Skvelý Real Madrid zdolal Barcelonu 3:1. Nepomohol jej ani Suárez

V drese Realu Madrid skórovali Cristiano Ronaldo i Karim Benzema.
V drese Realu Madrid skórovali Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. okt 2014 o 11:37

Vybrali sme pre vás dva futbalové zápasy, ktoré sa oplatilo dnes sledovať. Najväčším ťahákom bol zápas Real Madrid - FC Barcelona.

Primera Division – 9. kolo

Real Madrid – FC Barcelona 3:1 (1:1)

Góly: 4. Neymar - 34. Ronaldo (penalta), 51. Pepe, 61. Benzema

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 169. edícii tradičného španielskeho derby El Clasico nad FC Barcelona 3:1. Na otvárací gól Neymara zo 4. minúty odpovedal ešte do polčasu Cristiano Ronaldo, po zmene strán dokonali obrat Realu Pepe s Karimom Benzemom.

Real Madrid tak zaznamenal 71. triumf nad svojím najväčším rivalom a v priebežnej tabuľke Primera Division naňho z druhého miesta stráca už len jeden bod.

Real Madrid vs Barcelona (3-1) Full Highlights... by moezsf0012

Nastúpil Suárez

Po uplynutí štvormesačného dištancu si v sobotu odkrútil tohtosezónnu súťažnú premiéru v drese hostí Luis Suárez a na trávniku strávil 69 minút.

Tréner Luis Enrique ho zaradil v základnej zostave na pravú stranu útočného tria k Messimu s Neymarom a uruguajský kanonier sa mu už v 4. minúte odvďačil gólovou prihrávkou.

Z pravej strany preniesol hru na Neymara, ktorý presnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Real zvýšil obrátky, Katalánci zasa dôraz v osobných súbojoch. Už v úvodnej štvrťhodine dostali žlté karty Neymar a aj Messi.

Na strane domácich prejavil výraznú snahu o vyrovnanie Benzema, no v 11. minúte mieril najskôr do brvna a z následnej dorážky opečiatkoval pre zmenu pravú spojnicu Bravovej brány.

V ďalšom priebehu spálil svoju tutovku pred Casillasom Messi a v 26. minúte si po páde v pokutovom území pýtal jedenástku Ronaldo.

Kopal ju napokon až v 35. minúte po ruke Piqueho v šestnástke a s prehľadom ju premenil - 1:1. Práve on sa tak postaral o vôbec prvý inkasovaný gól Barcelony v prebiehajúcej sezóne La Ligy.

Real zápas otočil

Po zmene strán sa 85.464 divákov na Štadióne Santiaga Bernabeua prizeralo dokonalému obratu Realu. V 51. minúte umiestnil center Krossa od rohovej zástavky do siete hlavou Pepe a o desať minút ťažil Benzema z kombinácie Ronalda s Rodriguezom.

Hosťom síce vyšlo následne na útočnej polovici niekoľko kombinačných akcií, no cez stabilnú defenzívu domácich sa im len ťažko presadzovalo a nedostali sa do výraznej gólovej príležitosti. Real si do konca stretnutia postrážil dvojgólový náskok a svojho veľkého rivala zdolal 3:1.

V úvodnom sobotňajšom zápase sa v súboji klubov z druhej polovice tabuľky medzi domácou Almeriou a Athleticom Bilbao zrodila výhra hostí 1:0. Pre Bilbao je to len druhá výhra v sezóne.

Priebeh zápasu

Zápas sa skončil. Real Madrid po výbornom výkone jasne vyhral 3:1.

70. min. Luis Suárez odohral pri svojej premiére v drese Barcelony 69 minút. Vystriedal ho Pedro.

futbal_15.jpg 61. min. Hráči Realu Madrid sú po treťom góle na dobrej ceste k výhre v dnešnom zápase. Po rýchlom protiútoku strelil gól Karim Benzema.

Prvý polčas sa skončil výsledkom 1:1. Barcelona ho vyhrala na držanie lopty 61:39, Real na strely 10:7.

futbal_15.jpg 34. min. Real Madrid vyrovnal na 1:1. Po ruke Piqueho sa kopala penalta a Ronaldo ju bezpečne premenil.

29. min. Luis Suárez hrá zatiaľ v drese Barcelony výborne, s Neymarom si v útoku rozumie a komplikujú život obrancom Realu. Po páde Ronalda v šestnástke hostí sa penalta nekopala.

23. min. Messi si za posledné desiatky sekúnd vypracoval dve veľké šance, najmä tá druhá si naozaj pýtala góly. Argentínčan sa však pomýlil a náskok Barcelony nezvýšil.

