Nagy je na 15. mieste v KHL, Slovan vyhral nad Ladou 6:3

Na snímke striedačka Slovana, zľava Mário Lunter,tréner Slovana Petri Matikainen a Tomáš Netík. (Autor: TASR)
Karol Svozil, SITA|24. okt 2014 o 16:00

Slovan v Rusku dva zápasy prehral, potom tri vyhral, z toho jeden po nájazdoch.

Togliatti - Slovan 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Góly a asistencie: 16. Šarov (Stulov), 43. Bočarov (Nikitenko), 58. Belousov - 7. Sersen (Vondrka), 29. Netík (Nedorost), 32. Starosta (Vondrka, Netík), 34. Nagy (Bartovič), 49. a 54. Bartovič (Nagy)

Rozhodovali Beljajev a Romasko, vylúčení: 3:3, navyše Jeglič 5+DKZ za úder lakťom - Valujskij 10 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 5600 divákov

Lada: Ježov (41. Glass) - Barancev, Podhradský, Šulakov, Hunkes, Vorobjov, Romanov, Ogurcov, Stulov - Petrov, Golubev, Černikov - Fiodorov, Nikitenko, Valuiskij - Šenfeld, Zaťovič, Belousov - Mastrjukov, Bočarov, Šarov

Zostava Slovana: Backlund - Štajnoch, Sigalet, Sersen, Baranka, Foster, Starosta, Brejčák - Bližňák, Surový, Bartovič - Netík, Nedorost, Vondrka - Nagy, Tičar, Jeglič - Kudrna, White, Lunter

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava úspešne zakončili päťzápasový trip v Rusku. V piatkovom stretnutí KHL triumfovali v Togliatti 6:3.

Vyhrali tretíkrát za sebou, navyše strelili sezónny rekord 6 gólov, Doteraz dal Slovan 5 gólov Záhrebu a Rige.

Troma bodmi sa na výsledku podieľali Milan Bartovič a Ladislav Nagy. Obranca Tomáš Starosta si strelil vlastný gól a jeden aj do siete súpera.

Nagy je na 15. mieste KHL

Nagy má v kanadskom bodovaní súťaže v 19 zápasoch už 23 bodov (13 + 10) a figuruje na 15. mieste KHL medzi jednotlivcami.

Prvý je Iľja Kovaľčuk z Petrohradu, v 21 zápasoch nazbieral 35 bodov (17 + 18).

Slovan aktuálne znova postupuje do play off. Na konte má 29 bodov a je na 7. mieste v Západnej konferencii. Rozhodne sa vo februári.

Tri zápasy doma

Slovanistov čaká séria troch zápasov v Bratislave. V prvom privítajú vo štvrtok 30. októbra o 19.30 h Novosibirsk.

O deň neskôr sa stretnú s Chabarovskom (19.30 h), v nedeľu 2. novembra nastúpia proti Vladivostoku (17.00 h).

Hlasy po zápase

/zdroj: hcslovan.sk/:

Tomáš Starosta: "Začali sme dobre, strelili sme prvý gól, ale trochu nás pribrzdilo päťminútové oslabenie a aj keď sme ho zahrali veľmi dobre, v samom závere som si dal vlastný gól, keď sa odo mňa nešťastne odrazil brankárom vyrazený puk. V tretej tretine bolo vidieť, že súper už nemá čo stratiť. Tlačil sa viac do nášho obranného pásma."

Milan Bartovič: "Mužstvo ukázalo na tomto tripe veľkú vôľu. Domov vezieme 8 bodov, čo je paráda. Prvá tretina bola ťažká, lebo sme museli hrať dlho v oslabení. Udržali sme stav 1:1, a to bolo pre ďalší vývoj dobré. Rozhodla druhá tretina, v ktorej sme využili prakticky všetky šance, ktoré sme mali. Dobre zachytal aj Backy."

Ladislav Nagy: "Dnes sme sa sústredili na kvalitnú obranu a z protiútokov sa nám darilo dávať góly. Tiež nám vyšli presilovky. Dá sa povedať, že sme hrali super po celých šesťdesiat minút a o našom víťazstve nebolo pochýb."

