Višňovský exceloval. Dal gól a asistoval

Ľubomíč Višňovský v tejto sezóne NHL dal prvý gól.
Ľubomíč Višňovský v tejto sezóne NHL dal prvý gól. (Autor: SITA/AP)
TASR|26. okt 2014 o 07:32

Pre skúseného obrancu New Yorku Islanders to boli prvé dva kanadské body v novom ročníku profiligy.

NEW YORK.Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský prispel gólom a asistenciou k víťazstvu New Yorku Islanders v sobotňajšom zápase nad Dallasom (7:5). Pre skúseného obrancu to boli prvé dva kanadské body v novom ročníku profiligy.

Na ľade strávil vyše dvadsať minút a pripísal si dva plusové body. Jaroslav Halák zostal na striedačke, prednosť dostal Chad Johnson. Hviezdou zápasu bol Frans Nielsen, ktorý dosiahol prvý hetrik v kariére v NHL. Domáci útočník strelil všetky tri svoje góly v tretej tretine.

Višňovského gól

Z prvého gólu v sezóne i v drese Maple Leafs sa tešil Richard Pánik, jeho Toronto však prehralo s Bostonom 1:4. Martinský rodák dostal šancu na ľade len niečo cez osem minút, stihol počas nich dvakrát vystreliť, rozdať tri bodyčeky a zblokovať tri pokusy súpera.

Prvou hviezdou súboja sa stal obranca Bruis Dougie Hamilton, ktorý strelil gól a dvakrát asistentoval. Aj vďaka jeho produktivite Boston zdolal Toronto dvanástykrát z posledných šestnástich duelov. Americký tím odohral súboj bez zraneného kapitána Zdena Cháru. Od angažovania v roku 2006 chýbal slovenský obranca v zostave Bruins len 21.-krát z 622 prípadov.

Asistoval aj Jurčo

Marián Hossa sa blíži k tisícemu bodu kariéry v NHL, asistencia pri prehre Chicaga 2:3 v St. Louis bola jeho už 997. bodom. Blues sa tešili po dvoch prehrách z výhry, víťazný gól dosiahol Dmitrij Jaškin. Hossa odohral necelých osemnásť minút a získal aj plusový bod.

Po spolupráci Tomáša Jurča s Andrejom Nestrašilom otváral Riley Sheahan z Detroitu skóre duelu vo Philadelphii, ktoré napokon domáci aj vďaka trom gólom v tretej tretine vyhrali 4:2. Jurčo i jeho spoluhráč Tomáš Tatar trikrát ohrozili bránku Flyers. Detroit naposledy vyhral vo Philadelphii v roku 1997, odvtedy deväťkrát prehral.

Meszároš mal plusový bod

Andrej Meszároš dosiahol plusový bod pri výhre Buffala na ľade San Jose 2:1. Sabres ukončili sériu štyroch prehier. So San Jose sa im v poslednom časse darí, tohto súpera zdolali siedmykrát v rade. Arizona zdolala Floridu 2:1 po predĺžení a ukončila sériu troch prehier.

Tomáš Kopecký odohral v drese Panthers 14 minút, raz bol vylúčený a na bránku Coyotes vyslal dve strely. Víťazný gól strelil zo svojej ôsmej strely v stretnutí v 63. min Švéd Oliver Ekman-Larsson.

Montreal vyhral nad New York Rangers 3:1 a dosiahol siedme víťazstvo v ôsmom stretnutí ročníka. Podobný štart mal naposledy v sezóne 1961/1962. Vtedy dokonca mal bilanciu 7 výhier a 1 remíza, keďže sa duely v tomto čase nepredlžovali. Podobný úvod ročníka ako teraz zažili Canadiens ešte v roku 1924. Tréner Michel Therrien odkoučoval mužstvo vo svojom 600. stretnutí kariéry.

Výsledky NHL sobota

New York Islanders - Dallas 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)

Góly: 6. Lee (Hickey, Nelson), 19. Kuľomin, 22. Nelson (Strome, Dehaan), 37. Ľ. VIŠŇOVSKÝ (Okposo, Conacher), 50. Nielsen (Kuľomin, Grabovskij), 56. Nielsen (Grabovskij, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 60. Nielsen - 14. Fiddler (Eaves), 26. Seguin (Spezza, Jamie Benn), 27. Spezza (Goligoski, Seguin), 36. Roussel (Goligoski, Garbutt), 56. Horcoff (E. Cole, Sceviour)

Ľubomír Višňovský (NYI) odohral 20:13 min, 1+1, +2, 1 strela

San Jose - Buffalo 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 47. Burns - 44. Hodgson (Stafford, Girgensons), 46. Deslauriers (McCormick, Reinhart)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 15:04 min, 0+0, +1

Toronto - Boston 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 55. PÁNIK (Bozak, Franson) - 4. Söderberg (P. Bergeron, D. Hamilton), 36. Krejčí (Seidenberg, D. Hamilton), 43. G. Campbell (Paille), 45. D. Hamilton (P. Bergeron, R. Smith)

Richard Pánik (Toronto) odohral 8:35 min, 1+0, +1, 2 strely

Montreal - New York Rangers 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 13. Plekanec (Pacioretty), 32. Eller (Weise, Subban), 47. Pacioretty (Weise, Desharnais) - 18. Hagelin (Girardi, DuClair)

Ottawa - New Jersey 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 31. Chiasson (M. Michálek, Ryan), 54. Ryan (E. Karlsson, M. Michálek) - 32. Severson, 37. Židlický (Severson, Eliáš), 64. Jágr (Gelinas, Henrique)

Philadelphia - Detroit 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 39. Grossmann Vandevelde, Raffl), 47. Raffl (Voráček, Del Zotto), 52. B. Schenn (Voráček, Streit), 60. Raffl (Del Zotto, Giroux) - 16. Sheahan (Nestrašil, JURČO), 47. Daciuk (Helm)

Tomáš Tatar odohral 15:21 min, 0+0, 3 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:44 min, 0+1, 3 strely

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 13. J. Schwartz (Oshie, Pietrangelo), 39. Reaves (Lapierre, Ott), 40. Jaškin (Pietrangelo, Berglund) - 2. Sharp (P. Kane, MARIÁN HOSSA),43. Versteeg (Sharp, B. Richards)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:51 min, 0+1, 1 strela

Nashville - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 7. Crosby (Määttä, Hörnqvist), 43. Malkin (Crosby, Fleury), 46. Dupuis (Downie, Crosby)

Minnesota - Tampa Bay 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)

Góly: 8. Scandella (Pominville, Parise), 9. M. Koivu (Vanek), 13. Haula (Niederreiter), 18. Zucker (Cooke, R. Carter), 23. Parise (Pominville, Suter), 32. Spurgeon (Vanek, Coyle), 54. Zucker (Scandella) - 12. Stralman (Brewer, T. Johnson), 37. Kučerov (Stralman)

Arizona - Florida 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 50. Hodgman (Korpikoski, Yandle), 63. Ekman-Larsson (Gagner, Yandle) - 42. Pirri (Fleischmann, J. Jokinen)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:08 min, 0+0, 2 strely, 2 tr. minúty

Calgary - Washington 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 20. Wideman (Russell, Hudler) - 12. J. Ward, 26. J. Ward (Latta, Orpik), 41. Nicklas Bäckström (Alzner, Niskanen)