10. min. Real Madrid mal už v úvodných desiatich minútach viacero šancí, na strely vedie 4:1. Zatiaľ Barcelona drží vedenie a čisté konto.

futbal_15.jpg 4. min. Súboj s Realom Madrid začali hostia z Barcelony výborne. Už po pár minútach hry po góle Neymara idú do vedenia 1:0.

BRATISLAVA. Uruguajský kanonier Luis Suárez nastúpi v základnej zostave FC Barcelona v sobotňajšom šlágri 9. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na ihrisku Realu Madrid.

O základnej jedenástke v ostro sledovanom El Clásico informuje twitterové konto Barcelony. V útoku úradujúceho vicemajstra Primera División budú aj ďalší dvaja obávaní zakončovatelia Lionel Messi a Neymar. Suárez nastúpi v strede útoku.

V základe domáceho klubu nechýba úradujúci najlepší futbalista na svete Cristiano Ronaldo, v ofenzívnom trojlístku ho dopĺňajú Karim Benzema a James Rodríguez. Krídelník domácich Gareth Bale nie je pre zranenie ani na lavičke.

Úvodný výkop duelu na Štadióne Santiaga Bernabéua je na programe o 18.00 h.

Real Madrid – FC Barcelona hrá sa od 18:00

Predzápasové kurzy: 2,35 - 3,6 - 2,9

Realu nevyšiel vstup do sezóny, prehral so San Sebastianom 2:4 a v derby s Atléticom 1:2. Potom sa dostal do formy a v ôsmich stretnutiach strelil 30 gólov, z toho polovicu Cristiano Ronaldo. V generálke na prestížny zápas vyhral v skupinovej fáze Ligy majstrov nad Liverpoolom 3:0.

Barcelona aktuálne vedie tabuľku súťaže so skóre 22:0. Čilsky brankár Claudio Bravo nedostal gól 720 minút. Lionel Messi sa môže stať najlepším strelcom španielskej ligy všetkých čias. K vyrovnaniu rekordu 251 gólov mu stačí raz skórovať.

„Rekord je najmenej dôležitá vec, záleží mi iba na výhre,“ povedal pre ESPN FC Messi.

Miernym favoritom je madridský klub, ktorý zvíťazil v poslednom vzájomnom dueli 2:1. Tímy nastúpia proti sebe 227-krát. Real vyhral 91 zápasov, Barcelona 88. V 48 súbojoch sa zrodila remíza.

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj z návratu uruguajského útočníka Luisa Suáreza, ktorému v sobotu vyprší klubový trest za uhryznutie Taliana Giorgia Chielliniho na MS 2014 v Brazílii.

„Odohrá niekoľko minút, ale zatiaľ neviem povedať koľko. Je to pre neho dôležité pripojiť sa k tímu a hrať,“ povedal na predzápasovej tlačovej konferencii tréner Barcelony Luis Enrique. Slávny španielsky futbalista, ktorý hral za obidva tímy.

Zápas vysiela Sport 1.

Premier League – 9. kolo

West Ham – Manchester City 2:1

Predzápasové kurzy: 5,7 - 4,2 - 1,6

West Ham sa po dobrom začiatku ocitol v tabuľke medzi najlepšími tímami. Pred zápasom bol na štvrtom mieste so ziskom 13 bodov. Hneď za ním sú Liverpool, Manchester United i Arsenal. V posledných piatich zápasoch nazbieral 10 bodov s bilanciou tri výhry, remíza a prehra. A pridal k tomu teraz aj výhru s Manchesterom City.

Obhajca titulu neprehral sedem duelov v rade vo všetkých súťažiach. V generálke na sobotný súboj remizoval v utorok 2:2 s CSKA Moskva. V Premier League ťahá sériu troch výhier so skóre 10:3. Manchester bol pred zápasom druhý, zatiaľ získal 17 bodov.

„Je pre nás prekvapením vidieť West Ham na štvrtom mieste. Vieme, že musíme byť pripravení na náročnú úlohu. Nemôžeme si dovoliť remizovať. Musíme len vyhrávať a to je to, o čo sa budeme snažiť. Bude to ťažké po tomto týždni, ale je to náš cieľ,“ povedal pre klubový web defenzívny stredopoliar Fernando.

Manchester vyhral ostatných päť vzájomných duelov, strelil v nich 16 gólov.

Domov»Futbal»Španielsko»Skvelý Real Madrid zdolal Barcelonu 3:1. Nepomohol jej ani Suárez