Liverpool remizoval, West Ham porazil Manchester City 2:1

Obhajca titulu opäť prehral.
Obhajca titulu opäť prehral. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. okt 2014 o 15:44

V prvom víkendovom zápase Premier League doma vyhral londýnsky West Ham.

LONDÝN. V úvodnom sobotňajšom zápase 9. kola anglickej futbalovej Premier League prehral majstrovský Manchester City na štadióne londýnskeho West Ham United 1:2.

Skóre súboja otvoril v 21. minúte francúzsky stredopoliar Morgan Amalfitano, ktorý zasunul loptu do prázdnej brány po peknej prihrávke Ennera Valenciu.

V 75. minúte po ďalšom ideálnom centri Aarona Cresswella dostal domácich hlavou do dvojgólového vedenia Diafra Sakho. Hostia vzápätí znížili vďaka Davidovi Silvovi.

West Ham napokon triumf uhájil a v tabuľke sú na 4. mieste so 16 bodmi. Druhý Manchester City má o bod viac a na vedúcu Chelsea, ktorá má o zápas menej, stráca 5 bodov.

Zaváhal aj FC Liverpool v základnej zostave s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom. Zverenci Brendana Rodgersa remizovali na Anfield Road s Hull City 0:0.

Z ašpirantov na popredné priečky uspel len Arsenal Londýn, ktorý zvíťazil na ihrisku Sunderlandu 2:0 gólmi Alexisa Sáncheza. Arsenal sa v tabuľke dostal o skóre pred Liverpool na piatu priečku.

Premier League - 9. kolo

FC Liverpool - Hull City 0:0

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas

FC Southampton - Stoke City 1:0 (1:0)

Gól: 33. Mané

AFC Sunderland - Arsenal Londýn 0:2 (0:1)

Góly: 30. a 90.+ Alexis Sánchez

All goal & Highlights ~ Sunderland 0-2 Arsenal... by noname229617

West Bromwich Albion - Crystal Palace 2:2 (0:2)

Góly: 51. Anichebe, 90.+ Berahino (z pok. kopu) - 16. Hangeland, 45.+ Jedinak (z pok. kopu)

Swansea - Leicester City 2:0 (1:0)

Góly: 34. a 57. Bony

West Ham United - Manchester City 2:1 (1:0)

Góly: 21. Amalfitano, 75. Sakho - 78. Silva, 34.977 divákov.

West Ham United - Manchester City 2-1 All Goals... by footy-goalscom

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool remizoval, West Ham porazil Manchester City 2:1