Barcelona prehrala. Ale Suárez hral dobre, hovorí tréner Enrique

Luis Suárez sa predstavil v drese Barcelony. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. okt 2014 o 17:59

Uruguajčan Luis Suárez prihral v sobotňajšom El Clásicu Neymarovi na úvodný presný zásah.

MADRID. Futbalový útočník FC Barcelona Luis Suárez po návrate zo štvormesačného trestu od FIFA podal v sobotňajšom El Clásicu proti Realu Madrid solídny výkon.

Barca síce prehrala 1:3, ale Uruguajčan patril medzi jej najnebezpečnejších hráčov. Dvadsaťsedemročný rodák zo Salta prihral na otvárací presný zásah Neymarovi, ktorý sa šikovne uvoľnil cez dvoch obrancov Realu Madrid a presne zakončil.

"Suárez hral dobre. Ukázal viac rýchlosti, ako som od neho čakal. Je to dôležitý hráč, ktorý vie, ako hráme," povedal tréner Barcelony Luis Enrique na margo Suárezovho výkonu.

Od momentu, ako Barca strelila gól, bol zápas okrem jednej hosťujúcej šance v plnej réžii Madridčanov. Tí vyrovnali ešte pred polčasovou prestávkou a po zmene strán definitívne rozhodli.

"Inkasovali sme, ale nestratili sme hlavu. Hrali sme podľa nášho plánu a všetko išlo tak, ako malo. Som na hráčov hrdý, pretože ich profesionalita je unikátna. Hovorím o sústredení sa, rozmýšľaní o tom, čo na ihrisku robia a o dodržiavaní stratégie a pokynov. Chceli sme útočiť po krídlach a držať loptu na kopačkách. V druhom polčase sme vyhrali zápas, pretože sme ho chceli vyhrať," povedal tréner Realu Carlo Ancelotti.

Suárez napokon zišiel z ihriska v 69. min, keď ho vystriedal Pedro Rodríguez.

"Stiahol som ho, pretože som si myslel, že záverečná polhodina by mohla byť pre neho ťažká," komentoval svoje rozhodnutie Luis Enrique.

Uruguajský útočník nútene pauzoval od júnových MS 2014 v Brazílii, keď v súboji s Talianskom pohrýzol obrancu súpera Giorgia Chielliniho. FIFA sa so Suárezom nemaznala a naparila mu štvormesačný zákaz na klubovej úrovni. Barcelona ho napriek tomu kúpila z FC Liverpool za astronomických 97 miliónov eur.

V úvodnom sobotňajšom zápase 9. kola španielskej futbalovej Primera Division sa v súboji klubov z druhej polovice tabuľky medzi domácou Almeriou a Athleticom Bilbao zrodila výhra hostí 1:0. Pre Bilbao je to len druhá výhra v sezóne.

Góly: 13. Mustafi, 18. Parejo, 63. Lombán (vlastný) - 90.+ Jonathas

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona prehrala. Ale Suárez hral dobre, hovorí tréner Enrique