Vladimír Hrivnák strelil možno najdôležitejší gól v histórii Slovana

Vladimír Hrivnák (1945 - 2014).
Vladimír Hrivnák (1945 - 2014). (Autor: TASR)
Peter Fukatsch|24. okt 2014 o 16:11

Vo finále PVP prešiel Vladimír Hrivnák v Bazileji takmer celým ihriskom a prekonal brankára FC Barcelona.

Keď skončil kariéru v Slovane najlepší slovenský futbalista minulého storočia Ján Popluhár, tréner Michal Vičan premýšľal, koho postaví do obrany k ofenzívnejšie ladenému Alexandrovi Horváthovi.

Veľký stratég sa rozhodol pre postavou netypického, nie až takého vysokého, ale absolútne spoľahlivého Vladimíra Hrivnáka (*23. apríla 1945 - †17. októbra 2014).

Do prvého tímu Slovana sa dostal štyri roky predtým. Dlho striedal posty, až mu našli ten pravý.

Vždy len jeden gól

Vo bazilejskom finále Pohára víťazov pohárov v roku 1969 viedol Slovan od 1. minúty 1:0. V 17. minúte Barcelona vyrovnala. Hrivnák nebol v tejto nepríjemnosti celkom bez viny.

Domov»Futbalnet»Vladimír Hrivnák strelil možno najdôležitejší gól v histórii Slovana