševskij, Chochrjakov, J. Aľševskij - Mnichovič

Slovan: Backlund - Štajnoch, Sigalet, Sersen, Baranka, Foster, Starosta, Mihálik - Hudáček, Surový, Bartovič - Vondrka, Nedorost, Netík - Jeglič, Tičar, Nagy - Lunter, Bližňák, White

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana triumfovali v stredajšom stretnutí KHL na ľade Neftechimiku 3:1 a pripísali si druhé víťazstvo za sebou.

Dvoma bodmi za gól a asistenciu sa pod plný bodový zisk podpísal český útočník Václav Nedorost, švédsky brankár Johan Backlund inkasoval iba raz a zaznamenal 21 úspešných zákrokov.

herne dominujúcich hostí potvrdil v záverečnej časti hry Tomáš Netík a Neftechimik už iba v oslabení korigoval skóre.

Belasí ukončia päťzápasový trip u súperov v piatok o 17.30 SELČ na štadióne nováčika Lady Togliatti.

Hlasy:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Odohrali sme dobrý zápas, hrali sme organizovane, koncentrovane a tímovo takmer celých 60 minút s výnimkou pár chýb. Na zápas sme sa dobre pripravili a hráči dodržali pokyny, ktoré sme im s trénermi povedali pred zápasom. Som rád, že postupne sa začíname prezentovať hrou, ktorú chceme hrať. Teší nás, že z ďalšieho zápasu na tripe získavame tri body."

KHL - sumáre - streda:

Čeľabinsk - Dinamo Minsk 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 44. Panov, 51. Glinkin - 18. a 51. Ellison, 39. Bailen

Chanty-Mansijsk - Mytišči 2:3 sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Gusev, 12. Magogin - 30. Černov, 44. Sošnikov, rozhodujúci sam. nájazd Majorov

Togliatti - Záhreb 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 14. Ogurcov, 21. Petrov - 10. Thomas

Online a góly na videách:

Napokon sa to skončilo prvým víťazstvom Slovana na tomto tripe po 60 minútach. Strely na bránku boli 22:37.

54. min: Slovan sa bráni tak, že útočí.

52. min: Domáci znížili na 1:3 v oslabení. Koroľuk dostal za napadnutie Starostu 2+10 min, ale gól dal Jaroslav Aľševskij. Slovan sa dovtedy ubránil viacerým šanciam domácich. Tí už hrajú v plnom počte.

Najskôr mali šancu Netík s Nagyom, po nich aj Hudáček a tretí gól dal v 43. minúte Netík. Brankár domácich Sudnicin ide dole, strieda ho Kolppanen. J. Aľševskijide vzápätí za hrubosť von. Vylúčený je však aj Vondrka za nedovolené bránenie.

Slovan sa ubránil v oslabení. Hrá sa tretia tretina.

Backlund podržal Slovan aj v závere druhej tretiny, strely na bránku sú po nej 16:25.

Minútu a 14 sekúnd pred koncom druhej časti ide von za hákovanie Nagy. Dnes je vylúčený už druhýkrát. V tretej tretine si ešte odsedí 46 sekúnd, dúfajme, že celých.

36. min: Vonku je za hákovanie Vondrka. Domácim sa však už ďalšie presilovky tak ako predtým nedaria. Slovan stále vedie 2:0.

32. resp. 32. min: Stepanov ide von za podrazenie, Slovan ide na presilovku. Nevyužil ju však ako v prvej tretine.

28. resp. 30. min: Nagy ide von za hrubosť. Slovan to prežil v pohode.

25. min: Slovinec Rok Tičar pridáva po brejku dvoch na jedného k 7 asistenciám aj svoj prvý gól v drese Slovana. Prihral mu krajan Žiga Jeglič, ktorý má aktuálne bilanciu 4+7.

Slovan zvládol prvú tretinu dobre. Domáci mali väčšie šance len počas presilovky, inak hostia bránia dobre a svoju presilovku využili. Strely na bránku sú 8:13.

12. min: Von ide za držanie Štajnoch. Domáci poriadne zatlačili Slovan, ale Backlund sa vyznamenal.

8. min: Hostia využívajú presilovku vedú 1:0. Deviata strela Slovana na bránku, ktorej predchádzala ôsma z hokejky Baranku od modrej, končí v sieti.

Počas úvodných ôsmich minút sme mali na trestnej lavici už po dvoch hráčoch z oboch tímov. Hralo sa však väčšinou 4 na 4. Sedeli Rybin a Berezin, na druhej strane Mihálik a Vondrka.

Rozhodujú Beljajev a Ščeňov, v domácej bránke je Sudnicin, v hosťujúcej Backlund.

Zápas sa začal, v hľadisku je 4000 divákov. Neftekhimik Ice Palace, ktorý otvorili v roku 2005, má kapacitu 5500 divákov.

Pred zápasom:

BRATISLAVA. Slovan Bratislava nastúpil na stredajší duel v KHL na ľade Neftechimiku Nižnekamsk v bránke opäť s Johanom Backlundom a menšími zmenami v zložení útočných trojíc.

Tréner Petri Matikainen zaradil do prvého útoku k Surovému a kapitánovi Bartovičovi krídelníka Hudáčka. Netík sa posunul do druhej formácie k Vondrkovi s Nedorostom.

Po súboji v Nižnekamsku (hrá sa o 17.00 h SELČ) pokračujú belasí zápasom v Togliatti. Vo štvrtok 30. októbra o 19.30 h privítajú v Bratislave Novosibirsk.

Domov»Hokej»KHL»Slovan vyhral 3:1 v Nižnekamsku, Tičar dal svoj prvý gól