Suaréz trénera v El Clásicu milo prekvapil

Hráči Realu Madrid oslavujú po druhom góle, ktorý dal hlavou Pepe (vľavo).
Hráči Realu Madrid oslavujú po druhom góle, ktorý dal hlavou Pepe (vľavo). (Autor: FOTO - TASR/AP)
Peter Fukatsch|26. okt 2014 o 17:51

Tréner futbalistov FC Barcelona Luis Enrique priznal, že v El Clásicu vyhral lepší. A tým bol Real. Zvíťazil 3:1.

BRATISLAVA. Barcelona začala dobre, už v 4. minúte viedla 1:0. Vyhrať nad súčasným Realom však mohla iba so šťastím alebo pri zlyhaní súpera.

Real po dlhom čase podržal brankár Casillas pri strele Messiho za nepriaznivého stavu pre domáci tím. Real vyrovnal z penalty za ruku Piquého.

Enrique predpokladá vyrovnanú ligu

Real sa priblížil Barcelone na dostrel jedného bodu. Boj o španielsky titul môže byť dramatickejší ako po iné roky, hoci La Liga je iba na začiatku.

Barcelonský tréner Luis Enrique to v denníku Marca predpokladá. „V lige sú rovnako dobré tímy ako my a dnes bol jeden ešte lepší,“ povedal.

Barcelona hrala viac-menej svoju klasiku. V držaní lopty mala prevahu, hoci nie až takú výraznú – 57 percent. Real je moderný, rýchly. A predovšetkým za nepriaznivého stavu nespanikáril, bol trpezlivý.

„Ak chcete zdolať Barcelonu, musíte podať vynikajúci výkon. To sa nám podarilo. Dôležité bolo, že sme po inkasovanom góle nestratili hlavu,“ hovoril kouč Realu Carlo Ancelotti.

Po prestávke už mal Real hru pod kontrolou. „Chceli sme držať loptu v moci a útočiť po krídlach. V druhom polčase sme vyhrali preto, lebo sme vyhrať chceli.“

Ancelotti, muž, ktorý vyhral Ligu majstrov ako hráč (dvakrát v drese AC Miláno) a tri razy ako tréner (dva AC Miláno a Real v poslednom ročníku) vyzdvihol predovšetkým snahu svojho tímu.

„Bolo to predovšetkým o kolektíve. Na hráčoch vôbec nebolo vidieť, že v stredu hrali ťažký zápas Ligy majstrov v Liverpoole.“