KHL - piatok - sumáre:

Čeľabinsk - Mytišči 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 24. K. Panov (Čistov, Quint), 29. Glinkin (Zavaruchin, M. Kondratiev) - 20. Černov (Gilroy)

Chanty-Mansijsk - Minsk 2:6 (2:3, 0:3, 0:0)

Góly: 13. Rajala (Kašpar, B. Maxwell), 20. N. Gusev (Buľanskij, Magogin) - 1. Cheechoo (Szczechura, Kaľužnyj), 17. Drozd (Razvadovskij), 19. Cheechoo (Szczechura, Kaľužnyj), 27. Zacharov (Razvadovskij), 27. Cheechoo (Kaľužnyj, Šinkevič), 52. Kaľužnyj (Cheechoo, Szczechura)

Nižnekamsk - Záhreb 4:3 (2:0, 1:2, 0:1 -0:0, 1:0)

Góly: 10. Belov, 11. Eronen, 24. Stapleton, rozh. nájazd Stapleton 26. Thomas, 37. Pelletier, 60. Carle (sita)

Online Slovana a góly:

Tri minúty pred koncom dal krásny gól domáci Georgij Belousov po samostatnej akcii. A je koniec.

49. a 54. min: Nagy vrátil Bartovičovi prihrávku zo 4. gólu a ten tak strelil piaty. Glass inkasuje prvý gól v zápase. A po rovnakej schéme dostal Glass aj druhý gól. Bartovičovi opäť prihral Nagy.

43. min: Domáci znížili na rozdiel dvoch gólov vďaka peknej akcii Bocharova, ešte tie tri body také isté Slovan veru nemá... V tretej časti uspela piata domáca strela, Slovan zatiaľ žiadnu nemal.

V tretej tretine už stojí v bránke domácich Jeff Glass namiesto Iľju Ježova.

Druhá tretina sa skončila, Nedorost si ešte v tretej (dúfajme) odsedí 27 sekúnd trestu. Strely na bránku sú 16:17. Tu je jej videosúhrn:

32. a 34. min: Keď sa darí, tak sa darí! Slovan prilepil ďalšie dva góly do siete Ježova a vedie 4:1. Jeden krajší ako druhý. Domáci tréner Sergej Svetlov si vzal oddychový čas, Ježov v bránke ostáva.

29. min: Druhý gól Slovana zariadil druhý útok zložený z Čechov. Kameramani mali problém ho zachytiť, tak rýchlo padol.

V 26. minúte dosiahol Slovan gól, ktorý neplatil. Vondrka dorážal Sersenovu strelu ale zrejme už spod rukavice Ježova, rozhodcovia ho tak neuznali. A Vondrku ešte aj vylúčili, domáci sú v presilovkách však dnes okrem šťastného gólu jaloví.

V úvode druhej tretiny hákoval Nagya Romanov a druhýkrát sedel. Slovan však presilovku nevyužil.

Tretina sa skončila, strely na bránku sú po nej 7:7. Tu je jej videosúhrn:

Lada hrala síce 5-minútovú presilovku veľmi zle, ale napokon jej pomohol Starosta, od ktorého sa puk nešťastne odrazil.

V 16. minúte využili domáci dlhú presilovku, a hneď na to išiel von za nedovolené bránenie aj Štajnoch. Domáci hrali presilovku 5 na 3 osem sekúnd, Kudrna, ktorý sedel na trestnej za Jegliča, je už na ľade. Jeglič už asi pod sprchou.

11. min: Jeglič dostal 5+DKZ za lakeť v tvári Jurija Petrova.

11 sekúnd pred skončením trestu Romanova dal gól obranca Slovana Sersen. "Dobre zigrali Bratislavci," povedal ruský komentátor. Slovan vedie na strely na bránku 6:0.

5. min: Slovan hrá presilovku, vonku je Stanislav Romanov. Už v 2. minúte mohol ísť do vedenia, Nedorosta však Ježov vychytal.

Zápas sa pred 5600 divákmi začal, kapacita Lada Areny je 6122 ľudí. V bránke domácich je Ježov, v slovanistickej Backlund.

Domov»Hokej»KHL»Nagy je na 15. mieste v KHL, Slovan vyhral nad Ladou 6:3